ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

איך מזהים ירידת מים? מתי פונים לחדר לידה?

נפתח על-ידי ד"ר יורם גלעדי ב: 10/09/2008, 23:08. לנושא יש 5 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • איך מזהים ירידת מים? מתי פונים לחדר לידה?

10/09/2008, 9:31

בוקר טוב!

אני ביום האחרון של שבוע 39 (מחר 11.09 זה התאריך המשוער של הלידה)

בשבועיים האחרונים היו לי הפרשות דביקות בצבע שקוף עד לבן. לרוב ההפרשות האלה יוצאות כשאני עושה פיפי. אתמול בלילה יצאה לי הפרשה כזו על התחתון אבל בנוסף הייתה הרגשה של רטוב וזהו- זה לא חזר על עצמו.

היום בבוקר שוב יש לי הרגשה תחתון רטוב אבל מעט לא כמות גדולה.

אני לא מרגישה צירים, אבל קרה כמה פעמים בלילות או בשעות הערב שהייתה לי מין התכווצות וכאבי גב כמו שהיו לי בזמן מחזור, אבל גם אלה היו באים והולכים כמו שבאו.

מצד אחד המצב לא נראה לי כמצב של תחילת לידה ובטח לא של לידה מתקדמת ואני לא רוצה להגיע סתם לחדר לידה מוקדם, מצד שני אני חוששת שההפרשות האלה מלוות בירידת מים טיפות טיפות ואולי זה מסוכן? גם הם נמשכות כבר יותר משבוע וכמו שאמרתי היו יוצאות בעיקר בזמן שאני בשירותים כך שאני לא יודעת אם גם לפני היו מלוות ברטיבות.

בקיצור, אני אשמח לעצה או הכוונה- למה לחכות, מתי בוודאות צריך לפנות לעזרה?

• מצטרפת לשאלה-אודה לתשובת רופא

10/09/2008, 9:45

...
  • ירידת מיים ,

10/09/2008, 10:48

לארופאה ,אבל עוסקת בתחום -

ירידת מיים אפשר לזהות בעיקר ע"י ריח שדומה לריח של זרע, אם הטיפטופים ממשיכים מומלץ לגשת לבדוק אבל לא צריך להילחץ , לפעמים נוצרים כמו קרעים קטנים בחלק העליון של שק מי השפיר שבהחלט מעידים שיש איזו פעילות רחמית שבסופו של דבר תוביל ללידה, כמובן שהמיים בשק מדחדשים כך שאין כמעט סכנה שיהיה מחסור במי שפיר אבל, לעיתים בירידת מיים יש סכנה של זיהומים, לכן, אם התופעה ממשיכה ב - 24 שעות הקרובות גשו להיבדק,

הפרשות יכולות להיות סמוך ללידה ולעיתים יש הפרשות שמלוות בדם חום יכול להיות שזהו הפקק הרירי שיוצא לעיתים בחלקים ולא כולו בבת אחת, או שאלו הפרשות רגילות, חשוב לשים לב שאין דימום שההפרשות לא בעלות ריח חריף ולא טוב ושמרגישים תנועות עובר.

• ל- חוששת

10/09/2008, 13:13

אומנם לא ניתקלתי אישית אבל לפי מה שהבנתי ושמעתי מחברות כשיהיה לך ירידת מים את תביני טוב מאוד שזה זה, זה כמו חצי/רבע דלי יוצא ממך תוך פרק זמן מאוד קצר...
  • לחוששת -אין ממה לחשוש

10/09/2008, 13:20

כשתהיה לך ירידת מים את כבר תדעי בהתחלה זה כמו טיפטופים של מים ולאט לאט זה נעשה יותר ויותר {כאלו שמשהו פתח את הברז }

את בהחלט תראי את זה וגם תרגישי כי תתחילי להיות רטובה כולך!!!

אם תראי מים קצת ירוקים אל תבהלי זה כנראה הצואה הראשונה של ילדך {לפי הנסיון שלי יצאו לי מים ולאט הפכו לצבע ירקרק הסבירו לי שזה הצואה של התינוק} ,

חשוב לא להיות בפניקה וכמובן לגשת מיד לבית החולים ,במידה והזרימה של המים כבדה אל תזוזי תתקשרי למדא .

זאת חויה מדהימה תהיי רגועה כשכל זה יתחיל בתוך כמה שעות תהפכי להיות אימא!!!

בהצלחה רבה לונה

צלמת מקצועית - נשים הריוניות, תינוקות,ילדים,משפחות. צילומי סטודיו וצילומי חוץ, מעצבת אלבומים דיגטאלים מהממים . תמיד לשירותכם ...
    לא דומה לאף אחת יש בי קסם מיוחד...
  • תגובה

10/09/2008, 23:08

בכל מקרה של חשד כלשהוא לירידת מים ישנן מס' בדיקות עזר מעבדתיות שעוזרות באבחנה. יש לפנות לבדיקת רופא.