פורסם בראשונה: 23.08.2016
עדכון אחרון: 19.04.2017
  • צוות אתר כללית צוות אתר כללית

כללית מציגה: גהה על הבר

לקריאה נוחה
​אנחנו מזמינים אתכם לסדרת מפגשים בנמל תל־אביב עם המומחים של המרכז לבריאות הנפש גהה. והפעם נארח את פרופ' גל שובל שידבר איתנו על קיצור תולדות הסמים - האם מדובר בחומרים מסוכנים או בכלל בתרופות מפוספסות?
כללית מציגה: גהה על הבר

כללית וטוקהאוס שמחים להזמין אתכם למפגש הראשון בסדרת המפגשים השנייה על עולם הפסיכיאטריה בהשתתפות מיטב המומחים והחוקרים של המרכז לבריאות הנפש גהה.

והפעם, פרופ' גל שובל, ידבר איתנו על קיצור תולדות הסמים - האם מדובר בחומרים מסוכנים או בתרופות מועילות?

בהרצאה יספר פרופ' שובל על ההיסטוריה של הסמים, מאיפה הם באו ואיך הכול התחיל? איך סמים משפיעים על המוח שלנו בגילאים שונים? איך הפסיכיאטריה המודרנית תופסת את הסמים? האם באמת מדובר בחומרים מסוכנים כמו שקובע החוק ברוב המקומות בעולם? ומה הסיפור האמיתי של המריחואנה? הייתכן שסמים הם בכלל תרופות יעילות שחלק מהרופאים מפספסים בגלל שמרנות ופחד?

פרופ' גל שובל
פרופ' גל שובל מנהל מחלקת ילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש, גהה

מה עוד יהיה במפגש?

בהרצאה ידבר פרופ' שובל על הנושאים הבאים:

האם מריחואנה היא התרופה? במשך אלפי שנים השתמשו בני אדם בתרבויות שונות בסמים למטרות דתיות, תרבותיות ולשימור מזון.
הם שמו לב שלסמים שצרכו היו השפעות חיוביות, והשתמשו בהם הרבה פעמים כתרופות. זה דומה לתהליך שמתרחש בשנים האחרונות עם המריחואנה הרפואית - אחרי תקופה ארוכה שהייתה אסורה לשימוש, הממסד הרפואי מתחיל להכיר ביעילות הרבה שלה במצבים מסוכנים. אז איך הופכים את המריחואנה לתרופה לגיטימית? בשנים האחרונות קיימת תחרות בכל העולם להצליח לפתח תרופה שמבוססת על צמח הקנאביס. האם זהו העתיד?

קנאביס - הצדדים המסוכנים: לא הכול ורוד בממלכה הירוקה. שימוש ממושך בקנאביס נקשר לבעיות התמכרות ופגיעה בזיכרון, אז ייתכן שמדובר בעצם בסם מזיק? ובכלל, איך קורה שמצד אחד יש אנשים רבים שצורכים קנאביס בהנאה ומדווחים על השפעה חיובית, ואחרים מגיעים לעיתים לאשפוזים קשים בעקבות שימוש מועט?

קנאביס - שינוי הגישה: בשנים האחרונות השתנו הדעות המובילות בעולם, לאחר שראו כי הרבה מהאסטרטגיות למניעת שימוש בסמים פשוט לא יעילות וחלק מהן אפילו עושות את הפעולה ההפוכה ומעודדות שימוש בסמים בלי להתכוון לכך בכלל.

סמים והמוח שלנו: המדע היום יודע להבדיל בין השפעת הסמים על המוח בגיל ההתבגרות לעומת ההשפעה בגיל המבוגר, וההבדלים מרשימים. אז מה חשוב לדעת בנושא?

על המרצה

פרופ' גל שובל הוא מנהל מיון ילדים ונוער וממלא מקום מנהל מחלקת יום לנוער במרכז לבריאות הנפש "גהה". הוא מומחה בפסיכיאטריה כללית, בפסיכיאטריה של ילדים ונוער ובהיפנוזה. חבר סגל בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. חוקר התנהגויות מסוכנות בקרב צעירים ואת ההשפעות של תרופות וסמים על המוח.

מתי ואיפה?

יום שלישי, 25.4.2017 בשעה 21:00 בטוקהאוס, נמל תל־אביב. הכניסה בתשלום מראש.

הנחה ללקוחות ולעובדי כללית בהזמנת כרטיס באתר: לקבלת ההטבה יש להזין את הקוד 2504 בעת הזמנת כרטיס יחיד באתר. ההטבה עד גמר המלאי.

למידע מלא ולהזמנת כרטיסים לחצו כאן

 

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל