דוקסיליןDoxylin

  • שם רפואי/גנריDoxycycline Hydrochloride
  • שם מסחרידוקסיביוטיק,דוקסי,דוקסילין,דוקסיטרים,ויברמיצין,ויברצינה תרחיף פומי

שם גנרי

Doxycyclie Hydrochloride

מה היא עושה?

דוקסיציקלין היא אנטיביוטיקה ממשפחת הטטרציקלינים. היא משמשת לטיפול בזיהומים מסוגים שונים ובהם פצעי בגרות (אקנה).

מגיעה בצורה של

טבליות, כמוסות, תרחיף.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

2-1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. כדי למנוע פגיעה בוושט יש ליטול את התרופה בעזרת כוס מים מלאה בזמן הארוחה. יש ליטול את התרופה בישיבה או בעמידה, ואסור לשכב לפחות שעה אחרי נטילת התרופה.2. הוראות לנטילה נכונה של התרחיף: תרחיף ויברצינה מגיע מוכן לשימוש. הוא יציב מאוד בטמפרטורת החדר. יש לנער היטב את הבקבוק לפני השימוש.

דגשים לשימוש

1. התרופה משמשת לטיפול בזיהומים מסוגים שונים ולטיפול בפצעי בגרות (אקנה).2. אסור להשתמש בתרופה במצבים הבאים: הריון והנקה, לפני גיל 8 שנים, במקרה של רגישות־יתר לטטרציקלינים, במקרה של מחלת כבד חמורה.3. יש להימנע מחשיפה לשמש או לנורות שיזוף בזמן שנוטלים את התרופה ובמשך 5-4 ימים אחרי סיום נטילתה.4. תופעות לוואי שכיחות: בחילות, הקאות, שלשולים, חוסר תיאבון, פריחה.5. מינון שכיח למבוגרים: 200 מיליגרם ביום הראשון לטיפול 100 מיליגרם פעם ביום בימים שלאחר מכן.6. למידע נוסף מצורף כאן דף מידע למטופל בעברית ובערבית מטעם היבואנית של התרופה.

אחסון

טבליות וכמוסות: יש לשמור במקום קריר וחשוך הרחק מהישג ידם של ילדים.תרחיף: יש לשמור הרחק מהישג ידם של ילדים. אסור לאחסן בטמפרטורה שמעל ל־30 מעלות צלזיוס.

תופעות לוואי שכיחות

בחילות, הקאות, שלשולים, חוסר תיאבון, פריחה.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

כן

נהיגה

כן

הערות לתנאי לקיחה

הריון: התרופה פוגעת בשלד העובר וגורמת לצביעה בלתי הפיכה של שיני העובר.הנקה:

מתי אסור להשתמש?

1. במהלך ההריון וההנקה.2. בילדים שטרם מלאו להם 8 שנים.3. במקרה של רגישות־יתר לטטרציקלינים.4. במקרה של מחלת כבד חמורה.

אזהרות חשובות

יש להימנע מחשיפה לשמש או לנורות שיזוף בזמן שנוטלים את התרופה וכן במשך 5-4 הימים שלאחר סיום נטילתה. הסיבה: חשיפה לשמש או לנורות שיזוף בעת שנוטלים את התרופה עלולה לגרום לכוויות קשות. מריחת מסנני קרינה אינה מונעת ברוב המקרים את התופעה.

תגובות בין תרופתיות

1. נוגדי חומצה עלולים לפגום בספיגה של דוקסיצילין. יש לקחת דוקסיצילין במרווח של שעה מנוגדי חומצה.2. קרבמזפין (נגד פרכוסים), פניטואין וברביטורטים (תרופות שינה) מגבירות את הפירוק של דוקסיצילין ולכן מפחיתות את יעילותה. אם נוטלים אחת מהתרופות האלה ייתכן שיהיה צורך להעלות את המינון של דוקסיצילין.3. דוקסיצילין מעלה את הרמות של התרופה ציקלוספורין בדם.4. נטילה של דוקסיצילין במקביל לתוספי ברזל מקטינה את היעילות הן של דוקסיצילין והן של תכשיר הברזל. יש ליטול את התרופות במרווח של שעתיים זו מזו.5. דוקסיצילין עלול להפחית את היעילות של גלולות למניעת הריון.6. נטילה של התרופה במקביל לנוגדי קרישה (כמו קומדין) עלולה לגרום לרמות גבוהות מהצפוי של נוגדי הקרישה. ייתכן שיהיה צורך להקטין את המינון של נוגד הקרישה.7. שילוב של רטינואידים ושל איזוטרטינואין מעלה את הסיכון ליתר לחץ תוך־גולגותי שתסמיניו הם כאבי ראש חזקים, בחילות, הקאות והפרעות ראייה. לכן יש להימנע מהשילוב התרופתי הזה.

שילוב עם מזון

יש ליטול את התרופה עם האוכל או מיד אחרי האוכל כדי למנוע גירוי במערכת העיכול.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל