רפגליניד-טבעRepaglinide-Teva

  • שם רפואי/גנריREPAGLINIDE
  • שם מסחרינובונורם,רפגליניד-טבע

שם גנרי

REPAGLINIDE

מה היא עושה?

רפגליניד היא תרופה לטיפול בסוכרת סוג 2 המחקה את הפעילות הטבעית של ‏הלבלב באמצעות הפרשת אינסולין בזמן הארוחה. התרופה ניתנת גם בשילוב עם מטפורמין להורדת רמות הגלוקוז בדם בחולים שלא ניתן לאזנם באמצעות דיאטה, פעילות גופנית ואחת התרופות לבדה.

מגיעה בצורה של

טבליות: 0.5 מ``ג, 1 מ``ג, 2 מ``ג.

האם נדרש מרשם?

כן

האם היא בסל הבריאות?

כן

תדירות הנטילה

3-2 פעמים ביום, 30-15 דקות לפני הארוחה איזון טוב יותר מושג בנטילת רפגליניד 3 פעמים ביום. אם מדלגים על ארוחה, יש לדלג גם על מנת התרופה. אם אוכלים ארוחה נוספת, יש ליטול מנה נוספת של רפגליניד.

מינון שכיח

הוראות שימוש

30-15 דקות לפני הארוחה. ניתן ליטול גם מיד לפני הארוחה במידת הצורך.ותמיד לפי הנחיית הרופא.

אחסון

במקום קריר ויבש, הרחק מהישג ידם של ילדים.

תופעות לוואי שכיחות

שכיחות גבוהה: 1. מערכת עצבים מרכזית: כאבי ראש. 2. מערכת אנדוקרינית: היפוגליקמיה (תת סוכר בדם). שכיחות נמוכה: 1. מערכת הלב וכלי הדם: כאבים בחזה. 2. מערכת שלד- שריר: כאבי פרקים, כאבי גב, נימול. 3. מערכת עיכול: חוסר תיאבון, עצירות, שילשול, תחושת מלאות, צרבת, בחילות, בעיות שיניים. 4. מערכת מין ושתן: דלקות בדרכי השתן. 5. כללי: אלרגיה: תגובת רגישות יתר הכוללת גרד, פריחה וגרד. נדיר: פרכוסים, אבוד תחושה בשפתיים ובלשון, בחילה, פיהוק, בלבול, עצבנות, הזעה.

הנקה

לא

הריון

לא

אלכוהול

לא

נהיגה

כן

הערות לתנאי לקיחה

נהיגה - לא ידוע על השפעת התרופה. הריון - בטיחות השימוש ברפגליניד בנשים הרות טרם נבדקה. יש להשתמש במהלך ההריון רק אם קיים צורך מובהק. אינסולין הוא תרופת הבחירה לאיזון סוכרת במהלך ההריון. הנקה - לא ידוע אם רפגליניד מופרש לחלב אם. עקב הפוטנציאל להיפוגליקמיה בנשים מניקות, יש להחליט אם להפסיק את השימוש ברפגליניד או להפסיק את ההנקה. אם מפסיקים את השימוש ברפגליניד, ודיאטה בלבד אינה מספיקה לאיזון רמות הסוכר בדם, יש לשקול טיפול באינסולין.

מתי אסור להשתמש?

1. קטואצידוזיס סוכרתית (חמצת קטוטית סוכרתית). 2. סוכרת תלוית אינסולין. 3. רגישות יתר לרפגליניד.

אזהרות חשובות

1. יש להשתמש ברפגליניד בזהירות בחולים עם אי ספיקת כבד. 2. רפגליניד עלול לגרום להיפוגליקמיה (תת סוכר בדם). 3. יש להפסיק את הטיפול ברפגליניד ולהחליפו באינסולין במצבי עקה (סטרס) כגון מחלת חום, פציעה, ניתוח, התקף לב.

תגובות בין תרופתיות

תרופות המפחיתות את האפקט של רפגליניד: ריפמפין, ברביטוראטים, קרבאמזפין. התרופות הבאות גורמות להיפר גליקמיה (יתר סוכר בדם) ועלולות להפר את איזון הסוכר: תיאזידים, משתנים, קורטיקוסטרואידים, פנוטיאזינים, הורמוני תירואיד, אסטרוגן, גלולות למניעת הריון, פניטואין, חומצה ניקוטינית, סימפטומימטים, חסמי תעלות סידן, איזוניאזיד. תרופות המגבירות את האפקט של רפגליניד: קטוקונזול, מיקונאזול, אריתרומיצין עלולות לגרום לעליית ריכוז רפגליניד. תרופות המגבירות את הרעילות של רפגליניד: פניל בוטאזון, אנטי קואגולנטים, הידנטואין, סליצילאטים, תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים, סולפונאמידים: מעלות את האפקט ההיפוגליקמי.

שילוב עם מזון

יש לקחת 15-30 דקות לפני הארוחה. אם מדלגים על ארוחה, יש לדלג גם על מנת התרופה.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

הנחות משמעותיות לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל