שם תרופה
א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת 
 
 
שליחה לחבר הדפסה

Rizalt - ריזלט

 
 
  שמות מסחריים שמות מסחריים ריזלט
  שם גנרי שם גנרי RIZATRIPTAN
  צורות הגשה צורות הגשה טבליות וטבליות מסיסות.
  תכשירים תכשירים Tab Rizalt 10mg Wafer Tab Rizalt RPD 10mg
  פעילות רפואית פעילות רפואית ריזאטריפטן משתייך לקבוצת טריפטנים, הפועלים על קולטנים סרוטונרגיים. משתמשים בו לטיפול אקוטי בהתקפי מיגרנה (עם/ ללא אאורה). התרופה לא נועדה למנוע או להפחית את מספר ההתקפים.
  התוויות נגד התוויות נגד 1.נטילה של תרופה אחרת, השייכת לקבוצת טריפטנים (Imitrex®, Naramig®, Relert®, Zomig®) או תרופה המכילה ארגוטמין (®Cafergot®, Temigran) ב-24 שעות אחרונות. 2.רגישות יתר לריזאטריפטן. 3.מחלת כלי דם מוחית או פריפרית. 4.מחלת לב איסכמית (תעוקת חזה, רקע של התקף לב, Prinzmetal angina). 5. ארוע מוחי - שבץ או ארועי איסכמיה חולפים. 6. יתר לחץ דם לא מאוזן. 7. מיגרנה באזילרית או המיפלגית.
  תופעות לוואי שכיחות תופעות לוואי שכיחות בטיפול ממושך, או במתן תכוף (10-30 פעמים לחודש) ריזאטריפטן עלול לגרום להופעת כאבי ראש או הגברת שכיחות הופעת התקפי מיגרנה! שכיחות נמוכה: לב וכלי דם: עליה בלחץ דם סיסטולי/דיאסטולי,כאב או לחץ בחזה, דופק מהיר. מערכת עצבים מרכזית: סחרחורות, ישנוניות, חולשה. מערכת עיכול: בחילות, כאב בטן, יובש בפה. אנדוקריני:עליה קלה בהורמון גדילה, גלי חום והסמקה. עור: הסמקה נדירות: תגובה אלרגית, הפרעות קצב, התקף לב, כווץ כלי דם כליליים, הזיות, פרכוסים.
  תגובות בין תרופתיות תגובות בין תרופתיות 1.טריפטנים אחרים ונגזרות ארגוט - מגבירים כיווץ כלי דם. 2.מעכבי MAO - יש להפסיק טיפול בתרופה שבועיים לפני התחלת טיפול ב- ריזאטריפטן. 3. SSRI’s (פלואוקסטין,פלובוקסאמין,פראוקסטין, סרטרלין) - היפר-רפלקסיה, איבוד קואורדינציה, חולשה. תופעה זו קורית לעיתים נדירות. 4. פרופרנולול - מעלה רמות ריזאטריפטן ב - 70% - בחולים המטופלים מומלץ ליטול מחצית מהמינון הרגיל של ריזאטריפטן, בהפרש של שעתיים מפרופרנולול.
  מינון שכיח מינון שכיח מבוגרים: 10 מ``ג עם התחלת ההתקף. לפי הצורך, ניתן לחזור על המינון כעבור שעתיים לפחות (אחרי נטילה ראשונה). מינון מקסימלי 20 מ``ג במשך 24 שעות. ילדים מתחת לגיל 18: לא מומלץ.
  תדירות הנטילה תדירות הנטילה 1-2 פעמים ביום, בהפרש של שעתיים לפחות.
  השפעות תזונה השפעות תזונה יש ליטול התרופה עם כוס מים, ללא קשר לאוכל.
  אחסון אחסון לשמור בטמפרטורת החדר, להרחיק מחום, לחות ואור ישיר.
  אזהרות חשובות אזהרות חשובות 1. אי ספיקה כלייתית או כבדית (קלה עד בינונית). 2. גורמי סיכון למחלת לב איסכמית. 3. יתר לחץ דם. הערה: Rizalt RPD מכיל פנילאלנין - יש להיזהר בחולי פנילקטונוריה.
  הריון הריון אסור להשתמש בתקופת הריון.
  הנקה הנקה לא ידוע באם התרופה מופרשת בחלב אם. לא מומלץ להשתמש בתקופת הנקה.
  נהיגה נהיגה התרופה מפחיתה ערנות. מומלץ להימנע מנהיגה ומפעילות, הדורשת ריכוז מלא.
  הוראות שימוש מיוחדות הוראות שימוש מיוחדות אין לכתוש או לשבור את הטבליה, יש לבלוע אותה בשלמותה עם מים. התרופה נועדה לטיפול בהתקף מיגרנה, לא למניעתו. אם כאב הראש הופחת חלקית בלבד או מופיע שוב ניתן ליטול כדור נוסף לאחר 4 שעות לפחות. אין ליטול יותר מ- 5 מ``ג ריזאטריפטן במשך 24 שעות. אם כאב הראש איננו חולף לאחר כדור ראשון, אין ליטול כדור שני בלי להיוועץ עם הרופא. יש לדווח מיידית לרופא אם מופיע כאב בחזה, דפיקות לב מוגברות, פריחה בעור, הזיות, חרדה.
  בסל בסל כן.
  הגבלות רישום הגבלות רישום אין.
  חייב מרשם חייב מרשם כן.