ויאגרהViagra

  • שם רפואי/גנריSildenafil
  • שם מסחריויאגרה,סילדנפיל טבע ,תרים

שם גנרי

Sildefil

מה היא עושה?

סילדנפיל היא תרופה לטיפול באין־אונות. התרופה גורמת להגברה של זרימת דם לאיבר המין וכתוצאה מכך לזקפה. מנגנון הפעולה הזה מאפשר זקפה רק בעקבות גירוי מיני. סילדנפיל מרחיבה את השריר החלק של כלי הדם באמצעות עיכוב האנזים פוספודיאסטרז 5 (PDE5).סילדנפיל רשומה בארץ גם לטיפול בלחץ דם גבוה ממקור ריאתי לחולים מעל גיל 18. פירוט ראו במידע על התרופה רווטיו.

מגיעה בצורה של

טבליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

התרופה מצויה בסל הבריאות, אך הקופה רשאית לגבות השתתפות עצמית בשיעור של עד 100% מהמחיר המרבי לצרכן.

תדירות הנטילה

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. התרופה אינה מרפאת אין־אונות.2. התרופה אינה מגינה מפני מחלות המועברות ביחסי מין, כולל HIV.3. התרופה אינה מגינה מפני הריון.

דגשים לשימוש

1. סילדנפיל משמשת לטיפול באין־אונות.2. אסור להשתמש בסילדנפיל במקרה של רגישות־יתר לתרופה או במקביל לטיפול בניטרטים.3. התרופה עלולה לגרום לירידה בלחץ הדם, לזקפה ממושכת וכואבת, לאובדן ראייה או שמיעה (לעיתים נדירות) וכן לתופעות נוספות. לפירוט האזהרות ראו בפסקה "אזהרות חשובות".4. תופעות לוואי: התרופה עלולה לגרום לכאבי ראש ולהפרעות במערכת העיכול. מינון־יתר עלול לגרום לעיתים קרובות להסמקה, לשלשול, לכאבי שרירים ולשינויים בראייה.5. מינון: 50 מיליגרם, שעה לפני קיום יחסי מין. ניתן לקחת רק כמוסה אחת ב־24 שעות, והמינון המקסימלי הוא 100 מ"ג. לפירוט המינון לאוכלוסיות מיוחדות ראו בפסקה "מינון שכיח".

אחסון

יש לשמור את התרופה במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות גבוהה: כאבי ראש והפרעות במערכת העיכול.שכיחות נמוכה: הסמקה, נדודי שינה, חום, סחרחורת, פריחה, שלשול, דלקת בקיבה (גסטריטיס), דלקת בדרכי השתן, עלייה באנזימי כבד, כאבי שרירים, פרסטזיה (תחושת רדימות), שינויים בראייה (התלויים במינון), דימום מהאף, החמרה בקוצר נשימה, גודש באף, נזלת ודלקת של הסינוסים (סינוסיטיס).מינון יתר: (מעל המינון המקסימלי של 100 מ"ג ב־24 שעות) עלול לגרום לעיתים קרובות להסמקה, לשלשול, לכאבי שרירים ולשינויים בראייה.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

מותר לילדים

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה: התרופה עלולה לגרום לסחרחורת ולהפרעות ראייה. מותר לנהוג רק לאחר שמוודאים שהתרופה אינה גורמת לתופעת הלוואי הזאת.הריון והנקה: התרופה אינה מיועדת לנשים.אלכוהול

מתי אסור להשתמש?

1. במקביל לנטילת ניטרטים הניטלים בכל צורה שהיא, זמנית או קבועה (כמפורט בסעיף "תגובות בין־תרופתיות"). אם חולה לב חייב לקחת ניטרט, עליו ליטול אותו רק אם עברו לפחות 24 שעות מרגע נטילת סילדנפיל.2. במקרה של רגישות־יתר לסינדנפיל או לאחד ממרכיבי התכשיר.

