ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

הרגשה לא טובה בבוקר

נפתח על-ידי ד"ר דניאל דליות ב: 19/02/2011, 16:19. לנושא יש 1 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • הרגשה לא טובה בבוקר

19/02/2011, 14:25

אני בן 83 ועם מצב בראותי לא כל כך נורה,במעכב עם ראופה קרדיולוג לאחר צנטור עם הוספת סטנד,במעכב עם רופאה גסטרו עם תוצאות טובות לאחר קולונוסקופיה,בדיקת או.רה.לה גם בסדר,במעכב עם אורטופד בגלל כאבים בברקיים ומטופל בתרופות המתעימות למצב שלי ולגיל שלי.
    אבל יחד עם הכל אחי כשה לי ואני לא מרגיש טוב כל בוקר אני מתאורר בארך בשעה 6. עם הרגשה של בחילה,זאה קרה,פירפורי לב וגזים בבטן עד לאחר שאני קם ויש לי יציאה.אחרי זה כאלו לא חיה כלום.
    אני לוקח תרופות כמו:PLAVIX,CONTROLOR,OSMOADALAT,DETROSITOL,ASPIRIN,OMNIC,CARDILOC,CRESTOR
    ושום דבר לא עוזר ולא יודעה מהלעשות ולמי ללכת להיתאץ
    אני מודה לכם עם תוכלו לעזור לי
  • הרגשה לא טובה בבוקר

19/02/2011, 16:19

שלום רב,

התופעה שאתה מתאר יכולה להתאים למספר דברים.

יכולה להיות כמובן בעיית לב, תסמונת אנגינוטית אך אני מניח כי לאחר הצנתור והסטנט המצב תקין, ואתה גם במעקב קרדיולוג.

יש תופעה שנקראת ירידת לחץ דם אורטוסטאטית, נפילה של לחץ דם בזמן שינוי פוזיציה, בעיקר משכיבה לעמידה. בבקר לאחר שכיבה ממושכת של הלילה עלולה תופעה זו לקרות בעת קימה.

יכול להיות שהבעייה הפפטית אצלך (בעיית ושט, קיבה) בעטיה אתה נוטל קונטרולוק מחמירה עקב השכיבה וזה גורם לתופעות המוזרות.

אני ממליץ על מספר דברים:

1. לבדוק לחץ דם בשכיבה ואחר כך בעמידה ובאם יש נפילה משמעותית (מעל 20 סיסטולי-הגבוה), לצמצם תרופות שעלולות להוריד לחץ דם (קרדילוק ואוסמואדלאט), לצמצם מינון, לא להפסיק.

2. לקחת זמן מה שני כדורי קונטרולוק ולראות אם יש שיפור בתופעות. לישון בלילה עם גו בחצי ישיבה.

3. אם לא נמצא דבר, ניתן לנסות כדורי אנציפלמד שיקלו מעט על הגזים.

בברכה

דר' דניאל דליות