סינגוליירSingulair

  • שם רפואי/גנריMONTELUKAST
  • שם מסחריסינגולייר,מונטהלוקאסט טבע ,מונטלוקאסט - תרימה ,סינגולייר 4 מ"ג גרנולות לקטנטנים,סינגולייר 5 מ"ג טבליות ללעיסה

שם גנרי

Motelukt

מה היא עושה?

מונטלוקסט מיועדת למנוע תסמינים של אסתמה קלה עד בינונית או, לחלופין, להפחית את מספר ההתקפים ואת עוצמתם. אסור להשתמש במונטלוקסט להקלה בזמן התקף אסתמה חריף.התרופה רשומה לטיפול באסתמה כרונית, לרבות מניעה של תסמיני המחלה ביום ובלילה ולמניעת היצרות של דרכי הנשימה עקב מאמץ גופני בחולים מבוגרים ובילדים בני 12 חודשים ויותר.מונטלוקסט גם מיועדת להקלה בתסמינים של נזלת אלרגית עונתית במבוגרים ובילדים מעל גיל שנתיים.התרופה פועלת באמצעות חסימת קולטנים בדרכי הנשימה לחומרים בשם לויקוטריאנים הגורמים להיצרות דרכי הנשימה ולנפיחות בדרכי הנשימה. לויקוטריאנים גורמים גם לתסמינים אלרגיים. ממחקרים עולה שסינגולייר אינה משפיעה על הגדילה של ילדים.

מגיעה בצורה של

טבליות, טבליות לעיסה, גרנולות למתן דרך הפה.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

התרופה נמצאת בסל לטיפול באסתמה קלה עד בינונית, אך אינה נכללת בסל לטיפול בנזלת אלרגית.

חציה/כתישה/ריסוק/לעיסה

לא

תדירות הנטילה

1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

סינגולר 4 מיליגרם גרנולות: אסור לפתוח את השקית עד לזמן השימוש ניתן לתת סינגולייר 4 מיליגרם גרנולות ישירות לפה, מומסות בכפית אחת ( 5 מיליליטר) של פורמולה לתינוקות קרה או בטמפרטורת החדר או בחלב אם או מעורבבות בכף מלאה במזון רך קר או בטמפרטורת החדר (כמו רסק תפוחים). יש לשים לב שכל המנה מעורבבת במזון, או בפורמולה לתינוקות, או בחלב האם וכי היא ניתנת בתוך 15 דקות לאחר המסתה במזון או בנוזל.הערה: סינגולר גרנולות למתן דרך הפה אינה מיועדת להמסה בנוזל כלשהו, חוץ מאשר פורמולה לתינוקות או חלב אם. עם זאת הילד יכול לשתות נוזלים אחרים לאחר בליעת סינגולר גרנולות.

דגשים לשימוש

1. מונטלוקסט רשומה לטיפול באסתמה כרונית, לרבות למניעה של תסמיני המחלה ביום ובלילה ולמניעת היצרות של דרכי הנשימה עקב מאמץ גופני בחולים מבוגרים ובילדים בני 12 חודשים ויותר. התרופה מותווה גם להקלה בתסמינים של נזלת אלרגית עונתית במבוגרים ובילדים מעל גיל שנתיים.2. אסור לתת מונטלוקסט לאנשים שסובלים מרגישות־יתר למונטלוקסט.3. יש להיזהר במתן התרופה לחולים הסובלים מאאוזינופיליה (עודף בתאי דם לבנים) ומווסקוליטיס (דלקת של כלי הדם) יש לדווח מיד לרופא המטפל אם מופיעים שינויים התנהגותיים בעקבות נטילת התרופה התרופה אינה מיועדת לטיפול בהתקף אסתמה חריף ואינה מונעת רגישות־יתר לאספירין או לתרופות אחרות שהן נוגדות דלקת שאינן סטרואידים. התרופה אסורה לחולי פנילקטונוריה.4. תופעות לוואי שכיחות במבוגרים ובמתבגרים מעל גיל 15 שנים: כאב ראש. שכיחות נמוכה: סחרחורת, תשישות, חום, פריחה, כאבי שיניים, כאבי בטן, עלייה באנזימי כבד, חולשה, גודש באף, שיעול, דימום מהאף, דלקת בסינוסים, דלקת בדרכי הנשימה העליונות. תופעות לוואי לא שכיחות בילדים בני 14-2 שנים: כאב ראש, חום, פריחה בעור, כאבי בטן, שלשול, בחילות, שפעת, זיהומים נגיפיים, אבעבועות רוח, עין אדומה, דלקת באוזן התיכונה, דלקת בלוע, נזלת.5. מינונים שכיחים - מבוגרים ומתבגרים מעל גיל 15 שנים לטיפול באסתמה ו/או בנזלת אלרגית עונתית: טבלייה אחת של 10 מיליגרם ביום ילדים בני 14-6 שנים לטיפול באסתמה ו/או בנזלת אלרגית עונתית: טבליית לעיסה אחת של 5 מיליגרם ביום ילדים בני 5-2 שנים לטיפול באסתמה או בנזלת אלרגית עונתית: טבליית לעיסה אחת של 4 מיליגרם ביום או שקית אחת של 4 מיליגרם גרנולות למתן דרך הפה ביום ילדים בני 2-1 שנים לטיפול באסתמה: שקית אחת של 4 מיליגרם גרנולות למתן דרך הפה ביום.

אחסון

מונטלוקסט 4 מיליגרם גרנולות למתן דרך הפה: יש לאחסן בטמפרטורת החדר, במקום יבש. לאחר הפתיחה יש להשתמש תוך 15 דקות. מונטלוקסט 4 מיליגרם טבליות לעיסה: יש לאחסן בטמפרטורה הנמוכה מ־25 מעלות צלזיוס. מונטלוקסט 5 מיליגרם טבליות לעיסה: יש לאחסן בטמפרטורת החדר. מונטלוקסט 10 מיליגרם טבליות: יש לאחסן בטמפרטורת החדר.

תופעות לוואי שכיחות

מבוגרים ומתבגרים מעל גיל 15 שניםשכיחות גבוהה: כאב ראש. שכיחות נמוכה: סחרחורת, תשישות, חום, פריחה, כאבי שיניים, כאבי בטן, עלייה באנזימי כבד, חולשה, גודש באף, שיעול, דימום מהאף, דלקת בסינוסים, דלקת בדרכי הנשימה העליונות. ילדים בגיל 14-2 שניםשכיחות נמוכה: כאב ראש, חום, פריחה בעור, כאבי בטן, שלשול, בחילות, שפעת, זיהומים נגיפיים, אבעבועות רוח, עין אדומה, דלקת באוזן התיכונה, דלקת בלוע, נזלת.

הנקה

לא

הריון

כן

אלכוהול

כן

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה: התרופה עלולה לגרום לעייפות ולסחרחורת. מותר לנהוג רק לאחר שמוודאים שהתרופה אינה גורמת לתופעות הלוואי האלה.הנקה: לא נבדקה בטיחות התרופה בזמן ההנקה. באופן עקרוני עדיף להשתמש במשאפים ולא בטבליות. יש לציין כי במחקרים קליניים נבדקה בטיחות התרופה בתינוקות בני חצי שנה ויותר, ולא נמצאה בקרבם שכיחות גבוהה יותר של תופעות לוואי.

מתי אסור להשתמש?

במקרה של רגישות־יתר למונטלוקסט.

אזהרות חשובות

במקרים הבאים יש להיזהר במתן התרופה:1. אאוזינופיליה (מספר מוגדל של תאי דם לבנים) וּוסקוליטיס (דלקת של כלי הדם): קיימים דיווחים על מקרים נדירים שבהם מטופלים במונטלוקסט לקו בתסמונת Churg-Stru המאופיינת במספר מוגבר של תאי דם לבנים - אאוזינופילים - ובדלקת של כלי הדם. הטיפול בתופעת הלוואי הזאת הוא באמצעות סטרואידים. יש לדווח מיד לרופא אם מופיעות אחת או יותר מהתופעות הבאות: אאוזינופיליה, פריחה, החמרה בתסמינים בריאות, סיבוכים בלב או נוירופתיה (נזק במערכת העצבים ההיקפית). עם זאת, לא נמצא קשר חד־משמעי בין התסמינים האלה לבין טיפול במונטלוקסט.2. אירועים נוירופסיכיאטריים: קיימים דיווחים על שינויים בהתנהגות (חלומות ביעותים, עצבנות, תוקפנות, דיכאון, חוסר ריכוז, חוסר התמצאות במרחב, הזיות, ניכור, נדודי שינה, בעיות בזיכרון, רעד) במתבגרים ובמבוגרים שטופלו במונטלוקסט. יש לדווח מיד לרופא המטפל אם מופיעים שינויים בהתנהגות.3. התקף אסתמה חריף: מונטלוקסט אינה מיועדת לטיפול בהתקף אסתמה חריף. יש להחזיק בנמצא תרופות למצב כזה. עם זאת, אסור להפסיק טיפול, וניתן להמשיך להשתמש במונטלוקסט במקביל לנטילת תרופות אחרות בזמן של התקף אסתמה.4. חולים אסתמטיים הרגישים לאספירין: מונטלוקסט אינה מונעת רגישות־יתר לאספירין או לתרופות אחרות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים. אנשים שסובלים מרגישות־יתר לתרופות האלה צריכים להימנע מהשימוש בהן גם בזמן הטיפול במונטלוקסט.5. פנילקטונוריה (טבליות 5 מיליגרם ללעיסה מכילות פנילאלנין).

תגובות בין תרופתיות

קורטיקוסטרואידים: אם רוצים להפחית את מינון הקורטיקוסטרואידים בגלל הטיפול במונטלוקסט, יש להקפיד על הפחתה הדרגתית שמלוּוה בניטור מצבו של המטופל.

שילוב עם מזון

אין הגבלות.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל