פורסם בראשונה: 15.11.2007
עדכון אחרון: 11.05.2017
  • תהילה ארקין תהילה ארקין

ביטוח כללית חו"ל: מה בדיוק הוא כולל?

לקריאה נוחה
מה מכסה ביטוח כללית חו"ל? מי אחראי ומי מבטח? איפה קונים? כמה זה עולה? האם הפוליסה מתאימה לתרמילאים? מה בנוגע לספורט אתגרי? מה זו "השתתפות עצמית"? כל מה שרצית לדעת
איש ואישה בטיפוס הרים

בקיצור

1.

ביטוח כללית חו"ל מכסה גם טיפול רפואי בחו"ל וגם, במידת הצורך, המשך אשפוז בארץ - בכפוף לתנאי הפוליסה, הסייגים שלה והחריגים שלה.

2.

"כללית משופרת" כוללת גם כיסוי למחלות קיימות, אם מצבכם הבריאותי היה טוב ויציב בשנה האחרונה.

3.

אם אתם מתכננים פעילות אקסטרים כמו בנג'י ורפטינג, יש לרכוש הרחבה לספורט אתגרי או פוליסת "כללית אתגרית".

 מה זה ביטוח נסיעות לחו"ל בכללית?

"כללית חו"ל" הוא ביטוח נסיעות לחו"ל. הביטוח נעשה באמצעות כלל חברה לביטוח בע"מ. ביטוח "כללית חו"ל" מעניק לך גב רפואי רחב מרגע העזיבה ועד לארוחה שאמא הכינה לכבוד שובך ארצה בחתיכה בריאה אחת. ואם חס וחלילה נפגעת, נפצעת או נזקקת לאשפוז, הביטוח מכסה גם את הטיפול הרפואי בחו"ל וגם את המשך הטיפול הרפואי בארץ, אם יש צורך באשפוז. 

אפשר לפרט?

בשמחה.

ביטוח בכללית חו"ל באמצעות כלל חברה לביטוח בע"מ כולל כיסוי להוצאות רפואיות ולאשפוז בחו"ל, לרבות שכר מנתח, בדיקות, תרופות וכן הטסה רפואית עד לתקרת גבול האחריות הקיימת בתוכנית הנרכשת.

ב"כללית חו"ל" ניתן למצוא גם כיסוי לטיפול חירום בשיניים.

• לקוחות כללית מושלם ופלטינום נהנים מהנחה בתעריפים (כדי ללמוד עוד על ההנחות הקיימות, לחץ/י כאן).

לתרמילאים היוצאים לתקופה של יותר מ־30 יום קיימת פוליסה ייעודית ("כללית אתגרית") הכוללת כיסוי לספורט אתגרי, איתור, חיפוש, חילוץ והמשך טיפול בארץ למחלות גיאוגרפיות.

• ב"כללית חו"ל" תוכלו למצוא שירות חכם ויעיל בנסיעות לארה"ב: חברת הביטוח כלל מעמידה לרשות מבוטחי "כללית חו"ל" הטסים לארה"ב גישה לרשת ספקי הבריאות של חברת United Healthcare, אחת מחברות הביטוח הגדולות, האיכותיות והמובילות בארה"ב.

הרשת כוללת מאות אלפי ספקים רפואיים מהדרגה הראשונה הפרוסים ברחבי ארה"ב, וכך מתאפשר, בעת הצורך, לאתר את הרופאים, את המרפאות ואת בתי החולים הטובים ביותר הקיימים בקרבת מקום. את הטיפול הרפואי מקבל המבוטח בהצגת הנספח המצורף לפוליסה ללא שום תשלום (בהתאם לתנאי הפוליסה ובכפוף לאישור התביעה על ידי חברת הביטוח, למעט ההשתתפות העצמית).

אפשר לקבל דוגמאות קונקרטיות?

כן.

אם חליתי או נפצעתי והגעתי לחדר מיון של בית חולים ואושפזתי?

חברת כלל ביטוח מעבירה ישירות לבית החולים בחו"ל את עלות האשפוז או את ההוצאות הרפואיות תמורת הטיפול הרפואי שקיבלת(בהתאם לתנאי הפוליסה המלאים). חשוב: יש לשמור את התיעוד הרפואי המקורי שמקבלים בבית החולים.

אם צריך רופא, והרופא רושם מרשם לתרופות או שולח אותי לבדיקות מעבדה?

שומרים על הקבלות, וחברת כלל ביטוח תחזיר את הכסף. חשוב: שומרים את האישורים המקוריים, את הקבלות ואת כל התיעוד שמקבלים מהרופא, מבית המרקחת ומהמעבדה. דמי ההשתתפות העצמית בסעיף הזה (הסכום המופחת מהפיצוי שתקבלו מהביטוח) הם 30 דולרים אמריקניים (ההשתתפות העצמית בגין מחלות קיימות היא 50 דולרים אמריקניים).

