ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

סקר שליש ראשון / בדיקת תבחין משולש ומרובע?

נפתח על-ידי אורח ב: 29/06/2008, 15:53. לנושא יש 3 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • סקר שליש ראשון / בדיקת תבחין משולש ומרובע?

29/06/2008, 9:11

אני אשפוך את מה שאני יודעת ואז אשמח לעזרה:

בדיקת שקיפות עורפית – שבוע 12, דרך קופ"ח

בדיקת דם נלווית לשקיפות – באותו השבוע של השקיפות, דרך מעבדות זר

בדיקת תבחין משולש / חלבון עוברי – שבוע 17, אפשר דרך קופ"ח או דרך מעבדות זר

בדיקת תבחין מרובע / אינהבין A – שבוע ?, דרך מעבדות זר

עזרה: האם כדאי לעשות את הכול במעבדות זר (ואז לשלם יותר) כי אז אמרו לי שמשקללים ושהתוצאה הסופית היא יותר וודאית ויותר אחוזים גבוהים, אך יש לחכות כמה שבועות עד התשובות (ואז במידה וחס וחלילה יש משהו וצריך להפיל אז זו כבר לידה).

האם לעשות את החלבון עוברי דרך קופ"ח?

האם לעשות בכלל את האינהבין A ואז זה רק במעבדות זר?

אשמח לסדר ועזרה... תודה מקרב לב

• לשירי..

29/06/2008, 12:34

עזרה ופירוט :):) טוב, שקיפות עורפית עולה דרך רופאים בהסדר עם קופ"ח עד 220 ש"ח ובדיקת הדם שעושים במעבדות זר עולה 100 ש"ח. את עושה את בדיקת הדם לשקיפות העורפית לאחר שאת מבצעת את הUS לשקיפות (עק שבוע אחרי נהוג)- את תוצאות בדיקת הדם את מקבלת בדואר כשבועיים אחרי ובתוצאות תהיה לך סטטיסטיקה משולבת של הUS ובדיקת הדם לסיכוי לתסמנות דאון לעובר- שילוב 2 בדיקות אלו זהו סקר שליש ראשון.

עכשיו זה מעט מסתבך..כרגיל :)- בשבוע 17 מבצעים בדיקת חלבון עוברי/תבחין משולש, כאשר ניתן לבצעו דרך קופ"ח ועולה 46 ש"ח ואז מקבלים תוצאה בדואר של בדיקה זו לאחר שבועיים והיא נותנת סטטיסטיקה של כ80% לתסמונת דאון וניתן לא לעשותה דרך קופת החולים אלא דרך מעבדות זר ושם בודקים גם חלבון נוסף-אינהיבין A- בדיקה עולה כ200 ש"ח. אם את בוחרת באפשרות של מעבדות זר- את תוצאות בדיקות הדם לשקיפות העורפית שעשית קודם לא תקבלי בדואר- אלא רק אחרי ביצוע חלבון עוברי אצלהם בשבוע 17 - רק אז תקבלי ה-כ-ל בדואר- שיקלול סטטיסטי של כ-ל הבדיקות- 94% סיכוי לתסמונת דאון- וזו הבדיקה שנקראת תבחין מרובע- שיקלול הכל.

לא ניתן לקבל תוצאות של בדיקת הדם לשקיפות בשבוע 12 וגם תוצאות של בדיקת דם חלבון עוברי בשבוע 17 דרך מעבדות זר ובכלל- את צריכה להחליט אם את רוצה שישקללו לך לתבחין מרובע מראש..

הכל זהעניין של סטטיסטיקה- אישית לא מצאתי טעם בביצוע תבחין מרובע- מה גם שתשוה מגיעה בשבוע 19 וזו סתם היסטריה לטעמי במידה והיה מקום למי שפיר לעשות הכל ברגע האחרון. ושוב אדגיש- הכל סטטיסטיקה.. לכן לא יצאתי מגידרי- אבל זה מאוד אינדווידואלי...

מקווה שלא סיבכתי אותך- ומקווה שתגיעי להחלטה- ואם תחליטי שלא לעשות תבחין מרובע (שוב, אם הUS שקיפות תקין והכל תקין...) אל תתני לשיטת המכירה האגרסיבית והמגעילה לעתים של מעבדות זר להשפיע עליך- תגיעי להחלטה לפני- הם היו אלי די תוקפניים כשלא רציתי לעשות אצלהם עוד בדיקה.. :):) מקווה שלא סיבכתי יותר מידי- יש לי נטיית פטפטת די רצינית האמת...

• לנטע ושירי

29/06/2008, 13:33

הי

אני יומיים לפני השקיפות(באופן פרטי) ויום אחרי קבעתי בדיקת דם בתל השומר(עולה 207 שקלים- החזר של 50% מהקופה).

אני לא מכירה את מעבדות זר- איפה זה ?

הרופא שלי מהקופה אמר לי שיש בדיקה שנקראת integrated test - האם לזה התכוונתן,זה התבחין המרובע ? זה אכן נותן כמעט 95% שזה הרבה.

הוא אמר לי לבקש לכך הפניה מהרופא הפרטי- וזה 2 בדיקות שעושים לארח השקיפות ועוד אחת בשבוע 17 .

יוליה

• ליוליה

29/06/2008, 15:53

מעבדות זר זו רשת- יש לה סניפים בירושלים ובבאר שבע- בטח בעוד ערים- תתקשרי לבדוק הכי טוב איפה קרוב אליך. כן- השיקלול הסופי זו הבדיקה הכוללת- של התבחין המרובע, המשולש והסקר שלישי. בהצלחה בבדיקות בנות!