ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

שאלה למומחים

נפתח על-ידי ד"ר בני שכטר ב: 22/07/2008, 8:23. לנושא יש 4 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • שאלה למומחים

20/07/2008, 19:13

שלום לצוות היקר,

אני כשמונה שבועות אחרי לידה לא מניקה וטרם קיבלתי את הוסת...

אני נוטלת גלולות הרמונט 11 יום כשביום השמיני קיימתי יחסי מין בפעם הראשונה אחרי הלידה ללא אמצעי מניעה נוספים כשבעלי גמר בתוכי,האם אני מוגנת מפני הריון? מתי מתחילות להשפיע הגלולות?

אני לא יודעת אם רלוונטי אבל הדימום לאחר הלידה פסק כשבועיים אחריה ומאז לרא דיממתי כלל מלבד היום כתם חום ,אני מסיקה שזה מהגלולות ...

אשמח לתשובה מהירה...

תודה מראש

• לא נשמע שיש בעייה

21/07/2008, 5:46

לוקח זמן למערכת להתארגן על עצמה.

אני מציע שתגשי לגיניקולוג/ית שלך ותיכנסי למעקב.

ZB
  • שלום צחי עוד שאלה

21/07/2008, 12:05

קודם כל תודה על התשובה המהירה,שנית שכחתי לציין שבימים האחרונים אני סובלת משלשולים ,פעמיים עד שלוש ביום לערך האם יישנה בעיה?

מיעבר לזה מתי הגוף חוזר לעצמו וישנו ביוץ?

איזה מעקב התכוונת?

הייתי אצל הרופא שלי לאחר הלידה לביקורת בגלל שהיו לי תפרים והוא נתן לי מרשם לגלולות ובנוסף אמר שהתפרים התאחו ושנשארה לי שריטה קטנה,בזמן קיום היחסים אכן הרגשתי באי נוחות בעיקר בתנוחת "הדוגי" סליחה על המילה ,לא יכולתי להמשיך אמנם בתנוחה הרגילה הכל היה בסדר ואציין שהשתמשנו בג'ל על בסיס מים. מה עלי לעשות על מנת שלא יכאב יותר....?

ציינתי שטרם קיבלתי מחזור ובכל זאת התחלתי גלולות בהנחיית הרופא האם יכול להיות שאין הריון ובכל זאת לא יהיה מחזור בזמן שבוע ההפסקה?ואם יהיה דימום יש להסיק שאין הריון בוודאות?

סליחה על מבול השאלות אבל זוהי הלידה הראשונה שלי ואין לי את מי לשאול.....

שאלה אחרונה...כמה זמן סביר שאחרי לידה לא יהיה מחזור?

אני מאד רוצה עוד ילדים אבל בגלל עודף משקל אני מאד פוחדת להכנס להריון נוסף כרגע,אני מודעת לסיכונים שבהריון מסוג כזה והייתי מאד רוצה לרדת במשקל לפני ההריון הבא,לכן חשוב לי להיות רגועה....

אשמח אם תענה לי על כל השאלות ובנוסף איזה מעקב אני אמורה לעשות אצל הגינוקולוג שלי?

תודה רבה,אתם עושים עבודה נפלאה....

רוית

• מקפיצה

21/07/2008, 17:54

• בתור גינקולוג

22/07/2008, 8:23

כל מה ששאלת כאן אותנו את אמורה לשאול את הגינקולוג שלך.

למחזור יכול לקחת זמן עד שהוא חוזר לתיקונו (זה גם תלוי כיצד היו המחזורים שלך טרם ההריון)ץ אם הייתה עליה משמעותית במשקל זה גם יכול לגרום לשיבוש.

בכל אופן את היית אמורה להיות מוגנת עם הגלולות, אבל שלשולים יכולים לגרום לבעיה בספיגה ולכן במצב כזה, צריך להשתמש גם בקונדומים למשך 7-10 ימים לאחר השלשול.

בנוגע לכאבים, תמנעי מתנוחות שגורמות לך לכאבים וכמו כן מומלץ להשתמש בג'ל מתאים או בשמנים מתאימים (שמן נבט חיטה או שמן שקדים) אם הם אינם גורמים לך לגירוי מקומי.