מה זו ההשתתפות העצמית הזאת?

זהו חלקו של המבוטח בהוצאות בגין מקרה הביטוח הרלוונטי כמפורט בכל אחד מפרקי הפוליסה.

אם הפסדתי את הטיסה בגלל מחלה פתאומית?

"כללית חו"ל" כוללת כיסוי להפסד תשלומים בגין נסיעה שבוטלה עקב אירוע רפואי פתאומי שלך או של בן משפחה קרוב בהתאם לתנאי הפוליסה המלאים.

אם נאלצתי לחזור לארץ לפני המועד המתוכנן עקב אשפוז או מוות של בן משפחה?

במסגרת כיסויי הפוליסה "כללית חו"ל" ניתן לקבל החזר בגין הוצאות שנגרמו עקב הצורך בשינוי כרטיס הטיסה וכן בגין הפסד ימים שלא נוצלו במקרה של חזרה מוקדמת לארץ בעקבות מוות ו/או אשפוז של בן משפחה קרוב.

אם מאושפזים בחו"ל ורוצים שבן משפחה או בת משפחה יגיעו אליי?

"כללית חו"ל" באמצעות כלל ביטוח תממן את הוצאות הטיסה של קרוב משפחה או של קרובת משפחה מדרגה ראשונה לבית החולים בכל מקרה של אשפוז שנמשך יותר מ־10 ימים.

אם הלכתי לאיבוד בטרק?

"כללית חו"ל" באמצעות כלל ביטוח בתוכנית "אתגרית" תממן את הוצאות יחידת החילוץ. אם נרכשה התוכנית "הרגילה" או "המשופרת", ניתן להוסיף לה גם כיסוי לאיתור ולחילוץ.

אם נקלעתי לרעידת אדמה (או לצונאמי, כמו שקרה במזרח)?

"כללית חו"ל" באמצעות כלל ביטוח תחזיר לך כסף בעבור כל פגיעות הגוף והמטען.

הלכה לי לאיבוד המצלמה / נגנב לי הדרכון / המזוודה שלי הגיעה באיחור - מה אז?

"כללית חו"ל" באמצעות כלל ביטוח כוללת סעיפי פיצוי כספיים על האובדנים האלה. דמי ההשתתפות העצמית בסעיף הזה (הסכום המופחת מהפיצוי שתקבלו מהביטוח) הם 50 דולרים אמריקניים. חשוב: יש לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים לכל מקרה.

אם יש לי סוכרת או קרוהן או אסתמה או מחלה כרונית אחרת, ובחצי השנה האחרונה הייתי במצב יציב. נסעתי לחו"ל - ופתאום הייתה התפרצות שחייבה פנייה לרופא או אשפוז. מה אז?

במקרה כזה, אם חס וחלילה נחוץ אשפוז, והוא נובע מהחמרה של מחלה קיימת, הוא יכוסה עד גבול האחריות להוצאות רפואיות ולאשפוז שעומד על 225 אלף דולרים אמריקניים ללא השתתפות עצמית. אם האשפוז אינו קשור למחלה קיימת - גבול האחריות להוצאות רפואיות ולאשפוז הוא עד 850 אלף דולרים אמריקניים.

במקרים כמו פנייה לרופא, רכישת תרופות נחוצות בבית מרקחת או ביצוע בדיקות מעבדה, הקשורים להחמרה של מחלה קיימת, דמי ההשתתפות העצמית (הסכום המופחת מהפיצוי שתקבלו מהביטוח) הם 50 דולרים אמריקניים. אם הפנייה לרופא או העזרה הרפואית שלה זקוקים אינן קשורות למחלה הקיימת, דמי ההשתתפות העצמית (הסכום המופחת מהפיצוי שתקבלו מהביטוח) הם 30 דולרים אמריקניים.

ואם השתילו לי כליה (או כל איבר אחר) ובחצי השנה האחרונה הייתי במצב יציב?

בדיוק כמו בתשובה הקודמת (אך אין כיסוי להשתלת איברים בחו"ל).

ואם יש לי איידס?

כללית חו"ל באמצעות כלל חברה לביטוח בע"מ מאפשרת לך לרכוש כיסוי בדומה ללקוחות אחרים בכללית שיש להם מחלה קיימת. במקרה כזה גובה הכיסוי להוצאות רפואיות ולאשפוז בחו"ל הוא עד 100 אלף דולרים אמריקניים לנסיעה של חודש לכל היותר.

ולעניינים שמחים יותר: בראש שלי צניחה, צלילה, טיפוס הרים ועוד פעילויות של ספורט אתגרי...

כמעט כל ספורט שיעלה על דעתך מכוסה על ידי ההרחבה הביטוחית "כללית אתגרית". הגדרת ספורט אתגרי ב"כללית חו"ל" כוללת: טיפוס הרים, גלישה מהרים, ספורט חורף, סנובורד, החלקה בסקי על שלג, על מים או על כל משטח אחר, צלילה, צלילה הדורשת שימוש בציוד נשימה, בנג'י, סנפלינג, קנופי, אומגה, טיפוס קירות, כניסה למערות בחבלים, צניחה, צניחת טנדם, רפטינג, דאייה, רחיפה, שיט בקייאקים ובקאנו, קייט סרפינג, גלישת גלים, גלישה באוויר, שימוש באופנוע ים, באבובים, בבננה.

ניתן לרכוש כיסוי לספורט אתגרי גם בתוכנית "רגילה" וגם בתוכנית "משופרת" תמורת פרמיה נוספת. גבול האחריות לכיסוי הזה הוא בהתאם לכתוב בפוליסה. לדוגמה: אם רכשת "כללית אתגרית", הכיסוי לספורט אתגרי במקרה של הוצאות רפואיות ואשפוז הוא עד 1.3 מיליון דולר של ארה"ב.

מה כלול באמת ב"כללית אתגרית"?

• כיסוי להוצאות רפואיות ולאשפוז בחו"ל, כולל הטסה רפואית, עד לסכום של 1.3 מיליון דולרים אמריקניים.

• איתור וחילוץ במחיר של עד 150 אלף דולרים אמריקניים (ניתן להגדיל ב־200/100 אלף דולרים נוספים).

• כיסוי לפגיעות גוף בספורט אתגרי בגבולות האחריות.

• כיסוי לטיפולים פיזיותרפיים כתוצאה מתאונה הנחוצים להחלמה מלאה לאחר החזרה ארצה.

• כיסוי של עד 6,500 דולרים אמריקניים למחלות גיאוגרפיות במקרה של המשך טיפול בארץ. הביטוח מכסה עלות תרופות שאינן בסל התרופות במקרה שהמחלה התגלתה בחו"ל או שהמחלה התגלתה בתוך 12 חודשים מתום תקופת הביטוח (כלומר, אם נדבקת במלריה או בהשד יודע מה במזרח הרחוק או בדרום אמריקה, אך המחלה התפרצה במהלך השנה שלאחר החזרה ארצה). את ביטוח "כללית אתגרית" ניתן לרכוש לתקופה של עד שנתיים.

ואיך קונים "כללית חו"ל"?

פשוט מאוד: לוחצים כאן וקונים את הביטוח באינטרנט! אפשר לרכוש את הביטוח גם באמצעות עמדות טלפוניות במרפאות ובמוקד הטלפוני של כללית. פשוט מחייגים 2700* מכל טלפון.

ואם אני בחו"ל ורוצה להאריך את הביטוח?,

הטיול התארך (קורה... בכיף) - אפשר להאריך את הביטוח גם באינטרנט?ברור. פשוט לוחצים כאן ומאריכים את תקופת הביטוח!
או מתקשרים לטלפון 972-3-9420630+.

ביטוח נסיעות לחו"ל חינם לחיילים משוחררים

חיילים משוחררים זכאים להטבות רבות בביטוח הנסיעות לחו"ל מתוך הרשימה הבאה.

את ההטבה הנבחרת ניתן לממש פעם אחת.

א. חיילים משוחררים שמצטרפים לכללית

זכאים לשלושה חודשי ביטוח נסיעות רפואי בחינם בתוכנית "רגילה". ניתן לממש את ההטבה עד שנה מיום השחרור.

ב. חיילים משוחררים שמצטרפים לכללית מושלם

זכאים להטבה באחת משתי תוכניות הביטוח הבאות:

1. שלושה חודשי ביטוח נסיעות רפואי בחינם בתוכנית "רגילה". ניתן לממש את ההטבה עד שנה וחצי מיום השחרור.

2. חודש חינם בתוכנית הביטוח "כללית אתגרית" ועוד חודשיים בעלות ההפרש שבין "אתגרית" ל"רגילה". החיילים האלה זכאים לחיסונים לחו"ל על פי רשימה, בתשלום השתתפות עצמית נמוכה מאוד במרפאות ההסדר. למחירון החינוכים, הכנסו ללשונית "מידע ותעריפים" בדף זה

ג. חיילים משוחררים שמצטרפים לכללית פלטינום

זכאים להטבה באחת משלוש תוכניות הביטוח הבאות:

1. ארבעה חודשי ביטוח נסיעות רפואי בחינם בתוכנית "רגילה". ניתן לממש את ההטבה עד שנתיים מיום השחרור.

2. חודשיים חינם בתוכנית הביטוח "כללית אתגרית" ועוד חודשיים בעלות ההפרש שבין "אתגרית" ל"רגילה".

