פורסם בראשונה: 23.11.2006
עדכון אחרון: 12.09.2011

  • ד"ר דנה פלורנטין ד"ר דנה פלורנטין

מתי לפנות לרופא משפחה

רופא המשפחה הוא הכתובת הראשונה שלך בכל פעם שמתעוררת בעיה רפואית. במספר תחומים אפשר לקבוע ביקור ישירות אצל רופא מומחה. שימושון ללקוחות כללית
רופא שרמנטי

כאשר מתעוררת בעיה רפואית – למי צריך לפנות? לרופא המשפחה או לרופא מומחה בתחום שבו התעוררה הבעיה? בשירותי בריאות כללית, הבחירה היא שלך. אנחנו, מצידנו, רוצים גם להמליץ. בכל בעיה רפואית שמתעוררת אנחנו ממליצים לפנות קודם כל אל רופא או רופאת המשפחה שלך.

למה?

כי בשירותי בריאות כללית, רופא או רופאת המשפחה הם השותף שלך (או השותפה) לכל אורך הדרך, וגם הכתובת האישית שלך אצלנו. לא במקרה בכללית לא משלמים בעבור תורים אצל רופא או רופאת המשפחה, כפי שנהוג בחלק מהקופות האחרות! רופא או רופאת המשפחה בכללית עומדים לרשותך בכל עת, וללא הגבלה. ככה זה כששותפים לדרך.

למה כדאי לפנות דווקא לרופא או לרופאת  המשפחה?

כי ברפואה, כמו בכל תחום, יש חשיבות רבה להיכרות האישית ולהיכרות לאורך זמן. אנחנו מקווים שרופא או רופאת המשפחה שלך ילוו אותך לאורך שנים, בבריאות שלמה וגם לעת מחלה. לכן חשוב לבחור שותף או שותפה טובים למסע.

מה הכוונה שותף או שותפה למסע?

מישהו או מישהי שיש לך איתם שפה משותפת וקשר טוב. אין לכך תחליף - גם מבחינת השירות שתקבל או תקבלי, וגם מבחינת התרומה לבריאות ולתחושת הביטחון האישי שלך. ואם את או אתה חשים שאין לכם שותף, אין שום בעיה! בכל עת תוכלו לבחור לעבור לכל אחד ואחת מבין אלפי רופאי המשפחה שלנו.

כלומר, אם "לא בא לי" על רופא או רופאת המשפחה שלי אני פשוט יכול לבחור מישהו או מישהי אחרת?

כן.

ואיך זה נעשה טכנית?

פונים למשרד המרפאה ומבקשים לעבור לרופא או לרופאה אחרת, או שפונים למרפאה חדשה ובוחרים רופא או רופאה שעובדים בה, או שבוחרים מספר השירות רופא או רופאה עצמאיים. בספר השירות אפשר להיעזר גם אם רוצים לבחור רופא או רופאת משפחה שעובדים במרפאה, כיוון שהוא מאגד את שמות כל הרופאים בשירותי בריאות כללית.

כן, אבל מי מעביר את התיק שלי בפועל?

אנחנו. את ואתה לא צריכים לעשות

מה עוד מייחד את רופאי המשפחה של הכללית?

כל רופא לומד במשך שבע שנים, שאחת מהן היא שנת סטאז' (עבודה בפועל) בבית חולים. רופאים שבוחרים להתמחות ברפואת משפחה ממשיכים ולומדים בתוכנית ארבע-שנתית, הכוללת תשעה חודשי עבודה במרפאה קהילתית, שנת עבודה במחלקה פנימית בבית חולים, חצי שנת עבודה במחלקת ילדים בבית חולים, שלושה חודשי התמחות במחלקה פסיכיאטרית ועוד שתי תקופות בנות שלושה חודשים שבהן הם מתמחים במחלקות בית חולים, על-פי בחירתם.

במקביל לכך עושים רופאי המשפחה תואר נוסף הנקרא "דיפלומה ברפואת המשפחה". רק לאחר השלמת לימודים אלה הם זוכים לתואר "מומחה לרפואת משפחה" מהמועצה המדעית.

זו בדיוק הסיבה שרופא או רופאת המשפחה יכולים להעניק לך טיפול מתאים בזמינות ובנוחות מירביים. בהתאם לצורך, יפנה אותך רופא המשפחה לרופא מומחה בתחום הנדרש.

ואם אני רוצה לקבוע לבד ביקור לרופא מומחה?

בבקשה. בשירותי בריאות כללית הבחירה היא שלך! תוכל ותוכלי לבחור רופא עור, רופא עיניים, רופא אף-אוזן-גרון, רופא אורתופד ורופא נשים ללא שום הפניה, גם באינטרנט. ניתן להזמין ביקור אצל רופאים אלה גם בטלפון, במוקד שירות הלקוחות, 2700*. לרופאים מומחים בשאר התחומים נחוצה הפניה מרופא המשפחה.

אגב, גם אם נראה לך שאתה זקוק לרופא מומחה, ברוב המקרים רופא או רופאת המשפחה שלך יכולים לפתור את הבעיה במהירות ובאופן מיטבי. גם במקרים כמו עין אדומה, כאבי גב, פריחה בעור, כאב באוזן או הפרשה מהאוזן - מומלץ לפנות קודם כל לרופא או רופאת המשפחה, שביכולתם לתת לך טיפול מתאים.

אגב, מה זה רופא עצמאי?

כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך. בכללית ניתן לבחור בין רופאי משפחה שעובדים במרפאה מסוימת לבין רופאי משפחה שמקבלים בקליניקות פרטיות.

מה ההבדל?

יש אנשים שהמימד הנוסף של פרטיות, שמעניקה הקליניקה הפרטית, עובד בשבילם יותר. ויש אנשים שמעדיפים את השירותים הנלווים הנרחבים שאפשר לקבל במרפאה, כמו בית המרקחת הצמוד, משרד האחות, היכולת לקבל אישורים שונים במקום - ועוד. כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך.

ד"ר דנה פלורנטין היא מומחית לרפואת משפחה בכללית

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

 תרופות ללא מרשם בהנחה - לפרטים לחצו כאן

ניוזלטר כללית

אני מסכים לקבל הודעות במייל