ב-
ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות

מחזור לאחר לידה

נפתח על-ידי נופר.א. ב: 29/01/2009, 19:25. לנושא יש 9 תשובות.
מיין הודעות:   הנושא הבא הנושא הקודם
  • מחזור לאחר לידה

29/01/2009, 14:45

ילדתי לפני חודשיים בערך וכרגע אני נותנת לילד שלי בעיקר סימילאק וגם משלבת קצת הנקה. ביומיים האחרונים יש לי כאבים ברגליים ובגב כמו כאבי מחזור. האם ישנן בנות שהן בדיוק באותו מצב כמוני ואם כן מתי קיבלתן מחזור לאחר הלידה?
  • שלום יפעת

29/01/2009, 14:57

מצבי מאוד דומה לשלך, גם לידה ראשונה לפני כחודשיים ולא יודעת מתי המחזור אמור להגיע. היה נדמה לי שהיו לי אתמול קצת כאבי מחזור (יותר נכון תחושות מחזור).

מצטערת, לא עזרתי לך עם תשובה, רק מצטרפת לשאלתך...

את יודעת מתי אפשר להתחיל לקחת גלולות למניעת הריון כך שהן יהיו אפקטיביות? עם המחזור הראשון?

• מחזור

29/01/2009, 15:07

אין לי מושג לגבי גלולות. שוע הבא אני אבדק בפעם הראשונה אחרי לידה אצל רופא הנשים ואשאל אותו את השאלות אני רק יודעת שזה בטוח כאבי מחזור מה שיש לי רק השאלה מתי הוא יגיע...? לפי מיטב הבנתי בהנקה מלאה זה תוך 3 חודשים השאלה האם יש מישהי שהיא בהנקה חלקית ויכולה להגיד לנו מתי היא קיבלה בפעם הראשונה
  • לביט

29/01/2009, 15:13

את יכולה להתחיל לקחת גלולות גם אם עדיין לא היה מחזור, אחרי חפיסה ראשונה בטוח יגיע המחזור.
    ככה היה אצלי, רופא נתן לי גלולות כי לא היה לי מחזור חודשיים אז רציתי שהוא יהיה כבר כדי להיות מוגנת מהריון.

יש לי כבר בן מתוק 3.3.2008
    תל"מ עם בונבונה 30.9.2011
  • מחזור לאחר לידה

29/01/2009, 16:01

היי אני גם חודשים וקצת לאחר הלידה..

אני קיבלתי שלשום את המחזור הראשון שלי..

ולא היו לי כאבי גב שמו שאת מתארת...

אבל היו לי כאבי מחזור מעצבנים..( לא ממש חזקים-כמו שהיה לפני ההריון)
    ואני בהנקה מלאה..

ודווקא רציתי לשאול מתי אני אמורה להתחיל לקחת גלולות.. יש לי של טרזס..

האם אפשר לסמוך על הגלולות הללו..

כי בת דודה שלי אחרי הלידה התחילה לשתות גלולות להנקה (לא יודעת מה שם הגלולה) והיא אחרי חצי שנה לאחר הלידה נכנסה להריון..

• לIFAT

29/01/2009, 16:56

הי, גם אני קיבלתי מחזור בדיוק  חודשיים אחרי לידה וגם שילבתי הנקה וסימילאק, לכן את לא לבד במצב הזה :)
  • שיראל

29/01/2009, 17:45

אז ככה .. אני כולה חודש ושבוע אחרי לידה, מניקה+תוספת וכבר קיבלתי מחזור לפני שבוע. אני מניחה שזה מחזור ולא דימום מהגלולות שאני לוקחת (מיקרולוט שזה אותו דבר כמו סרזט)

למי ששאלה-את יכולה לקחת גלולות מעכשיו. אני גם התחלתח לפני המחזור כי את יכולה להכנס להריון גם בלי מחזור. סרזט זה גלולות להנקה שמכילות פרוגסטרון בלבד ולכן להרבה נשים זה גורם דימום . ואני חושבת שזה כן מגן בפני הריון חברה שלי לקחה שנה ואיך שהפסיקה אחרי חודש נכנסה.

חשוב גם לקחת בדיוק באותה שעה . ולא להפסיק אותם גם לא אם יש מחזור זה כדורים שלוקחים רצוף חפיסה אחרי חפיסה ללא הפסקה!

בהצלחה ומזל טוב!!!

• לשיראל...

29/01/2009, 17:54

אז אני יכולה לקחת בכל רגע את הגלולה.. גם אם אני במחזור..?

ואם לקחתי את הגלולה כמה זמן זה משפיעה כבר.. כאילו אם נגיד לקחתי ואחרי שעתיים ככה אני מקיימת יחסים עם בעלי.. אני עדיין מוגנת.. אוו שכדיי שיום אחד לא לקיים ואחרי יום פשוט לקיים כדיי להיות רגוע!

• לכולן

29/01/2009, 17:56

קודם כל תודה על התשובות המהירות,

האם גלולות שנקראות "יסמין" מותר לקחת בזמן הנקה?

האם אני אהיה מוגנת מיד עם לקיחת הגלולות, ואם לא, כמה זמן אני צריכה לחכות עד שאהיה מוגנת?

• לביט

29/01/2009, 19:25

את הגלולות יסמין לא ניתן לקחת בהנקה כיוון שזוהי גלולה משולבת (שני הורמונים- אסטרוגן+ פרוגסטון).
    גלולות שנלקחות במקביל להנקה הן "מיקרולוט" ו"סרזט" והן מתחילות להגן לאחר כשבוע מתחילת נטילתן, לכן חשוב בשבוע הראשון "להתמגן" באמצעי זהירות נוסף...
    בהצלחה!