החיילים האלה זכאים גם לחיסונים לחו"ל על פי רשימה, בתשלום השתתפות עצמית נמוכה מאוד - עד 20 ₪ במרפאות שבהסדר עם כללית מושלם. נוסף על כך הם זכאים להחזר מחברת הביטוח על תשלום ההשתתפות העצמית.

3. תוכנית ביטוח "משופרת", המכסה גם מחלות קיימות, שבה משלמים את ההפרש בין תוכנית "רגילה" ל"משופרת" (ניתן לרכוש את התוכנית למשך שנתיים לכל היותר).

החיילים המשוחררים האלה זכאים גם להנחה של 75% מעלוּת החיסונים לנסיעה במרפאות המטיילים שבהסדר.

איך ניתן לממש את ההטבה?

מתקשרים ישירות למוקד כללית חו"ל בטלפון 03-9420630 או באמצעות מוקד שירות הלקוחות שלנו - 2700*.

במקרה חירום מתקשרים למוקד רפואי דובר עברית שפועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע: 972-3-5620000+. לשיחת גוביינא מתקשרים באמצעות המרכזייה הבינלאומית במקום שבו שוהים.

לפרטים נוספים התקשרו למוקד כללית חו"ל - 2700* - הפועל בימי א' עד ה' מ־07:00 ועד 22:00 וביום ו' מ־07:00 ועד 13:00 ובמוצאי שבת.

שימו לב: כל ההחזרים מבוצעים על ידי כלל חברה לביטוח בע"מ.

אוקיי. נניח שקרה מה שקרה - איך מפעילים את הביטוח בשעת מצוקה? מי מדריך אותי איך לפנות לרופא? או איפה בית החולים הקרוב? יש בכלל עם מי לדבר?

ועוד איך!

ב"כללית חו"ל" אנחנו כאן בשבילך 24 שעות ביממה. מוקד החירום של כלל חברה לביטוח בע"מ מאויש גם בשבתות ובחגים. זהו מוקד דובר עברית, וניתן להתקשר אליו גם בשיחת גוביינא (Collect) דרך המרכזייה הבינלאומית במקום שבו נמצאים.

איך?

כך:
מספר הטלפון של מוקד החירום:

972-3-5620000+ (הסימן + משמעו הקידומת הבינלאומית במדינה שבה נמצאים).

מספר הפקס של מוקד החירום:

972-3-7605557+ (הסימן + משמעו הקידומת הבינלאומית במדינה שבה נמצאים).

לשיחת גוביינא (שיחה על חשבון כלל בריאות) יש להתקשר באמצעות המרכזייה הבינלאומית במקום שבו נמצאים.

אם מישהו נעלם לנו בטיול?

מישראל מתקשרים למוקד כלל ביטוח:

03-5783050.

מחו"ל: 972-3-5783060+

ומי יחלץ אותי במקרה הצורך?

חברת "כלל סיטל" היא שמבצעת איתור וחילוץ במקרה הצורך בעבור "כללית חו"ל". החילוץ נעשה בכל האמצעים הדרושים, גם ממקומות נידחים כמו הרים וג'ונגלים. בחברה עובדים לוחמים, יוצאי סיירות ומומחים בספורט אתגרי. בקיצור, שלא נדע, אבל אתם בידיים טובות.

חזרתי לארץ, וברשותי כל הקבלות והתיעוד של ההוצאות הרפואיות. מה עושים עכשיו?

שומרים העתק של כל המסמכים ושולחים את מסמכי המקור אל:

כלל חברה לביטוח בע"מ
מחלקת התביעות - נסיעות לחו"ל
רח' ראול ולנברג 36
ת"ד 37080
תל־אביב-יפו 6136902
טלפון: 03-9420422
פקס להחזר דמי ביטוח: 077-6383176
את טופס התביעה ניתן למלא כאן ולשלוח ישירות למחלקת התביעות. 

מה יקרה אז?

חברת הביטוח תעבד את המידע ותחזיר לך את הכסף בעבור ההוצאות.

כל המידע המופיע בכתבה הזאת הוא בכפוף לתנאי הפוליסות, סייגיהן וחריגיהן. לקריאה ו/או להורדה של תנאי הפוליסה המלאים - לחץ/י כאן.

אם רוצים לשאול עוד שאלות הקשורות לתנאי הכיסוי של הפוליסה, ניתן להתקשר למוקד כללית. פשוט מחייגים 2700* (בישראל) או 972-3-9420630+ (מחו"ל) מכל טלפון.

לידיעתך - במקרים רבים טיפולים​ בכללית רפואה משלימה עשויים לסייע ולעזור. לפרטים לחץ/י​ כאן

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

טסים לחו"ל?

​לקוחות פלטינום זכאים לעד 75% הנחה על חיסונים לפני הנסיעה

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל