שם תרופה
א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת 
 
 
שליחה לחבר הדפסה

Retin-A - רטין-א

 
 
  שמות מסחריים שמות מסחריים אירול / לוקאציד / רטאביט / רטין-א
  שם גנרי שם גנרי TRETINOIN
  צורות הגשה צורות הגשה קרם, ג`ל, תחליב
  תכשירים תכשירים Retavit (Retin-A) cream 0.025% 20g Retavit (Retin-A, Airol) cream 0.05% 20g Retavit gel 0.025% 20g Retavit gel 0.05% 20g Locacid (Retin-A) cream 0.05% 30g Locacid lotion 0.1% 15ml Airol lotion 0.05% 50ml
  פעילות רפואית פעילות רפואית טרטינואין - היא נגזרת של ויטמין A. התרופה נועדה לטיפול באקנה.
  התוויות נגד התוויות נגד 1. הריון. 2. רגישות לאחד ממרכיבי התרופה או לויטמין A ונגזרותיו. 3. רקע אישי או משפחתי של cutaneous epithelioma.
  תגובות בין תרופתיות תגובות בין תרופתיות 1. תכשירים המכילים חומצה סליצילית, בנזואיל פראוקסיד, סולפור, אלכוהול -בעלי השפעה מייבשת חזקה, ועל כן עלולים להחמיר תופעות לוואי של tretinoin. 2. תרופות הגורמות לרגישות לאור (תיאזידים, טטרציקלינים, פלואורקוינולונים, פנותיאזינים, סולפונאמידים) מגבירים את רגישות העור.
  תופעות לוואי שכיחות תופעות לוואי שכיחות יובש בעור, קילוף העור, תחושת צריבה, אודם, גרד, שינויים בפיגמנטציה של העור, רגישות מוגברת לשמש או קרינת UVB. לעתים נדירות - גירוי ובצקת עינית, גלדים בעור.
  מינון שכיח מינון שכיח אקנה וולגריס: ילדים מעל גיל 12 ומבוגרים: מומלץ להתחיל הטיפול בפורמולציה בעלת ריכוז נמוך (0.025% ) ולהגדיל המינון בהדרגה. יש למרוח קרם/ג`ל פעם ביום, לפני השינה או לסרוגין יום כן יום לא. באם מתפתח עקצוץ או גרוי יש להפחית תדירות המריחה.
  תדירות הנטילה תדירות הנטילה פעם ביום, בערב
  השפעות תזונה השפעות תזונה יש להימנע מצריכת יתר של ויטמין A.
  אחסון אחסון לשמור בטמפרטורת החדר, להרחיק מחום, לחות ואור ישיר. להרחיק מהישג ידם של ילדים! התכשיר בצורת ג`ל הנו דליק. אין לחשוף אותו לאש, אין לעשן במהלך השימוש !
  אזהרות חשובות אזהרות חשובות 1. יש לשלול הריון לפני תחילת הטיפול, יש להשתמש באמצעי מניעה במהלכו. 2. הנקה. 3. יש להימנע משימוש במקרים של אקנה בדרגה חמורה על פני שטח נרחב של העור. 4. יש להימנע ממגע עם עיניים, נחיריים, פה וריריות, וכן עור סדוק, דלקתי (eczema) או צרוב - בגלל גירוי של העור הרגיש. 5. יש להיזהר במיוחד באזורים רגישים ,כגון: צוואר וצידי האף. 6. מומלץ לא להיחשף לשמש לפרק זמן ממושך. בזמן חשיפה לשמש יש להשתמש בלבוש מתאים, כובע, משקפיי שמש, קרם הגנה עם מקדם מספר 15 או יותר נגד קרינת UVA ו- UVB. 7. במהלך הטיפול בתרופה יש להימנע משימוש בתכשירים קוסמטיים לניקוי פנים, שגורמים לייבוש וקילוף העור: כגון סבונים, ג`לים, תחליבים המכילים sulfur, benzoyl peroxide, salicylic acid, alcohol.
  הריון הריון אסור להשתמש בטרטינואין בזמן ההריון.
  הנקה הנקה התרופה מופרשת בחלב האם. חל איסור להשתמש בטרטינואין בזמן ההנקה!
  הוראות שימוש מיוחדות הוראות שימוש מיוחדות 1. בשבועות הראשונים לטיפול תתכן החמרה זמנית במצב האקנה החולפת עם המשך הטיפול. 2. מומלץ לא להיחשף לשמש לפרק זמן ממושך. בזמן חשיפה לשמש יש להשתמש בלבוש מתאים, כובע, משקפיי שמש, קרם הגנה עם מקדם מספר 15 או יותר נגד קרינת UVA ו- UVB. 3. לפני הטיפול יש לנקות את העור עם מים פושרים וסבון עדין ולתת לו להתייבש 15-30 דקות לפני מריחת התכשיר. אין לשטוף את הפנים יותר מ-2-3 פעמים ביום. 4. יש למרוח שכבה דקה פעם ביום בערב, לפני השינה על כל האזורים הנגועים. יש להימנע ממגע עם עיניים, נחיריים, פה וריריות. לבעלי עור בהיר או רגיש מומלץ למרוח פעם ביום או כל יומיים, בהתאם לתגובת העור. יש לשטוף ידיים מייד בסיום המריחה. 5. תוצאות הטיפול מתחילות להיראות לאחר 2-3 שבועות. אולם לקבלת תוצאה מרבית דרושים 6-8 שבועות. 6. התכשיר בצורת ג`ל הנו דליק. אין לחשוף אותו לאש, אין לעשן במהלך השימוש !
  בסל בסל כן
  חייב מרשם חייב מרשם כן.