בונדורמיןBondormin

  • שם רפואי/גנריBrotizolam
  • שם מסחריבונדורמין,ברוטיזולם-טבע

שם גנרי

Brotizol

מה היא עושה?

ברוטיזולם מיועדת לטיפול זמני בבעיות שינה ובהן נדודי שינה.התרופה גורמת להירדמות מהירה, מפחיתה יקיצות בלילה, מאריכה את משך השינה ומשפרת את איכות השינה.לתרופה זמן מחצית חיים קצר של 5 שעות, וזה מונע (במינון רגיל) תופעות של ישנוניות־יתר ביום למחרת. במינון מרבי (0.5 מיליגרם ביום) תיתכן ישנוניות ביום שאחרי נטילת התרופה.

מגיעה בצורה של

טבליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

חציה/כתישה/ריסוק/לעיסה

כן

תדירות הנטילה

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. שימוש קבוע בתרופה עלול לגרום לתלות ולהתמכרות.2. אחרי שימוש ממושך (יותר משבועיים) יש להפסיק את נטילת התרופה בהדרגה, כדי שלא יופיעו תסמיני גמילה.

דגשים לשימוש

1. ברוטיזולם מיועדת לטיפול זמני בבעיות שינה ובהן נדודי שינה.2. אסור להשתמש בתרופה במקרה של רגישות־יתר לאחד או יותר ממרכיביה וכן במצבים הבאים: הריון, הנקה, דיכוי נשימתי, אי־ספיקת ריאות חמורה, דום נשימה בשינה, מחלת ריאות חמורה או קשיי נשימה, עבר של התמכרות לתרופות או לסמים או לאלכוהול, מיאסטניה גרביס, אי־ספיקת כבד חמורה. כמו כן אסור לתת את התרופה למי שטרם מלאו לו 18 שנים.3. קשישים וחולים בשחמת הכבד צריכים להפחית את מינון התרופה. יש להיזהר במתן התרופה למי שהתגלתה אצלם נטייה להתמכרות או לחרדה.4. תופעות הלוואי של התרופה כוללות ירידה בערנות, נמנום במשך היום, הפרעות במערכת העיכול וכאבי ראש. התופעות האלה פוחתות בדרך כלל לאחר תקופת ההסתגלות לתכשיר.5. מינון שכיח למבוגרים: 0.25 מיליגרם (טבלייה אחת) פעם ביום לפני השינה. קשישים: 0.125 מיליגרם (חצי טבלייה) לפני השינה. התרופה אינה מיועדת לילדים.

אחסון

יש לשמור את התרופה במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

תופעות שכיחותירידה בערנות, נמנום במשך היום, הפרעות במערכת העיכול וכאבי ראש. התופעות האלה פוחתות בדרך כלל לאחר תקופת ההסתגלות לתכשיר. אם תופעות הלוואי לא עוברות, או שהן מטרידות, יש להתייעץ עם הרופא המטפל.תופעות שמחייבות התייחסות מיוחדתבמקרים הבאים יש לפנות מיד לרופא: מחשבות טורדניות בלתי רגילות, אי־שקט, עצבנות, הזיות, סיוטים, נדודי שינה, שינויים בדפוסי ההתנהגות הרגילים (נדיר).במקרים הבאים יש להמשיך בטיפול, ובמקביל לפנות בהקדם לרופא: שינויים במצב הרוח, בלבול, סחרחורת, אדישות, דיכאון, הפרעות זיכרון, הפרעות בדיבור, יובש בפה, זמזום באוזן, ליקוי בתיאום תנועות הגוף, הפרעות במתן שתן, שינויים בחשק המיני, שינויים בקצב הלב ובלחץ הדם, הפרעות בתפקודי הכבד (כולל צהבת), עייפות, חולשת שרירים, הפרעות בראייה, פריחה, גרד (נדיר).תופעות גמילהאחרי הפסקת הטיפול ייתכנו תופעות גמילה, בעיקר אם נלקחו מינונים גבוהים או לאחר שימוש ממושך. אם יש תופעות גמילה - כמו מתח, עצבנות, בלבול, רעד, נדודי שינה, כאבי בטן, הקאות, בחילות, זיעה, פרכוסים, התכווצויות שרירים וכאבי שרירים - יש לפנות לרופא.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

מותר לילדים

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה:

מתי אסור להשתמש?

במקרים הבאים אסור להשתמש בתרופה:1. רגישות־יתר לברוטיזולם או לתרופות אחרות ממשפחת הבנזודיאזפינים.2. הריון או הנקה.3. דיכוי נשימתי, אי־ספיקת ריאות חמורה, דום נשימה בשינה, מחלת ריאות חמורה או קשיי נשימה.4. עבר של תלות בתרופות, בסמים או באלכוהול.5. מיאסטניה גרביס (חולשת שרירים חמורה).6. אי־ספיקת כבד חמורה.7. התכשיר אינו מיועד למי שטרם מלאו לו 18 שנים.

אזהרות חשובות

2. לחולי שחמת הכבד מומלץ להפחית מינון.3. אם קיימת נטייה להתמכרות יש להשתמש בתרופה בזהירות רבה.4. התרופה עלולה להחמיר תסמיני חרדה

תגובות בין תרופתיות

נטילת התרופה בעת שנוטלים גם תרופות שמדכאות את מערכת העצבים המרכזית או תרופות נוגדות פרכוסים עלולה לגרום לדיכוי מוגבר של המוח.

שילוב עם מזון

אין הגבלות.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל