ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

אלרגיה לשעועית או סתם אלרגיה מוזרה?

נפתח על-ידי ד"ר יוסף פנסוף, מומחה לאלרגיה ב: 09/02/2009, 15:43. לנושא יש 1 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • אלרגיה לשעועית או סתם אלרגיה מוזרה?

09/02/2009, 14:31

שלום
    יש לי שאלה מוזרה, כיוון שבעצמי אני לא יודעת איך לשייך אותה

בני בן שנה ו-3. מזה כחודש הולך לגן. מאז שהתחיל את הגן, כל יום חמישי בערב (5 ימי חמישי ברציפות) הוא מקיא לאחר שאכל מעדן חלב או שתה את בקבוק הסימילאק שלו. ואחר כך חוזר לשחק רגיל.
    עלתה לי המחשבה שאולי בימי חמישי אוכלים משהו שהוא רגיש אליו. דיברתי עם הגננת והמטפלות. התפריט ביום חמישי מורכב מאורז עוף ושעועית. אורז ועוף אוכלים גם בימים אחרים (וגם אוכל בבית). אז ביקשתי מהם לא לתת לו שעועית כדי שנראה מה קורה.
    השבוע לא נתנו לו את השעועית (בכלל לא הייתה שעועית בארוחה אלא אפונה וגם אותה לא נתנו לו) ועדיין, בערב בבית הקיא!!

מה עוד כדאי לי לבדוק? איך יכול להיות שהילד מקיא בקביעות ביום מסויים בשבוע?
    יש לציין שאת המעדן שהוא מקבל בבית הוא כבר קיבל בעבר גם בימים אחרים.

בנוסף, יש לו חסר ב G6PD אם זה יכול להיות קשור.

אשמח לקבל דעות בנושא

חוץ מזה, האם כדאי לעשות בדיקת אלרגיות? אם כן, איך עושים? למי פונים לקבלת הפניה?

בתודה מראש

• הקאות...

09/02/2009, 15:43

אכן סיפור לא שגרתי.  אפשר להתחיל בזה שאין קשר לשעועית כי הוא הקיא גם כשלא אכל אותה.

אין קשר לG6PD בכלל.

בדיקות אלרגיה עושים ע"י טסטים עוריים קלים ומהירים גם בגיל שלו. בנוסף יש בדיקות דם מיוחדות לאלרגיה לפי שיקול דעתו של האלרגולוג. רופא המשפחה אמור לתת לך הפנייה והזמנת התור דרך מוקד זימון תורים הארצי.

המקרה שלו אכן יכול להיות אלרגיה למשהו ולפעמים כשבשיחה לא מצליחים לעלות על שום חשד, בדיקות אלרגיה עשויים לגלות גורם אשר בדיאבד ובשיחזור הארועיים מתגלה כסיבה לבעיה. לכן כחלק מהבירור התופעה רצוי לבצע בירור אלרגיה.

עוד דבר בינתיים שאת יכולה לעשות היא לא לשלוח אותו בכלל ביום חמישי הקרוב ונראה האם מקיא או לא !!

ד"ר פנסוף יוסף
    מומחה באלרגיה,אימונולוגיה קלינית ורפואה פנימית.
    www.panasof.co.il