אסיוולAssival

  • שם רפואי/גנריDiazepam
  • שם מסחריאסיוול,דיאזפם דזיטין,סטסוליד,דיאזפאם שפורפרות תמיסה למתן רקטלי,דיאזפם תמיסה רקטלית,דיזופאם

שם גנרי

Dize

מה היא עושה?

1. דיאזפם היא תרופה נוגדת חרדה. נוסף על כך היא משרה שינה, מרפה שרירים ונוגדת פרכוסים.2. דיאזפם במתן רקטלי מיועדת לשימוש כאשר טיפול בהזרקה אינו אפשרי או אינו רצוי. דיאזפם במתן רקטלי משמשת למתן טיפול מיידי לילדים מפרכסים.

מגיעה בצורה של

טבליות, זריקות, שפופרות, תמיסה רקטליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

4-1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. ניתן לכתוש טבליות דיאזפם ולערבב אותן עם אוכל או עם שתייה.2. יש להפסיק את הטיפול בתרופה בהדרגה.3. ההשפעה המרבית של התרופה מושגת אחרי שבוע עד שבועיים.4. התרופה עלולה לגרום לתלות נפשית וגופנית.5. בתחילת הטיפול, עד שלומדים איך התרופה משפיעה, אסור לעשות פעולות הדורשות ערנות, כמו נהיגה.6. להוראות שימוש בדיאזפם במתן רקטלי יש לקרוא את דפי המידע המופיעים בסעיף "דגשים לשימוש".

דגשים לשימוש

1. דיאזפם היא תרופה נוגדת חרדה, מיישנת, מרפה שרירים ונוגדת פרכוסים.2. לאנשים שפיתחו בעבר רגישות־יתר לתרופה ולחולי גלאוקומה אסור להשתמש בתרופה.3. אנשים שסובלים מפסיכוזות, ממיאסתניה גרביס, מאי־תפקוד של הכליות או של הכבד ומהתמכרויות צריכים להשתמש בתרופה בזהירות רבה.4. נמנום היא תופעת לוואי שכיחה של התרופה.5. המינון למבוגרים: 2 עד 10 מיליגרם, 2 עד 4 פעמים ביום.למידע נוסף מצורפים כאן דפי מידע בעברית ובערבית של יבואניות שונות: נובולוג, מגפארם (הדף בעברית מוצג בנפרד מהדף בערבית), ג'נמדיקס ורז. ליבואנית רז יש 4 עלונים שונים לתמיסה הרקטלית סטסוליד: 2 בעברית (ל־5 מיליגרם ול־10 מיליגרם) ו־2 בערבית (ל־5 מיליגרם ול־10 מיליגרם).

אחסון

טבליות, זריקות: יש לשמור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.שפורפרות תמיסה למתן רקטלי RecTue ודיאזפם תמיסה רקטלית: יש לשמור בטמפרטורת החדר, מתחת ל־25 מעלות צלזיוס. יש לאחסן שפופרות דיאזפם במכל המקורי כדי להגן עליהן מפני אור. אסור להעביר את השפופרות למכל אחר. ברגע שהעטיפה הכסופה נפתחה, יש להשתמש מיד בתמיסה.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות גבוהה

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה: התרופה עלולה לפגוע בערנות ולהאט את התגובות. מותר לנהוג רק לאחר שמוודאים שהתרופה אינה גורמת לתופעות הלוואי האלה.הריון: התרופה עלולה לגרום למומים מולדים.הנקה: התרופה מופרשת לחלב האם ועלולה לגרום לתינוק היונק להפוך לישנוני ולרדת במשקל.אלכוהול: שתיית אלכוהול עלולה להגביר את ההשפעה המרדימה והמדכאת של התרופה.

מתי אסור להשתמש?

1. אנשים שפיתחו בעבר רגישות־יתר לתרופה וחולי גלאוקומה אינם יכולים להשתמש בדיאזפם.2. שפורפרות דיאזפם (RecTue) מיועדות לילדים בני שנה ויותר ולמבוגרים. דיאזפם בתמיסה רקטלית מתאימה למי ששוקלים 10 קילוגרם ויותר.3. במקרים הבאים אסור להשתמש בדיאזפם RecTue: א. אם קיימת רגישות־יתר לאחד או יותר ממרכיבי התכשיר.ב. אם סובלים מדום נשימה בשינה או מקשיי נשימה חמורים. ג. אם סובלים מבעיות חמורות בכבד, מפוביות (פחדים) או מדחפים כפייתיים (אובססיות) כלשהם. ד. במקרה של דיכאון (בין אם הוא מלוּוה בחרדה ובין אם לא).ה. אם סובלים ממחלת נפש ממושכת כלשהי - גם אם היא מטופלת.ו. אסור לתת דיאזפם Rec Tue למטופלים זמן קצר לאחר שחוו אובדן או שכול.ז. אסור לתת דיאזפם RecTue למטופלים שאיבדו את הכרתם.ח. אסור לתת דיאזפם RecTue לילדים לפני שעברו הערכת מצב קפדנית.

אזהרות חשובות

במצבים הבאים צריך להשתמש בתרופה בזהירות רבה: פסיכוזה, מיאסתניה גרביס (מחלה אוטואימונית שגורמת לחולשת שרירים), אי־תפקוד של הכליות או של הכבד, התמכרות לסמים או נטייה להתמכרות.

תגובות בין תרופתיות

1. אלכוהול, תרופות המדכאות את פעילותה של מערכת העצבים ותרופות נוגדות פרכוסים עלולים להגביר את השפעת הדיאזפם.2. התרופה סימטידין גורמת לעיכוב הפירוק של דיאזפם בכבד ולכן עלולה לגרום לעלייה ברמות הדיאזפם בדם ולהגברת תופעות הלוואי שלה.3. דיאזפם עלולה להקטין את ההשפעה האנטי־פרקינסונית של לבודופה.4. דיאזפם עלולה לגרום לעלייה ברמות הפניטואין.5. עישון מקטין את ההשפעה נוגדת החרדה של דיאזפם.

שילוב עם מזון

מיץ אשכוליות

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל