שם תרופה
א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת 
 
 
שליחה לחבר הדפסה

Repaglinide-Teva - רפגליניד-טבע

 
 
  שמות מסחריים שמות מסחריים נובונורם / רפגליניד-טבע
  שם גנרי שם גנרי REPAGLINIDE
  צורות הגשה צורות הגשה טבליות: 0.5 מ``ג, 1 מ``ג, 2 מ``ג.
  תכשירים תכשירים טבליות:רפגליניד 0.5 מ``ג, 1 מ``ג, 2 מ``ג.
  פעילות רפואית פעילות רפואית רפגליניד היא תרופה לטיפול בסכרת סוג 2, המחקה את הפעילות הטבעית של ‏הלבלב ע"י הפרשת אינסולין בזמן הארוחה. התרופה ניתנת גם בשילוב עם מטפורמין להורדת רמות גלוקוז בדם בחולים אשר לא ניתן לאזנם ע``י דיאטה, פעילות גופנית ואחת התרופות לבדה.
  התוויות נגד התוויות נגד 1. קטואצידוזיס סוכרתית (חמצת קטוטית סוכרתית). 2. סוכרת תלוית אינסולין. 3. רגישות יתר לרפגליניד.
  תופעות לוואי שכיחות תופעות לוואי שכיחות שכיחות גבוהה: 1. מערכת עצבים מרכזית: כאבי ראש. 2. מערכת אנדוקרינית: היפוגליקמיה (תת סוכר בדם). שכיחות נמוכה: 1. מערכת הלב וכלי הדם: כאבים בחזה. 2. מערכת שלד- שריר: כאבי פרקים, כאבי גב, נימול. 3. מערכת עיכול: חוסר תיאבון, עצירות, שילשול, תחושת מלאות, צרבת, בחילות, בעיות שיניים. 4. מערכת מין ושתן: דלקות בדרכי השתן. 5. כללי: אלרגיה: תגובת רגישות יתר הכוללת גרד, פריחה וגרד. נדיר: פרכוסים, אבוד תחושה בשפתיים ובלשון, בחילה, פיהוק, בלבול, עצבנות, הזעה.
  תגובות בין תרופתיות תגובות בין תרופתיות תרופות המפחיתות את האפקט של רפגליניד: ריפמפין, ברביטוראטים, קרבאמזפין. התרופות הבאות גורמות להיפר גליקמיה (יתר סוכר בדם) ועלולות להפר את איזון הסוכר: תיאזידים, משתנים, קורטיקוסטרואידים, פנוטיאזינים, הורמוני תירואיד, אסטרוגן, גלולות למניעת הריון, פניטואין, חומצה ניקוטינית, סימפטומימטים, חסמי תעלות סידן, איזוניאזיד. תרופות המגבירות את האפקט של רפגליניד: קטוקונזול, מיקונאזול, אריתרומיצין עלולות לגרום לעליית ריכוז רפגליניד. תרופות המגבירות את הרעילות של רפגליניד: פניל בוטאזון, אנטי קואגולנטים, הידנטואין, סליצילאטים, תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים, סולפונאמידים: מעלות את האפקט ההיפוגליקמי.
  מינון שכיח מינון שכיח מבוגרים: מינון התחלתי : 0.5 מ``ג, 15-30 דקות לפני הארוחות העיקריות (1 מ``ג בחולים הנוטלים תרופה היפוגליקמית אחרת, או בחולים עם HBA1C>8%). העלאת המינון בהתאם לתגובה (רמות הגלוקוז בדם בצום), במרווחים של שבוע לפחות. מנה מקסימאלית : 4 מ``ג למנה, 16 מ``ג ביום. מינון לילדים: השימוש ברפגליניד בילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 אינו מומלץ.
  תדירות הנטילה תדירות הנטילה 2-3 פעמים ביום, 15-30 דקות לפני הארוחה; איזון טוב יותר מושג בנטילת רפגליניד 3 פעמים ביום. אם מדלגים על ארוחה, יש לדלג גם על מנת התרופה. אם אוכלים ארוחה נוספת, יש ליטול מנה נוספת של רפגליניד.
  השפעות תזונה השפעות תזונה יש לקחת 15-30 דקות לפני הארוחה. אם מדלגים על ארוחה, יש לדלג גם על מנת התרופה.
  אחסון אחסון במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.
  אזהרות חשובות אזהרות חשובות 1. יש להשתמש ברפגליניד בזהירות בחולים עם אי ספיקת כבד. 2. רפגליניד עלול לגרום להיפוגליקמיה (תת סוכר בדם). 3. יש להפסיק את הטיפול ברפגליניד ולהחליפו באינסולין במצבי עקה (סטרס) כגון מחלת חום, פציעה, ניתוח, התקף לב.
  הריון הריון בטיחות השימוש ברפגליניד בנשים הרות טרם נבדקה. יש להשתמש במהלך ההריון רק אם קיים צורך מובהק. אינסולין הוא תרופת הבחירה לאיזון סוכרת במהלך ההריון.
  הנקה הנקה לא ידוע אם רפגליניד מופרש לחלב אם. עקב הפוטנציאל להיפוגליקמיה (תת סוכר בדם) בנשים מניקות, יש להחליט אם להפסיק את השימוש ברפגליניד או להפסיק את ההנקה. אם מפסיקים את השימוש ברפגליניד, ודיאטה לבד אינה מספיקה לאיזון רמות הסוכר בדם, יש לשקול טיפול באינסולין.
  נהיגה נהיגה לא ידוע.
  הוראות שימוש מיוחדות הוראות שימוש מיוחדות יש ליטול רפגליניד 15-30 דקות לפני הארוחה. במידת הצורך, ניתן ליטול רפגליניד גם מיד לפני הארוחה. אם מדלגים על ארוחה, יש לדלג גם על מנת התרופה. אם אוכלים ארוחה נוספת, יש ליטול מנה נוספת של רפגליניד.
  אלכוהול אלכוהול יש להימנע. אלכוהול עלול להגביר את ההשפעה ההיפוגליקמית (תת סוכר בדם) של רפגליניד.
  בסל בסל

רפגליניד הוכללה בסל התרופות בשנת 2011. התרופה כלולה לפי קריטריונים - "התרופה תינתן לטיפול בסוכרת בחולים עם GFR נמוך מ-40".

הערה: חולים שאינם עונים להגדרות הסל, יוכלו להמשיך לרכוש את התרופה שלא בסל בהנחת "מושלם", ללא צורך באישור מקדים.

סל צה"ל: כן.

  חייב מרשם חייב מרשם כן.