שליחה לחבר הדפסה

Tribemin - טריבמין

 
 
  שמות מסחריים שמות מסחריים טריבמין
  שם גנרי שם גנרי *PYRIDOXINE CD - B 12 - THIAMINE
  צורות הגשה צורות הגשה Tab. CF : Tribemin. . . . . . . . . . . . . . . . . K
  תכשירים תכשירים (INJECTION )Betrivit(: TABLET )Tribemin Hydroxycobalamin 1000 mcg Cyanocobalamin 250 mcg Pyridoxine hydrochloride 150 mg Pyridoxine hydrochloride 150 mg Thiamine mononitrate 100 mg Thiamine hydrochloride 100 mg . Lignocaine hydrochloride 10 mg
  פעילות רפואית פעילות רפואית טריבמין היא תרופה המכילה שלושה ויטמינים מקבוצת ה-Complex-B (B1, B6, B12 ). התרופה נועדה: א. לטיפול בנוירופתיות שונות (כאבים נוירולוגיים) ב. טיפול בהפרעות מטבוליות או אנמיות הנובעות ממחסור (עקב תזונה לא מתאימה או הפרעה בספיגה) של ויטמינים אלו.
  התוויות נגד התוויות נגד רגישות יתר לאחד ממרכיבי התרופה.
  תופעות לוואי שכיחות תופעות לוואי שכיחות שכיחות נמוכה: גרד, אקנה ופריחה מלווה בשלפוחיות.
  תגובות בין תרופתיות תגובות בין תרופתיות Pyridoxine/Cycloserine/ Isoniazid: פירידוקסין מונע השפעת ציקלוסרין ואיזוניאזיד. אינטראקציה זו היא בד"כ חיובית ומשמשת לטיפול במקרים של מנוני יתר של תרופות אלו. /Pyridoxine /Chloramphenicol/cycloserine/ethionamide/hydralazine/isoniazide Penicillamine/Immunisuppressants תרופות אלו עלולות לגרום לאנמיה או נאוריטיס באברים פריפריים כיוון שהן פועלות כאנטגוניסטים של פירידוקסין או גורמות להפרשה מהירה שלו מן הגוף. חולים המטופלים בתרופות אלו יצטרכו לעיתים תוספת פירידוקסין. Pyridoxine/Estrogens: מתן משולב גורם להקטנת רמות הפירידוקסין בגוף, לכן ידרשו מנונים גבוהים יותר של פירידוקסין בעת טיפול עם אסטרוגנים. Pyridoxine/phenytoin/phenobarbital :מתן משולב גורם להקטנת רמות פנוברביטל או פניטואין בגוף. Vitamin B12/Chloramphenicol: כלורמפניקול הינה תרופה מדכאת מח עצם. היא עלולה לגרום לחוסר תגובתיות ל Vitamin B12. Vitamin B12/cimetidine/colchicine/slow release potassium: מתן משולב עלול למנוע ספיגת ויטמין B12.
  מינון שכיח מינון שכיח דרך הפה: מבוגרים: כאבים (נוירופטיה ונאוריטיס היקפית): 2-1 טבליות 4-2 פעמים ביום. מצבים אחרים: 4-2 טבליות ביום למשך 2-1 שבועות. בהזרקה: 1 אמפולה ליום לסרוגין (יום כן יום לא) למשך 2-1 שבועות.
  תדירות הנטילה תדירות הנטילה 4 פעמים ביום (כל 6 שעות).
  השפעות תזונה השפעות תזונה יש לבלוע את הטבליה בשלמותה בזמן האוכל.
  אחסון אחסון יש לאחסן במיכל סגור במקום קריר ויבש הרחק מהישג ידם של ילדים.
  אזהרות חשובות אזהרות חשובות 1. מתן B12 עלול להפריע באבחנה של Pernicious anemia 2. יש לעקוב אחר רמת אשלגן בדם ובמידת הצורך יש להוסיף אשלגן בעת טיפול אינטנסיבי של megaloblastic anemia. 3. חוסר תגובה לתרופה עלול להיגרם עקב מצב של דלקת, אורמיה, או מתן בו זמני של תרופות המדכאות מח עצם כמו כלורמפניקול. מחסור בחומצה פולית או טיפול בו זמני עם ברזל גם כן יקטינו התגובתיות לטריבמין.
  הריון הריון ההשפעות של טריבמין בזמן ההריון אינן ידועות. יש להיוועץ ברופא.
  הנקה הנקה לא ידוע אם התרופה מופרשת לחלב אם. פירידוקסין (ויטמיןB6) עלול לעצור הפרשת חלה ע"י דיכוי פרולקטין. יש להיוועץ ברופא.
  נהיגה נהיגה אין בעיות.
  הוראות שימוש מיוחדות הוראות שימוש מיוחדות אין.
  אלכוהול אלכוהול יש להימנע. אלכוהול מונע ספיגת ויטמין B12.
  בסל בסל כן.
  הגבלות רישום הגבלות רישום אין.
  חייב מרשם חייב מרשם טבליות: לא אמפולות: כן.