ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

דלקת חוזרת בשתן לאחר קיום יחסי מין

נפתח על-ידי אורח ב: 14/07/2011, 11:06. לנושא יש 4 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • דלקת חוזרת בשתן לאחר קיום יחסי מין

10/07/2011, 22:32

שלום

בחודשים האחרונים אני סובלת מצריבה חזקה בשתן, המתחילה כמספר שעות לאחר קיום יחסי מין. הכל התחיל כאשר סיימתי טיפול אנטיביוטיקה חזק להליקובקטר, והופיעה אצלי פטריה. השתמשתי באגיסטן טבליות ומשחה, ומספר ימים לאחר סיום הטיפול קיימתי יחסי מין והחלה אצלי צריבה בשתן. קיבלתי מרופא המשפחה זינט ל-5 ימים לאחר אבחון דם בשתן + אנטיביוטיקה בצורת ג'ל לנרתיק לפטריה העקשנית. כעבור כשבוע וחצי מסיום הטיפול קיימתי יחסי מין ושוב חזרה הצריבה וההרגשה הנוראית. שוב ביצעתי בדיקת שתן שהראתה חיידק. קיבלתי אנטיביוטיקה מקרודנטין ל-10 ימים + משחה איזוקורט לנרתיק למשך שבוע פעמיים ביום מרופא הנשים, וכמובן שלא קיימתי יחסי מין בתקופת הטיפול. כשבועיים לאחר מכן קיימתי יחסי מין- ושוב הצריבה חזרה. רופא המשפחה ואורולוג המליצו לקחת כדור בשם "קוטרימוקסדול" כשעה לפני קיום יחסי מין- דבר שנראה לי לא הגיוני היות ואני לא מתכננת סקס מראש... יש לי חבר כבר 5 שנים ואנחנו היחידים אחד של השני. דבר לא השתנה באופן קיום יחסי המין. אנחנו לרוב משתמשים בקונדום- למרות שאני לוקחת גלולות. האם אולי יש אלטרנטיבה לנטילת כדורים במשך חודשים/שנים לפני סקס? האם יש קשר לגלולות? (אני לוקחת "יסמין" במשך כחצי שנה, לאחר ששנה לא לקחתי גלולות. בעבר השתמשתי במליאן, מינס, מרסילון, מדבקות ואף טבעת- החליפו לי שוב ושוב כי כל הסוגים גרמו לי לחוסר חשק מיני, עצבנות ומיגרנות) האם ייתכן שלחיסון הפפילומה קשור (היום סיימתי את הסדרה)? קשה לי לקבל את העובדה שאיאלץ לחיות על כדורים לתקופה שאף רופא לא יכול לציין בפניי... דרך אגב, חבר שלי קצין ואנחנו מתראים רק פעם בשבועיים-שלושה...

מה עושים?...

• דלקות בשתן לאחר יחסי מין

10/07/2011, 22:38

אכן מדובר בתופעה מאד מטרידה. אך לא בהכרח תזדקקי לכך כל החיים. יתכן שכשאחד מבהתנאים שתיר=ארת ישתנה -הגלולות, התדירות, ולעיתים סתם כך הגוף מתרגל לחידקים של בן הזוג-זה פשוט יעלם. בינתיים לתקופה הקרובה קחי את הכדורים לפני קיום יחסי מין ואחרי תקופה ארוכה של שקט מדלקות נסי להוריד את הטיפול...
  • בתגובה לתשובתך

10/07/2011, 22:47

לא עדיף לנסות להפסיק עם  הגלולות ולוודא שזה לא קשור לזה במקום להרגיל את הגוף לעוד ועוד תרופות? רק ב-3 חודשים האחרונים לקחתי מוקסיויט םורטה בכמויות פסיכיות, קארין, זינט, מקרודנטין, זידובל- ואלו רק האנטיביוטיקות שנתנולי. בין לבין נתנו לי כל מיני משחות, אומפרדקס, החיסונים של צוואר הרחם, פלוסנול... אני בת 22 ובאמת שסבתא שלי לוקחת פחות כדורים...!
  • גלולות

11/07/2011, 16:39

אין מניעה לנסות להפסיק גלולות ולראות איך משפיע. מקווה שאכן תמצא הסיבה...
  • גם אני סבלתי קשות מהתופעה הזו עד ש

14/07/2011, 11:06

הגיניקולוג שלי אמר לי לעשות פיפי מיד בתום הסקס וככה החומציות של השתן צורבת את החיידקים שחדרו לשופכה. אני מקפידה על כך וב"ה לא חזרה לי הדלקת כבר 5 שנים...