אזהרות חשובות

ירידה בלחץ הדם: כיוון שהתרופה מרחיבה כלי דם, תיתכן ירידה בלחץ הדם. חולים שסובלים מתפקוד ירוד של חדר שמאל וחולים המשתמשים בו־זמנית בתרופות מסוג חוסמי אלפא (לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית) עלולים להיות רגישים יותר להשפעה הזאת. לכן בחולים האלה יש להתחיל את הטיפול במינון נמוך של 25 מיליגרם.זקפה ממושכת: לעיתים נדירות תיתכן זקפה ממושכת ומכאיבה במשך יותר מ־6 שעות. אם מופיעה זקפה שנמשכת יותר מ־4 שעות יש לפנות לקבלת עזרה רפואית.אובדן ראייה: לעיתים נדירות ייתכן אובדן ראייה כתוצאה מחסימה בזרימת הדם לעצב האופטי. הסיכון גדול יותר בעבור חולים שחוו תופעה כזאת בעבר וכן בקרב חולים הסובלים ממחלת לב כלילית, מסוכרת, מלחץ דם גבוה, מיתר שומנים בדם - במיוחד אם הם מעשנים ומעל גיל 50. יש לציין שמחקרים לא הוכיחו קשר ישיר בין הטיפול בסילדנפיל לבין אובדן ראייה.אין מחקרים בנוגע לבטיחותו וליעילותו של הטיפול בחולים במחלות ניווניות של הרשתית (כמו רטיניטיס פיגמנטוזה), ולכן השימוש במקרים האלה אינו מומלץ.שינויים ביכולת להבדיל בין צבעים: סילדנפיל עלולה לגרום לשינויים בראייה המתבטאים בחוסר יכולת להבחין בין צבעים. חולים הסובלים מרטיניטיס פיגמנטוזה צריכים להיזהר במיוחד.אובדן שמיעה: קיימים דיווחים נדירים על ירידה בשמיעה או על אובדן שמיעה פתאומי. שינויים בשמיעה יכולים להיות מלווים בטנטון (שמיעת צליל שאין לו מקור חיצוני אמיתי) או בסחרחורת. במחקרים לא הוכח כי קיים קשר ישיר בין הטיפול בסילדנפיל לבין התופעה הזאת.עיוות בפין: חולים שסובלים מעיוות אנטומי של הפין צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה.בעיות קרישה: חולים שנוטים לדימומים צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה.מחלות לב: השימוש בוויאגרה מותר לחולי לב שמצבם יציב, לחולים לאחר אוטם בשריר הלב, לחולים לאחר ניתוח מעקפים ולחולים שסובלים מתעוקת חזה יציבה ומאוזנת.יש להיזהר בעת שימוש בוויאגרה בששת החודשים הראשונים אחרי אוטם חריף בשריר הלב.אסור להשתמש בוויאגרה במקרים האלה: חולים הנוטלים ניטרטים (בכל צורה) חולים הסובלים מערכי לחץ דם לא יציבים וקשים לאיזון חולים שסובלים מלחץ דם (גם אם אין תסמינים) חולים באי־ספיקת לב לא מאוזנת או בעלי לחץ דם נמוך המטופלים בשילובי תרופות שמרחיבות את כלי הדם ומשתנות.האזהרות לקוחות מתוך נייר עמדה של האיגוד הקרדיולוגי בישראל: "החולה הקרדיאלי והפעילות המינית בעידן הוויאגרה". לחצו כאן למידע נוסף על פעילות מינית אצל חולי לב.מחלות הגורמות לנטייה לזקפה ממושכת וכואבת: יש להיזהר במתן התרופה לחולים באנמיה חרמשית, בסרטן דם מסוג מיאלומה נפוצה ובסרטן דם מסוג לוקמיה. בכל מקרה: אם הזקפה נמשכת יותר מ־4 שעות, יש לפנות לקבלת עזרה רפואית.אי־ספיקת כבד: במקרים של אי־ספיקת כבד יש להשתמש במינון נמוך של 25 מיליגרם.כיב במכרכת העיכול: חולים שאובחן אצלם כיב פעיל במערכת העיכול צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה.אי־ספיקת כליות: במקרים של אי־ספיקת כליות חמורה יש להתחיל במינון נמוך של 25 מ"ג.

תגובות בין תרופתיות

1. ניטרטים מרחיבים את כלי הדם, והפעולה הזאת מוגברת מאוד כאשר הם משולבים עם סילדנפיל. השילוב הזה עלול לגרום לירידה ממושכת בלחץ הדם שקשה מאוד לטפל בה. לכן אסור להשתמש בניטרטים מכל סוג ובכל צורה (טבליות, מדבקות, תת־לשוני או משאף) במקביל לטיפול בסילדנפיל.2. בעת שימוש בתרופות שמעכבות פירוק של סילדנפיל בכבד (כמו אריתרומיצין, קרלריתרומיצין, סימטידין, קטוקונזול או איטרקונזול) יש להתחיל במינון של 25 מ"ג סילדנפיל. בעת שימוש במעכבי פרוטאזות (כמו סקווינביר, נאיפינביר, ריטונביר, אינדינביר ועוד) יש ליטול 25 מיליגרם סילדנפיל פעם ב־48 שעות.3. חוסמי אלפא לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית בשילוב עם סילדנפיל עלולים לגרום לירידה בלחץ הדם. על החולים להיות עם לחץ דם יציב לפני התחלת הטיפול בסילדנפיל במינון נמוך של 25 מ"ג. בחולים שכבר מטופלים בסילדנפיל יש להתחיל טיפול בחוסמי אלפא במינון נמוך.4. התרופה סנט ג'ון וורט (המופקת מצמח ההיפריקום ומשמשת נוגדת דיכאון קל) מפחיתה את רמות הסילדנפיל בגוף. יש להימנע מנטילת התרופות במקביל.5. אסור ליטול סילדנפיל במקביל או נוסף על טיפולים אחרים באין־אונות.

שילוב עם מזון

אוכל עלול לעכב את תחילת ההשפעה של התרופה, ולכן רצוי ליטול את התרופה ללא מזון. יש להימנע משתיית מיץ אשכוליות בזמן השימוש בתרופה.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל