ריזלטRizalt

  • שם רפואי/גנריRIZATRIPTAN
  • שם מסחריריזלט

שם גנרי

RIZATRIPTAN

מה היא עושה?

ריזאטריפטן משתייך לקבוצת טריפטנים, הפועלים על קולטנים סרוטונרגיים. משתמשים בו לטיפול אקוטי בהתקפי מיגרנה (עם/ ללא אאורה). התרופה לא נועדה למנוע או להפחית את מספר ההתקפים.

מגיעה בצורה של

טבליות וטבליות מסיסות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

מינון שכיח

הוראות שימוש

אין לכתוש או לשבור את הטבליה, יש לבלוע אותה בשלמותה עם מים. התרופה נועדה לטיפול בהתקף מיגרנה, לא למניעתו. אם כאב הראש הופחת חלקית בלבד או מופיע שוב ניתן ליטול כדור נוסף לאחר 4 שעות לפחות. אין ליטול יותר מ- 5 מ``ג ריזאטריפטן במשך 24 שעות. אם כאב הראש איננו חולף לאחר כדור ראשון, אין ליטול כדור שני בלי להיוועץ עם הרופא. יש לדווח מיידית לרופא אם מופיע כאב בחזה, דפיקות לב מוגברות, פריחה בעור, הזיות, חרדה.

אחסון

לשמור בטמפרטורת החדר, להרחיק מחום, לחות ואור ישיר.

תופעות לוואי שכיחות

בטיפול ממושך, או במתן תכוף (10-30 פעמים לחודש) ריזאטריפטן עלול לגרום להופעת כאבי ראש או הגברת שכיחות הופעת התקפי מיגרנה! שכיחות נמוכה: לב וכלי דם: עליה בלחץ דם סיסטולי/דיאסטולי,כאב או לחץ בחזה, דופק מהיר. מערכת עצבים מרכזית: סחרחורות, ישנוניות, חולשה. מערכת עיכול: בחילות, כאב בטן, יובש בפה. אנדוקריני:עליה קלה בהורמון גדילה, גלי חום והסמקה. עור: הסמקה נדירות: תגובה אלרגית, הפרעות קצב, התקף לב, כווץ כלי דם כליליים, הזיות, פרכוסים.

הנקה

לא

הריון

לא

נהיגה

כן

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה - תרופה מפחיתה ערנות. מומלץ להימנע מנהיגה ומפעילות, הדורשת ריכוז מלא. הנקה - לא ידוע באם התרופה מופרשת בחלב אם. .

מתי אסור להשתמש?

1.נטילה של תרופה אחרת, השייכת לקבוצת טריפטנים או תרופה המכילה ארגוטמין ב־24 שעות אחרונות. 2.רגישות יתר לריזאטריפטן. 3.מחלת כלי דם מוחית או פריפרית. 4.מחלת לב איסכמית (תעוקת חזה, רקע של התקף לב). Prizetl gi). 5 ) ארוע מוחי - שבץ או ארועי איסכמיה חולפים. 6. יתר לחץ דם לא מאוזן. 7. מיגרנה באזילרית או המיפלגית.

אזהרות חשובות

1. אי ספיקה כלייתית או כבדית (קלה עד בינונית). 2. גורמי סיכון למחלת לב איסכמית. 3. יתר לחץ דם. הערה: Rizlt RPD מכיל פנילאלנין - יש להיזהר בחולי פנילקטונוריה.

תגובות בין תרופתיות

1.טריפטנים אחרים ונגזרות ארגוט - מגבירים כיווץ כלי דם. 2.מעכבי MAO - יש להפסיק טיפול בתרופה שבועיים לפני התחלת טיפול ב- ריזאטריפטן. 3. SSRI’ (פלואוקסטין,פלובוקסאמין,פראוקסטין, סרטרלין) - היפר-רפלקסיה, איבוד קואורדינציה, חולשה. תופעה זו קורית לעיתים נדירות. 4. פרופרנולול - מעלה רמות ריזאטריפטן ב - 70% - בחולים המטופלים מומלץ ליטול מחצית מהמינון הרגיל של ריזאטריפטן, בהפרש של שעתיים מפרופרנולול.

שילוב עם מזון

יש ליטול התרופה עם כוס מים, ללא קשר לאוכל.

מי מוסמך לרשום את התרופה בישראל?

אין.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל