ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

כאבים בזרוע ימין ומאחורי הכתף

נפתח על-ידי יגאל לברן, פיזיותרפיסט ארצי ב: 18/01/2010, 21:23. לנושא יש 3 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • כאבים בזרוע ימין ומאחורי הכתף

12/01/2010, 16:08

שלום לדוקטור

אני בן 64, ועוסק הרבה בספורט. מתאמן 6 ימים בשבוע, כ שעה וחצי כל יום
    האימון כולל ריצה של כשעה אחת, לאחר מכן (או לפני כן) חצי שעה נוספת של אימון כוח וגמישות ובסוף שחרור.
    לפני כשלושה חודשים הופיע אצלי כאב בזרוע ימין בצד החיצוני שלה עם הקרנה קלה לכתף מאחור
    הכאב הופיע בבת אחת, אך ללא קשר לאירוע טראומתי כלשהו.
    ממש OVER-NIGHT
    הכאב מופיע רק כאשר אני מבצע תנועה מסויימת: הרמת היד הצידה וטיפה לאחור, ואז הוא חריף מאד.
    כתוצאה קשה לי מאד לפשוט חולצה שאין בה כפתורים, וגם כשאני ישן על אותה היד זה קצת כואב.

כטיפול מיידי הורדתי כמעט לגמרי את האימונים, אך ללא תוצאה משמעותית ולכן חזרתי לאימון, למעט פעולות המכאיבות לי.
    טיפול נוסף שניסיתי הוא חימום האיזור ועיסויו (בעצמי) - ללא תוצאות של ממש
    לאחר כמה שבועות פניתי לפיזיותרפיסטית פרטית, ששמה לי רצועות הדבקה וטיפלה בגלים קצרים - ושוב ללא תוצאות של ממש

לאחר מכן פניתי לרופא המשפחה, שרשם לי שתי תרופות:
    משחת וולטרן + כדורי מוסקול - שניהם ללא תוצאות

לאחר מכן הפנה אותי הרופא לאורתופד, שהיפנה אותי לאולטראסאונד
    האולטראסאונד שלל :
    - ריבוי נוזל תעלת גיד ביצפס (כלומר: אין ריבוי נוזל)
    - ריבוי נוזל SASD  (כנ"ל - אין)
    וציין כי גידי
    - סוב סקפולריס
    - סופרה פינטוס
    - אינפרא ספינטוס

שלושתם נמצאים במצב שמור

לאור ממצאים אלה איבחן כי מדובר ב"כתף קפואה" FROZEN SHOULDER

הרופא הזריק לי 2 זריקות
    DIPROSPAN 2CC
    LINGOCAINE

ורשם לי כדורי ETOPAN

כל זה קרה אתמול בערב, כך שאין לי עדיין תוצאות כלשהן.
    כמו כן הפנה אותי לטיפול פיזיותרפי וצילום רטנגן

ידוע לי כי "כתף קפואה" הוא שם כולל לתסמונת שגורמיה לא ברורים עדיין עד הסוף.
    אך נמסר לי כי ידוע שזה חולף בדרך כלל כלעומת שבא תוך כמה חודשים עד שנה.

שאלותי:
    1) האם האיבחון ותאור המחלה נכון
    2) במידה שזה עובר האם הטיפולים שנרשמו לי "מקרבים את הגאולה" או מרחיקים אותה (או לא זה ולא זה)
    כי אם זה מרחיק אותה, ונועד רק להקל על הכאבים, אין לי בעייה לסבול קצת.
    כאמור: לא מדובר בכאב קבוע.
    3) האם המשך האימונים שלי פוגע בי לטווח הארוך. כאמור: אני לא מאמץ כיום את המקום הכואב כלל.

בתודה מראש

רמי

• כתף קפואה

12/01/2010, 21:59

שלום לך,
    כתף קפואה הוא תיאור של מצב בו יש פגיעה/מחלה של קופסית מפרק הכתף. השם המקצועי הוא Adhesive Capsulitis . בשלב הראשון מופיעים כאבים המתגברים בהדרגה ולאחר מכן יש ירידה בטווחי התנועה ופגיעה בתפקוד היד. בשלב האחרון יש ירידה הדרגתית בכאב ושיפור איטי בטווחי התנועה.הטיפול בדרך כלל שמרני להורדת כאבים וטיפול פיזיותרפיה שמטרתו העיקרית שיפור טווחי התנועה ותפקוד היד והכתף באמצעות תרגילים.לגבי תרגול ןהמשך האימונים התייעץ עם הפיזיותרפיסט המטפל.חשוב להתמיד בטיפולים ולהתאזר בסבלנות. תהליך ההחלמה יכול להימשך מס' חודשים.
    יגאל
    יגאל לברן - פיזיותרפיסט ארצי
    כללית
  • כתף קפואה

14/01/2010, 11:19

תודה רבהאך הטיפול שניתן לי כאן, הוא לאו דוקא שמרניכאמור, קיבלתי שתי זריקות במקום, וגם 10*2 כדורי אטופאן.זה בנוסף לפיזיותראפיה, שאני אמור להתחיל ביום שני הקרוב.האם זה מתאים לדעתך לכתף קפואה?
  • כתף קפואה

18/01/2010, 21:23

שלום לך,

טיפול פיזיותרפיה מתאים במצב של כתף קפואה. אובדן טווח תנועה וירידה בתפקוד הם הבעיות המרכזיות של כתף קפואה וטיפול פיזיותרפיה יכול להיות יעיל במצבים האלה.

יגאל

יגאל לברן - פיזיותרפיסט ארצי
    כללית