ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

היי, מה דעתכן על הזרעות והפריות ללא הורמונים?

נפתח על-ידי אורח ב: 08/11/2010, 15:18. לנושא יש 3 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • היי, מה דעתכן על הזרעות והפריות ללא הורמונים?

08/11/2010, 8:02

אני לפני הזרעה ראשונה ואמרתי לרופא שאני רוצה לעשות את ההזרעה ללא הורמונים והוא אמר לי שאין לו בעיה עם זה. מה אתן חושבות? יש סיכוי? אתן מכירות מקרים מוצלחים כאלה?

בנוסף חשבתי לעצמי אתמול שאם לא ילך עם ההזרעות אז אני רוצה לעשות הפריה גם ללא הורמונים... אני יודעת שהסיכוי עם ההורמונים יותר גבוהה, אבל יש המון יתרונות בטיפול ללא הורמונים. שמעתי על תופעות לוואי של ההורמונים והתבאסתי.... אני יודעת שיש תופעות לוואי קשות...

יש לציין שהמחזור שלי די סדיר וככה גם הביוצים, וקבלנו את ההפניה להזרעה בגלל הזרע של בעלי (הזרע חלש ואין תנועה...)

אשמח לתגובות...

יום טוב.

• דעתי..

08/11/2010, 11:00

אם אצלך הכל תקין, אז את יכולה לנסות טבעי - אבל מכיוון שהזרע חלש אני לא ממליצה (פרטים בהמשך). את צריכה לקחת בחשבון שהשימוש בהורמונים מעלה מאוד את סיכויי ההצלחה - יש יותר זקיקים - ביוץ של יותר מבייצית אחת - סיכוי גבוהה יותר שזרעון טוב יצליח לפגוש ביצית אחת. גם אצלי הכל תקין ועכשיו, לאחר 3 הזרעות על בסיס טבעי, 2 הזרעות עם איקקלומין ואחת (מוצלחת!!! ילדתי לפני שלוש שנים) עם זריקות, אני יכולה להגיד שאם הייתי במקומך הייתי הולכת ישר על הזריקות. לי לא היו שום תופעות לואי לא מהאיקקלומין ולא מהפיוריגון. אני לא רציתי להשתמש באיקקלומין כי אומרים שאיכות הביציות הוכחה כפחות טובה ובכלל, בנשים מבייצות מבחינה סטטיסטית אין שיפור בסיכויי הכניסה להריון אבל הרופא בזמנו התעקש. לעומת זאת, יש שיפור גדול מאוד בסיכוי אם משתמשים בגונדוטרופינים (גונל/פיוריגון וכו...). בנוסף אני אומרת שאם כבר משקיעים זמן (וזה דורש זמן, את עוד תראי והחסרת ימי עבודה) ומאמץ (מאמץ פיזי - תרתורים ונפשי) אז עדיף לדאוג שהסיכוי להצלחה יהיה הגבוה ביותר שניתן - כך אני רואה את הדברים. וזה מוביל אותי לנושא IVF ללא הורמונים - את צריכה להבין שוב ולקחת בחשבון שכל התהליך הוא לא פשוט מבחינות רבות (לא הזכרתי קודם את האכזבות, הזוגיות המסתבכת, התשישות הנפשית ועוד ועוד) ועם כבר עושים IVF אז לתחושתי עדיף לשאוב כמה שיותר בייציות במחזור טיפול ובעיקר כשיש בעיית זרע ובמקרים רבים צריכים לבצע מיקרומניפולציה (החדרת החומר הגנטי מתא זרע בהזרקה ישירות לתוך הבייצית) - עדיף שתהיה יותר מבייצית אחת לשאוב. עכשיו אני בהריון מ IVF שני שהצליח וגם ב IVF לא חוויתי שום תופעות לוואי מלבד גירוי יתר ברמה נמוכה. בהצלחה!!
  • היי אורחת ,תודה על התגובה ו...

08/11/2010, 11:41

רציתי לדעת,אם אפשר כמובן, מה הסיבה להזרעות וההפריות שלכם? זרע חלש? וכתבת לי שאם הזרע חלש אז את לא ממליצה על מחזור טבעי. למה? יש קשר בין שימוש בהורמונים לזה שהזרע יפגוש את הביצית? אני יודעת שבהשבחה יכול להיות שתנועת הזרע תשתפר... לא ככה?

אני מקווה שאני יעבור את זה כמוך,בלי בעיות מיוחדות ומהר...

שיהיה לך בהצלחה בהמשך  :-)

• למיקה

08/11/2010, 15:18

ממש מסכימה לדברי האורחת, אישית לא נמצאה כל בעיה לא לי ולא לבעלי (אי פריונות לא מוסברת), עשינו כמה מחזורים טבעיים אך אז עברנו להורמונים כי זה אכן מגביר מאד את הסיכויים בצורה משמעותית. את צריכה להבין שהתהליך מצריך הרבה אנרגיות, ריצות על הבוקר לבדיקות, טפסים וביקורי רופא ויש לו גם הרבה השפעות פסיכולוגיות אז פשוט חבל לא לעשות את המקסימום. תופעות הלואי גם אצלי בגבול הסביר. נראה לי גם שאם אצלך הכל תקין תקבלי בד"כ את התרופות היותר ידידותיות, פחות קוקטיילים וגם מינונים פחות גבוהים בזריקות, מה שבהחלט משפיע על כמות תופעות הלוואי. בכל מקרה הגיוני להתחיל לפחות 2 הזרעות על בסיס טבעי. בהצלחה ושילך בקלות!