מירוMiro

  • שם רפואי/גנריMirtazapine
  • שם מסחרירמרון,מירו

שם גנרי

Mirtzie

מה היא עושה?

מירטזפין משמשת לטיפול בדיכאון. התרופה מעלה את רמות הנוראפינפרין וגורמת לשחרור סרוטונין בתאי המוח. התרופה גם חוסמת תת־סוגים של קולטנים לסרוטונין.

מגיעה בצורה של

טבליות.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

מינון שכיח

הוראות שימוש

1. ההשפעה נוגדת הדיכאון של התרופה מתחילה שבועיים אחרי תחילת הטיפול. 2. אסור להפסיק את הטיפול בבת אחת, אלא בהדרגה במשך ארבעה שבועות לפחות.

דגשים לשימוש

1. מירטזפין משמשת לטיפול בדיכאון. 2. אנשים שטופלו בתרופות נוגדות דיכאון ממשפחת מעכבי מונואמינאוקסידאז חייבים להמתין שבועיים מסיום הטיפול ועד תחילת הטיפול במירטזפין. 3. בתחילת הטיפול על בני משפחתו של המטופל לשים לב אם חלה החמרה במצב הדיכאון. אם מופיעות מחשבות אובדניות או התנהגות אובדנית - יש לדווח מיד לרופא המטפל. 4. בין תופעות הלוואי: ישנוניות, סחרחורת, חלומות לא נורמליים, מחשבות אובדניות ובלבול. 5. מינון התחלתי: 15 מ"ג לפני השינה.

אחסון

יש לאחסן את התרופה בטמפרטורת החדר.

תופעות לוואי שכיחות

ישנוניות (מופיעה אצל יותר מ־50% מהמטופלים), סחרחורות, חלומות לא נורמליים, מחשבות אובדניות, בלבול, יובש בפה, עלייה בתיאבון, עצירות, עלייה במשקל, עלייה בלחץ הדם, בצקות, עלייה בכולסטרול ובשומנים בדם, עלייה בתכיפות של מתן השתן, כאבי שרירים, כאבי גב, רעד וקוצר נשימה.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

מותר לילדים

לא

נהיגה

לא

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה - התרופה גורמת לישנוניות. הריון - לא ידוע אם התרופה משפיעה על העובר. הנקה - לא ידוע אם התרופה עוברת לחלב האם. אלכוהול - עלול להגביר את ההשפעה המרדימה של התרופה.

מתי אסור להשתמש?

במקרים הבאים אסור להשתמש בתרופה:1. אנשים שטופלו בתרופות נוגדות דיכאון ממשפחת מעכבי מונואמינאוקסידאז (כמו מובמיד) חייבים להמתין שבועיים מסיום הטיפול ועד לתחילת הטיפול במירטזפין. 2. רגישות־יתר לתרופה. 3. ילדים.

אזהרות חשובות

1. בתחילת הטיפול על בני משפחתו של המטופל לשים לב אם חלה החמרה במצב הדיכאון. אם מופיעים מחשבות אובדניות, התנהגות אובדנית או כל שינוי בהתנהגות - יש לדווח מיד לרופא המטפל. 2. התרופה עלולה לגרום לישנוניות ובכך לפגוע ביכולת לבצע משימות שדורשות ערנות (כמו נהיגה או הפעלת ציוד מסוכן). 3. ההשפעה המרדימה של התרופה עלולה להיות חזקה במיוחד בשילוב עם אלכוהול. 4. מירטזפין עלולה להגביר את התיאבון ולגרום לעלייה במשקל וברמת הכולסטרול והשומנים בדם. 5. ירידה במספר תאי הדם הלבנים (נוירופניה, אגרנולוציטוזיס) מחייבת הפסקה של הטיפול. 6. מי שסבלו בעבר מפרכוסים או ממצבים שמפחיתים את הסף לפרכוסים (כמו פגיעה מוחית או התמכרות לאלכוהול) צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה. 7. אנשים שסובלים ממחלות כבד או ממחלת כליות צריכים להיזהר בעת נטילת התרופה.

תגובות בין תרופתיות

1. אסור להשתמש במקביל בתרופות נוגדות דיכאון ממשפחת מעכבי מונואמינאוקסידז (כמו מובמיד). 2. אסור להשתמש במקביל בתרופות אחרות שמשפיעות על האנזים מונואמינאוקסידז (כמו סלגילין).

שילוב עם מזון

אין הגבלות מיוחדות. כדאי לשים לב שהתרופה עלולה לגרום לעלייה בתיאבון ולהשמנה.

בדוק אם התרופה במלאי

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל