בודיקורט משאףBudicort Inhaler

  • שם רפואי/גנריBUDESONIDE
  • שם מסחריבודיקורט משאף,בודיקורט רספולס,בודיקורט טורבוהלר,פולמוטייד משאף

שם גנרי

BUDESONIDE

מה היא עושה?

בודסוניד הוא סטירואיד המשמש להקלת תסמיני דלקת אלרגית של האף (בצורת תרסיס לאף)ולטיפול באסטמה (בשאיפה), עקב פעילותו הנוגדת דלקת. בודסוניד בשאיפה נלקח באופן כרוני למניעת התקף אסתמה. הוא אינו יעיל לטיפול בהתקף אסתמה חריף!

מגיעה בצורה של

משאפים, תמיסה לאינהלציה

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

2-1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. יש לנער היטב את המשאף לפני השימוש. 2. אין לעבור על המנה היומית המומלצת. מינון יתר עלול לגרום לתופעות לוואי סיסטמיות של הסטרואיד. 3. לאחר כל שאיפה יש לשטוף הפה היטב במים, על מנת למנוע הופעת פטרת! 4. לפני ריסוס לאף, יש לקנח היטב הנחיריים. במידה וקיים גודש באף מומלץ להשתמש בטיפות מפחיתות גודש לפני בודסוניד. 5. בשימוש ממושך בתרסיס לאף, יש לעקוב אם לא מתפתחת פטרת. 6. השפעת התרופה מתחילה רק מספר ימים (7-3 ימים) לאחר לקיחתה. 7. בנטילת מספר ריסוסים לאף, יש לחכות כדקה בין כל ריסוס. 8. המעבר מסטרואידים דרך הפה לסטרואידים בשאיפה צריך להתבצע בהדרגה ולאורך זמן. אין לעצור טיפול דרך הפה בבת אחת, אלא צריך להוריד המינון באופן הדרגתי. 9. חולים הנוטלים מרחיב סימפונות בו זמנית עם בודסוניד, צריך להשתמש במרחיב סימפונות ראשון, לחכות מספר דקות ולשאוף בודסוניד. פעולה זו מאפשרת ליותר בודסוניד לחדור למערכת הנשימה.

אחסון

לשמור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות נמוכה: מערכת העצבים: עצבנות מערכת העיכול: יובש בפה, צרבת. מערכת הנשימה: עקצוץ באף, גרוי בלוע, יובש באף, דימום מהאף.

הנקה

לא

הריון

כן

אלכוהול

כן

נהיגה

כן

הערות לתנאי לקיחה

הריון - לפי הנחיות טיפוליות, הטיפול באסטמה בזמן ההריון זהה לטיפול באסטמה לפני ההריון. יש לאזן את תסמיני האסטמה על ידי טיפול בבטא אגוניסט בשילוב עם קורטיקוסטרואיד בשאיפה. אין העדפה לסוג הקורטיקוסטרואיד. חוסר איזון האסטמה עשוי לגרום נזק לעובר עקב מחסור באספקת חמצן דרך השיליה.הנקה - בנטילה דרך הפה התרופה עוברת לחלב אם. בנטילה בשאיפה או בתרסיס לא ידוע אם בודסוניד עובר לחלב אם.

מתי אסור להשתמש?

רגישות יתר לסטרואידים בעבר.

אזהרות חשובות

יש להיזהר במצבים הבאים: 1. שחפת (פעילה או לא פעילה). 2. בזמן דלקות בגוף הנובעות מזיהום פטריתי, חיידקי או נגיפי. 3. בזמן התקף של הרפס סימפלקס בעיניים. 4. כיבים שהופיעו לאחרונה במחיצת האף. 5. דימומים חוזרים באף. 6. לאחר ניתוח אף או טראומה באף.

תגובות בין תרופתיות

לא ידועות.

שילוב עם מזון

אין קשר.

מי מוסמך לרשום את התרופה בישראל?

אין.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל