קסטרלXatral

  • שם רפואי/גנריAlfuzosin Hydrochloride
  • שם מסחריקסטרל,קסטרל סר

שם גנרי

Alfuzoi Hydrochloride

מה היא עושה?

אלפוזוסין מיועדת לטפל בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

מגיעה בצורה של

טבליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

מינון שכיח

הוראות שימוש

יש לבלוע את הטבלייה בשלמותה. אסור ללעוס או לכתוש אותה. מומלץ ליטול את המנה הראשונה לפני השינה מחשש לירידה חדה בלחץ הדם ולעילפון.

אחסון

יש לשמור את התרופה במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

מערכת העצבים: סחרחורת, חולשה, כאבי ראש.מערכת העיכול: כאבי בטן, עצירות, צרבת, בחילות.מערכת המין: אין־אונות.מערכת הנשימה: דלקות בדרכי הנשימה העליונות.מערכת הלב וכלי הדם: נפילה בלחץ הדם בעת שקמים משכיבה - עד כדי עילפון (זוהי תופעת לוואי שכיחה בתחילת הטיפול), כאבים בחזה, דופק מואץ.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה: התרופה עלולה לגרום - לפחות בהתחלת הטיפול - לסחרחורת ולירידה חדה בלחץ דם. מותר לנהוג רק לאחר שמוודאים שהתרופה אינה גורמת לתופעות הלוואי האלה.אלכוהול: שתיית אלכוהול בעת שנוטלים אלפוזוסין עלולה לגרום לירידה חדה בלחץ הדם עד כדי עילפון.

מתי אסור להשתמש?

1. במקרה של מחלת כבד חמורה. 2. אם קיימת רגישות־יתר לתרופה הזאת. 3. אם ישנה היסטוריה של אורטוסטטיזם (ירידה חדה בלחץ הדם בעת שינוי תנוחה מישיבה לקימה - ירידה שיכולה להיות מלוּוה בסחרחורת או בעילפון). 4. בשילוב עם חוסמי אלפא אחרים כמו פרזוסין וטרזוסין. 5. במקרה של אי־ספיקת כליות חמורה (פינוי קריאטינין נמוך מ־30 מיליליטר בדקה). 6. יחד עם תרופות לטיפול בנגיף האיידס (כמו מעכבי פרוטאז בשילוב עם ריטונביר או עם קוביסיסטט או עם נלפינביר) או בשילוב עם תרופות לטיפול בהפטיטיס C (כמו טלפרביר או בוספרביר) או יחד עם תרופות לטיפול בזיהומים פטרייתיים (כמו קטוקונזול, איטרקונזול, פוסוקונזול, ווריקונזול) או יחד עם תרופות לטיפול בזיהומים חיידקיים (כמו קלריתרומיצין, אריתרומיצין וטליטרומיצין). התרופות האלה עלולות להעלות את הריכוזים של אלפוזיסין בדם ולגרום לתופעות לוואי.

אזהרות חשובות

1. יש לשלול סרטן הערמונית לפני תחילת הטיפול.2. יש להיזהר במתן אלפוזוסין לחולים שסובלים מהפרעות בקצב הלב.3. יש להיזהר במתן אלפוזוסין לחולים שסובלים מפגיעה בתפקודי הכבד או הכליות.

תגובות בין תרופתיות

התרופות דיליטיאזם (אדיזם, לבודקס, דילטם), ריטונביר (נורביר, קלטרה), קטוקונזול (ניזורל) ואיטרקונזול (ספורנוקס) עלולות להעלות מאוד את ריכוז האלפוזוסין בדם. לכן אסור לתת אלפוזוסין יחד עם אחת או יותר מהתרופות האלה.

שילוב עם מזון

רצוי לקחת את התרופה באותה השעה מדי יום - אחרי ארוחה.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל