אסיוולAssival

  • שם רפואי/גנריDiazepam
  • שם מסחריאסיוול,דיאזפם דזיטין,סטסוליד,דיאזפאם שפורפרות תמיסה למתן רקטלי,דיאזפם תמיסה רקטלית,דיזופאם

שם גנרי

Dize

מה היא עושה?

דיאזפם היא תרופה נוגדת חרדה, מיישנת, מרפה שרירים ונוגדת פרכוסים. דיאזפם במתן רקטלי מיועדת לשימוש כאשר טיפול בהזרקה אינו אפשרי או אינו רצוי. דיאזפם במתן רקטלי יעילה לטיפול מיידי בילדים מפרכסים.

מגיעה בצורה של

טבליות, זריקות, שפופרות/תמיסה רקטליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

4-1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. ניתן לכתוש טבליות דיאזפם ולערבב אותן עם אוכל או עם שתייה. 2. יש להפסיק את הטיפול בתרופה בהדרגה. 3. השפעה מקסימלית של התרופה מופיעה אחרי שבוע או שבועיים. 4. התרופה עלולה לגרום לתלות נפשית וגופנית. 5. בתחילת הטיפול, עד שלומדים איך התרופה משפיעה, אסור לעשות פעולות הדורשות ערנות, כמו נהיגה. 6. להנחיות שימוש בדיאזפם במתן רקטלי יש לקרוא את דפי המידע המופיעים בסעיף "דגשים לשימוש".

דגשים לשימוש

1. דיאזפם היא תרופה נוגדת חרדה, מיישנת, מרפה שרירים ונוגדת פרכוסים. 2. לאנשים שפיתחו בעבר רגישות־יתר ולחולי גלאוקומה אסור להשתמש בתרופה. 3. אנשים שסובלים מפסיכוזות, ממיאסתניה גרביס, מאי־תפקוד של הכליה או של הכבד ומהתמכרויות צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה. 4. נמנום היא תופעת לוואי שכיחה של התרופה. 5. מינון למבוגרים: 10-2 מ"ג, פעמיים עד ארבע פעמים ביום. למידע נוסף מצורפים כאן דפי מידע למטופלים של יבואניות שונות: נובולוג, מגפארם, ג'נמדיקס ורז. ליבואנית רז יש 4 עלונים שונים לתמיסה הרקטלית סטסוליד: 2 בעברית (ל־5 מיליגרם ול־10 מיליגרם) ו־2 בערבית (ל־5 מיליגרם ול־10 מיליגרם).

אחסון

טבליות, זריקות: יש לשמור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים. שפורפרות תמיסה למתן רקטלי RecTue ודיאזפם תמיסה רקטלית: יש לשמור בטמפרטורת החדר, מתחת ל־25 מעלות צלזיוס. יש לאחסן שפופרות דיאזפם במכל המקורי כדי להגן עליהן מפני אור. אסור להעביר את השפופרות למכל אחר. ברגע שהעטיפה הכסופה נפתחה, יש להשתמש מיד בתמיסה.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות גבוהה

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה: התרופה עלולה לפגוע בערנות ולהאט את התגובות. מותר לנהוג רק לאחר שמוודאים שהתרופה אינה גורמת לתופעות הלוואי האלה.הריון: התרופה עלולה לגרום למומים מולדים.הנקה: התרופה מופרשת לחלב האם ועלולה לגרום לתינוק היונק להפוך לישנוני ולרדת במשקל.אלכוהול: שתיית אלכוהול עלולה להגביר את ההשפעה המרדימה והמדכאת של התרופה.

מתי אסור להשתמש?

1. אנשים שפיתחו בעבר רגישות־יתר לתרופה וחולי גלאוקומה לא יכולים להשתמש בדיאזפם. 2. שפורפרות דיאזפם RecTue מיועדות לילדים מגיל שנה ומעלה ולמבוגרים. דיאזפם בתמיסה רקטלית מתאימה למי ששוקלים 10 ק"ג ויותר. 3. אסור להשתמש בדיאזפם RecTue במקרים הבאים: א. אלרגיה (רגישות־יתר) לדיאזפם או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים של התכשיר. ב. דום נשימה בשינה (עצירת הנשימה בזמן השינה). ג. קשיי נשימה חמורים. ד. בעיות חמורות בכבד. ה. פחדים (פוביות) או דחפים כפייתיים (אובססיות) כלשהם. ו. דיכאון עם חרדה או ללא חרדה. ז. מחלת נפש ממושכת כלשהי - גם אם היא מטופלת. ח. אסור לתת דיאזפם Rec Tue למטופלים זמן קצר לאחר שחוו אובדן או שכול. ט. אסור לתת דיאזפם RecTue למטופלים במצב של אובדן הכרה, ואסור להשתמש בה לטיפול בחרדה בילדים לפני שעושים תחילה הערכת מצב קפדנית.

אזהרות חשובות

אנשים שסובלים מהמצבים הבאים צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה:1.פסיכוזה. 2. מיאסתניה גרביס (מחלה אוטואימונית שגורמת לחולשת שרירים). 3. אי־תפקוד של הכליות או של הכבד. 4. התמכרות לסמים או נטייה להתמכרות.

תגובות בין תרופתיות

1. אלכוהול, תרופות המדכאות את פעילותה של מערכת העצבים ותרופות נוגדות פרכוסים עלולים להגביר את השפעת הדיאזפם. 2. התרופה סימטידין גורמת לעיכוב הפירוק של דיאזפם בכבד, ולכן עלולה לגרום לעלייה ברמות הדיאזפם בדם ולהגברת תופעות הלוואי. 3. דיאזפם עלולה להקטין את ההשפעה האנטי־פרקינסונית של לבודופה. 4. דיאזפם עלולה לגרום לעלייה ברמות הפניטואין. 5. עישון מקטין את ההשפעה נוגדת החרדה של דיאזפם.

שילוב עם מזון

מיץ אשכוליות

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל