ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

פטרת צפרניים FLUCANOL ופגיעה בכבד?

נפתח על-ידי ד"ר דורון עמוסי ב: 02/04/2007, 15:44. לנושא יש 3 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • פטרת צפרניים FLUCANOL ופגיעה בכבד?

02/04/2007, 15:38

. אמרתי לרופא העור שאני לא מעונין לקחת תרופה היות וזה עלול לפגוע בכבד ( ידוע לי שנמצאים במעקב ובמידה ורואים נזק אזי מפסיקים והכבד אמור להתגבר על הנזק-- אולם לטעמי לא כדאי לשחק עם הכבד). הרופא אמר לי שיש גם תרופות אחרות שאינם פוגעים בכבד וגם כמעט שאין להם תפועות לוואי,אולם יש צורך בדרכ לקחת אותם זמן רב , עד שנה. לאור זאת הסכמתי והוא נתן לי מרשם ל-FLUCANOL 150 mg. הסתכלתי אצלכם בתיאור התרופה וראיתי 1. שזה כלל לא מיועד לפטרת של הצפורניים אלא לפטרת בנרתיק 2. שזה עלול לפגוע בכבד אפילו שזה נדיר. אזי מי צודק ? רופא העור או המידע הרשום אצלכם? בתודה
  • פטרת הציפורניים

02/04/2007, 15:44

הי שאול, רופא העור צודק. פלוקנול הינה תרופה אנטי פטרתית הניתנת למגוון מחלות פטרתיות בינהן פטרת הנרתיק וגם פטרת הציפורניים. פגיעתה בכבד פחותה בהשוואה לזו של ספורנוקס אך עדיים קרוש מעקב אחר תפקודי כבד במהלך טיפול העולה על חודש אחד. אם אתה שואל אותי, אז שווה לגמור עם טיפול בן שלושה חודשים, בזהירות המקובלת. בסה``כ אני חושב שנעשה עוול מסויים לטיפולים אלה שהם יעילים מאוד, ואם מבצעים את המעקב הדרוש אז הסיכון הוא מינימלי. בהצלחה, דר` עמוסי.
  • מה עדיף נזק בכבד או נזק מהפטרת?

תודה על התשובה. השאלה האמיתית שאני שואל את עצמי ( ןאולי תוכל לעזור לי בעניין) מה הסיכוי לנזק רפואי בגוף מהפטריה בצפרניים וגם בישבן שמופיע לפעמים ונעלם אחרי טיפול של משחה לעומת הנזק מהתרופה. או מהו הסיכוי הסטטיסטי לפגיעה בכבד? האם יש תרופות כנגד פטרת צפרניים שאין להן כלל פגיעה בכבד ? כי למעשה הפטריה בצפרניים לא מפריעה לי כלל. גיל 59 בתודה
  • נזקים

הי שאול, התשובה מאוד פשוטה. אם הפטרת לא מפריעה לך אז אל תנסה שום טיפול. אין סיכוי לסיבוכים מפטרת הציפורניים. סביר להניח שזה ילווה אותך כל חייך. חג שמח, דר` עמוסי.