רטין-אRetin-A

  • שם רפואי/גנריTretinoin
  • שם מסחריאירול,רטאביט,רטין-א,לוקאציד

שם גנרי

Tretioi

מה היא עושה?

באקנה

מגיעה בצורה של

קרם, ג'ל, תחליב.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

1פעמים ביוםותמיד לפי הנחיות הרופא או הרוקח

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. בשבועות הראשונים לטיפול תתכן החמרה זמנית במצב האקנה החולפת עם המשך הטיפול. 2. מומלץ לא להיחשף לשמש לפרק זמן ממושך. בזמן חשיפה לשמש יש להשתמש בלבוש מתאים, כובע, משקפיי שמש, קרם הגנה עם מקדם מספר 15 או יותר נגד קרינת UVA ו- UVB. 3. לפני הטיפול יש לנקות את העור עם מים פושרים וסבון עדין ולתת לו להתייבש 15-30 דקות לפני מריחת התכשיר. אין לשטוף את הפנים יותר מ-2-3 פעמים ביום. 4. יש למרוח שכבה דקה פעם ביום בערב, לפני השינה על כל האזורים הנגועים. יש להימנע ממגע עם עיניים, נחיריים, פה וריריות. לבעלי עור בהיר או רגיש מומלץ למרוח פעם ביום או כל יומיים, בהתאם לתגובת העור. יש לשטוף ידיים מייד בסיום המריחה. 5. תוצאות הטיפול מתחילות להיראות לאחר 2-3 שבועות. אולם לקבלת תוצאה מרבית דרושים 6-8 שבועות. 6. התכשיר בצורת ג`ל הנו דליק. אין לחשוף אותו לאש, אין לעשן במהלך השימוש !

אחסון

לשמור בטמפרטורת החדר, להרחיק מחום, לחות ואור ישיר. להרחיק מהישג ידם של ילדים! התכשיר בצורת ג`ל הנו דליק. אין לחשוף אותו לאש, אין לעשן במהלך השימוש !

תופעות לוואי שכיחות

יובש בעור, קילוף העור, תחושת צריבה, אודם, גרד, שינויים בפיגמנטציה של העור, רגישות מוגברת לשמש או קרינת UVB. לעתים נדירות - גירוי ובצקת עינית, גלדים בעור.

הנקה

לא

הריון

לא

מתי אסור להשתמש?

במקרים הבאים אסור להשתמש בתרופה:1. הריון. 2. רגישות לאחד ממרכיבי התרופה או לוויטמין A ולנגזרותיו. 3. רקע אישי או משפחתי של cuteou eithelio.

אזהרות חשובות

1. יש לשלול הריון לפני תחילת הטיפול, יש להשתמש באמצעי מניעה במהלכו. 2. הנקה. 3. יש להימנע משימוש במקרים של אקנה בדרגה חמורה על פני שטח נרחב של העור. 4. יש להימנע ממגע עם עיניים, נחיריים, פה וריריות, וכן עור סדוק, דלקתי (ecze) או צרוב - בגלל גירוי של העור הרגיש. 5. יש להיזהר במיוחד באזורים רגישים ,כגון: צוואר וצידי האף. 6. מומלץ לא להיחשף לשמש לפרק זמן ממושך. בזמן חשיפה לשמש יש להשתמש בלבוש מתאים, כובע, משקפיי שמש, קרם הגנה עם מקדם מספר 15 או יותר נגד קרינת UVA ו- UVB. 7. במהלך הטיפול בתרופה יש להימנע משימוש בתכשירים קוסמטיים לניקוי פנים, שגורמים לייבוש וקילוף העור: כגון סבונים, ג`לים, תחליבים המכילים ulfur, ezoyl eroxide, licylic cid, lcohol.

תגובות בין תרופתיות

1. תכשירים המכילים חומצה סליצילית, בנזואיל פראוקסיד, סולפור, אלכוהול -בעלי השפעה מייבשת חזקה, ועל כן עלולים להחמיר תופעות לוואי של tretioi. 2. תרופות הגורמות לרגישות לאור (תיאזידים, טטרציקלינים, פלואורקוינולונים, פנותיאזינים, סולפונאמידים) מגבירים את רגישות העור.

שילוב עם מזון

יש להימנע מצריכת יתר של ויטמין A.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל