טריבמיןTribemin

  • שם רפואי/גנריPyridoxine+B12+Thiamine
  • שם מסחריטריבמין

שם גנרי

Pyridoxie-B12-Thiie

מה היא עושה?

טריבמין היא תרופה שמכילה שלושה ויטמינים מקבוצת ה־B6 ,B1 :B, ו־B12. התרופה מיועדת לטיפול בנוירופתיות שונות (כאבים נוירולוגיים) וכן בהפרעות מטבוליות או באנמיות הנובעות ממחסור בוויטמינים האלה (עקב תזונה לא מתאימה או עקב הפרעה בספיגה).

מגיעה בצורה של

טבליות.

האם נדרש מרשם?

לא

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

2פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

אין.

אחסון

יש לאחסן את התרופה במכל סגור במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות נמוכה

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

נהיגה

כן

הערות לתנאי לקיחה

הריון והנקה: לא ידוע אם טריבמין משפיעה על העובר או על התינוק היונק. יש להתייעץ עם הרופא המטפל.אלכוהול: צריכת אלכוהול מונעת ספיגה של ויטמין B12.

מתי אסור להשתמש?

אם קיימת רגישות־יתר לאחד ממרכיבי התרופה.

אזהרות חשובות

1. מתן B12 עלול להקשות על אבחנה של אנמיה ממארת (Periciou Aei).2. יש לעקוב אחר רמת האשלגן בדם. במידת הצורך יש להוסיף אשלגן בעת טיפול אינטנסיבי באנמיה מגלובלסטית (Megloltic Aei).3. חוסר תגובה לתרופה עלול להיגרם עקב דלקת או אורמיה (מחלת כליות) או מתן בו־זמני של תרופות המדכאות את מוח העצם כמו כלורמפניקול. מחסור בחומצה פולית או טיפול בו־זמני עם ברזל פוגעים אף הם בספיגת טריבמין.

תגובות בין תרופתיות

1. פירידוקסין פוגעת בספיגה של ציקלוסרין ושל איזוניאזיד. האינטראקציה הזאת מנוצלת כדי לטפל במקרים שבהם ניתן מינון־יתר של ציקלוסרין ושל איזוניאזיד.2. כלורמפניקול, ציקלוסרין, אתיונמיד, הידרלזין, איזוניאזיד, פניצילאמין ותרופות שמדכאות את מערכת החיסון עלולות לגרום לאנמיה או לנאוריטיס (דלקת עצבים) באיברים פריפריים כיוון שהן אנטגוניסטיות לפירידוקסין או גורמות להפרשה מהירה שלה מן הגוף. חולים המטופלים בתרופות האלה נזקקים לעיתים לתוספת פירידוקסין.3. מתן משולב של פירידוקסין ושל אסטרוגנים מקטין את רמות הפירידוקסין בגוף. לכן בעת טיפול באסטרוגנים נדרשים מינונים גבוהים יותר של פירידוקסין.4. פירידוקסין מקטינה את הרמות של פניטואין ושל פנוברביטל בגוף.5. כלורמפניקול, סימטדין, קולכיצין וסלו־K (אשלגן בשחרור איטי) עלולות למנוע ספיגה של B12.

שילוב עם מזון

יש לבלוע את הטבלייה בשלמותה יחד עם אוכל.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל