ברוכים הבאים לקהילת הפורומים    כניסה | הרשמה | שאלות ותשובות


רישום וכניסה

פרופיל משתמש והגדרות משתמש

פרטיות ואבטחה

ניווט

שליחת הודעה

קבוצות והרשאות משתמשים

הודעות פרטיות

רישום וכניסה

למה כדאי להירשם לקהילת הפורומים?

כיוון שמשתמשים רשומים נהנים מהרבה יותר אפשרויות גלישה מאשר גולשים לא רשומים, וכך חוויית השימוש שלך בפורום תהיה מלאה יותר. ייתכן גם שתתבקש/י להירשם לקהילת הפורומים (כלומר ליצור חשבון) לפני שליחת ההודעה. זה תלוי באופן שבו הגדירו מנהלי הקהילה את אופי הפורום או הקהילה. נכון לעכשיו, הפורומים השונים מאפשרים גם להעלות הודעות אנונימיות, אך אפשרות זו נמצאת בשליטתם של מנהלי קהילת הפורומים. כדי לנצל את כל התכונות שמציעה קהילת הפורומים, כגון הגדרת סמל Avatar משלך, מעקב אחר ספירת הודעות, קבלת התראות בדואר אלקטרוני ותכונות רבות אחרות, עליך להירשם לקהילה באמצעות לחיצה על הקישור "הרשמה" המופיע בראש כל פורום. הרישום אורך זמן קצר מאוד. אנחנו ממליצים!

איך נרשמים?

כדי להירשם עליך לגלוש לדף הרישום באמצעות לחיצה על הקישור "הרשמה", הנמצא בראש כל פורום ולמלא את הטופס ליצירת חשבון חדש. בדף זה ניתן לציין פרטים, כמו הכינוי האישי שלך בפורום ("יוזר" או "ניק") וכתובת הדואר האלקטרוני שלך. בהתאם לאופן שבו מוגדרת כעת קהילת הפורומים של הכללית, יש לבחור גם סיסמה. אם לא התבקשת לבחור סיסמה, סיסמה תישלח אליך בדואר אלקטרוני לאחר סיום הרישום.

יש לי שם משתמש/ת וסיסמה, איך נכנסים?

לאחר סיום הרישום, אמורים להיות ברשותך שם משתמש/ת וסיסמה. מזינים את שניהם בדף הכניסה על-ידי לחיצה על הקישור "כניסה", הנמצא בראש כל פורום.

כבר נכנסתי, למה המערכת מנתקת אותי באופן אוטומטי?

במהלך הכניסה, אם לא תסמן/י את האפשרות "זכור אותי", השרת ינתק אותך אוטומטית לאחר פרק זמן של אי-פעילות, לרוב 20 דקות. אם רצונך שקהילת הפורומים תכניס אותך תמיד אוטומטית, סמן/י את תיבת הסימון "זכור אותי".

שכחתי את שם המשתמש/ת ו/או את הסיסמה שלי. מה עושים?

פשוט מאוד! גולשים לדף "שכחתי סיסמה" באמצעות לחיצה על הקישור "שכחתי סיסמה" המצוי בראש כל פורום, ומבקשים מהמערכת לשלוח אליך בדואר אלקטרוני את שם המשתמש/ת שלך וסיסמה חדשה. לשם ביצוע מהלך זה, תתבקש/י להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שעמה נרשמת. סיסמה חדשה תישלח אליך בדואר האלקטרוני, כיוון שהסיסמה המקורית שלך מאוחסנת בצורה מוצפנת ואין אפשרות לאחזרה. לאחר שתקבל/י את שם המשתמש/י והסיסמה החדשה, תוכל/י להיכנס ולשנות את הסיסמה בעצמך, באצעות לחיצה על שמם המשתמש שלך, המופיע בראש הפורום. שם המשתמש הוא קישור לחיץ לניהול הפרופיל שלך.

מה אם נרשמתי אבל אני לא מצליח/ה להיכנס?

אם נרשמת ואת/ה לא מצליח/ה להיכנס, ודא/י שברשותך שם משתמש וסיסמה חוקיים. אם את/ה בטוח/ה ששם המשתמש והסיסמה חוקיים, ועדיין אינך מצליח/ה להיכנס, ייתכן שתצטרף לבצע הפעלה חדשה של החשבון או שהחשבון שלך הושעה. במקרה זה, מומלץ לפנות למנהלי קהילת הפורומים.

נכנסתי בעבר, אבל עכשיו זה לא הולך. מה עושים?

תחילה, ודא/י ששם המשתמש והסיסמה שלך נכונים. אם את/ה עדיין לא מצליח/ה להיכנס, או שהושעית או שנמחקת עקב חוסר פעילות. פנה למנהלי קהילת הפורומים.

פרופיל משתמש והגדרות משתמש

מהו פרופיל?

פרופיל הוא מידע אודות החשבון שלך, הקובע כיצד ניתן יהיה לצפות במידע בתוך קהילת הפורומים. מידע זה כולל פרטים אודות הודעות להן תרמת, פרטים אישיים שברצונך לשתף, כמו למשל כתובת אתר או כתובת בלוג, וכן הגדרה הקובעת את מערכת היחסים שלך עם קהילת הפורומים של הכללית. למשל: ערכות נושא, איזור זמן והגדרות רבות אחרות. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים הכפתור "אפשרויות נוספות" בהודעות שהעלית.

למה כדאי להגדיר את איזור הזמן?

הגדרה של איזור הזמן שלך תאפשר לקהילת הפורומים להציג את כל התאריכים והשעות באופן יחסי לאיזור הזמן שלך.

איך מוסיפים חתימה להודעה?

חתימה היא הודעה המצורפת לסופה של כל הודעה הנשלחת לפורומים. באפשרותך לערוך את חתימתך מדף הפרופיל. החתימה תופיע בתחתית כל הודעה שתשלח. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

מהו סמל Avatar?

סמל Avatar הוא תכונה של פורומים, המאפשרת להציג תמונה במקביל להודעות. המנהלים יכולים להפעיל את האפשרות להצגת סמלי Avatar - והם יכולים גם לבטל אפשרות זו.

איך מגדירים את סמל ה-Avatar?

אם המנהלים אפשרו להציג סמלי Avatar, תוכל/י לראות קטע מה-Avatar בעת הצפייה בפרופיל שלך, תוכל/י לבחור ב-Avatar שברצונך להשתמש בו, להעלות סמל Avatar או לציין כתובת URL לסמל ה-Avatar שלך. תצטרך גם להפעיל את סמל ה-Avatar כדי שיוצג עם ההודעות שלך. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

איך משנים את השפה?

שרת קהילות נועד להיות ידידותי לשפות מרובות. כרגע, השפה היחידה היא עברית, אולם בקרוב תתווסף גם ערבית לשימוש באתר הכללית וניתן להתקין חבילות שפה נוספות. בפרופיל שלך מופיעה רשימה של השפות הזמינות כעת בקהילת הפורומים. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

איך מגדירים את פורמט התאריך?

ניתן להגדיר את פורמט התאריך, המשמש להצגת כל מידע הנוגע לתאריכים, בפרופיל שלך. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

איך מבטלים את המעקב אחר הודעות דואר אלקטרוני?

מעקב אחר דואר אלקטרוני הוא תכונה השולחת אליך אליך הודעות דואר אלקטרוני כאשר הודעות שלהן אתה מנוי משתנות. באפשרותך לבטל את תכונת המעקב הגלובלי אחר דואר אלקטרוני, מהפרופיל שלך. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

מהם הסמלים וסמלי ה-Avatar האחרים המופיעים לצד משתמשים?

קיימים סמלים שונים שניתן להציג בסמוך לשמות משתמשים בפורומים. דוגמאות נפוצות הן מנהלים, מנחי דיון או הודעות נעוצות (הודעות מנהלים). ניתן להציג תמונות אחרות בהתבסס על הקבוצות שאליהן משתייכים המשתמשים.

למה אני צריך להיכנס להודעה כדי לצפות בחברים או כדי לשלוח דואר אלקטרוני למשתמשים אחרים?

הדבר תלוי באופן שבו הגדירו מנהלי קהילת הפורומים את אופי הקהילה. זה נועד בעיקר כדי להגן על פרטיות המשתמשים אשר שיתפו את המידע שלהם וכדי למנוע הודעות דואר אלקטרוני בלתי רצויות או כאלה שלא ביקשת לקבלן.

פרטיות ואבטחה

איך משנים את הסיסמה?

לאחר הכניסה, ניתן לשנות את הסיסמה מדף הפרופיל. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

איך משנים את שם המשתמש/ת?

אי-אפשר לשנות את שם המשתמש/ת שלך, אלא אם כן מנהלי קהילת הפורומים יחליטו על כך. אם אפשרות זו תופעל, תוכל/י לשנות את שם המשתמש מדף הפרופיל. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

איך משנים את כתובת הדואר האלקטרוני?

לאחר הכניסה, ניתן לשנות את כתובת הדואר האלקטרוני הפרטית שלך מדף הפרופיל. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

אילו הגדרות פרופיל הן הגדרות חובה?

הגדרת הפרופיל היחידה המוגדרת "הגדרת חובה" היא כתובת הדואר האלקטרוני הפרטית שלך. זוהי כתובת הדואר האלקטרוני המשמשת אותך ברישום לפורומים וגם כדי לאחזר סיסמה שנשכחה. כתובת הדואר האלקטרוני הפרטית לעולם אינה משותפת או מוצגת באופן ציבורי. אם רצונך לשתף את הגולשים האחרים בכתובת דואר אלקטרוני זו, ביכולתך להזינה בשדה "דואר אלקטרוני ציבורי", באפשרות "מידע ליצירת קשר (גלוי לכל המשתמשים)" הנמצא בפרופיל שלך. שאר הגדרות הפרופיל הן "הגדרות רשות". ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

ומה אם אני לא רוצה שהשם שלי יופיע ברשימות החברים?

באפשרותך להגדיר אפשרות זו בפרופיל שלך ושמך לא יופיע ברשימות החברים, לרבות רשימת החברים המקוונים. ניתן להגיע לדף עריכת הפרופיל על-ידי לחיצה על הכינוי שלך בקהילת הפורומים. כינוי זה מוצג בראש כל פורום לאחר שהזדהית, לאחר המילים "ברוך/ה השב/ה ....", וגם בעת צפייה בהודעות שהעלית, במצב "אפשרויות נוספות".

ניווט

מהי קבוצת פורומים?

קבוצת פורומים היא קיבוץ של פורומים קשורים. קבוצת פורומים מכילה פורום אחד או יותר.

מהו פורום?

פורום הוא קיבוץ של אשכולות דיון קשורים.

מהו קישור אשכולות?

קישור אשכולות הוא קיבוץ של הודעות קשורות. קישור אשכולות מכיל הודעה 1 או יותר. ההודעה הראשונה הופכת להיות קישור אשכולות ועונה לפרטים המצטברים של ההודעה המקורית בקישור האשכולות. זה נשמע סתום? ככה זה היה במקור לפני שתרגמנו את הוראות היצרן של קהילת הפורומים...

מה משמעות הסמלים של קישור האשכולות?

מקרא של סמל קישור אשכולות
נושא עם הודעות שלא קראת.
נושא עם הודעות שקראת.
נושא פופולרי עם הודעות שלא קראת. נושא הופך לפופולרי לאחר מספר מסוים של צפיות ושל הודעות (בהגדרת המנהל).
נושא פופולרי עם הודעות שקראת. נושא הופך לפופולרי לאחר מספר מסוים של צפיות ושל הודעות (על-פי הגדרת המנהלים).
הכרזות שלא קראת
הכרזות שקראת
נושא נעוץ עם הודעות שלא קראת. נושאים נעוצים מוצגים לפני נושאים אחרים עד שהם מפסיקים להיות נעוצים.
נושא נעוץ עם הודעות שקראת. נושאים נעוצים מוצגים לפני נושאים אחרים עד שהם מפסיקים להיות נעוצים.
נושא פופולרי נעוץ עם הודעות שלא קראת. נושא נעוץ עם מספיק צפיות או תגובות כדי להפוך לפופולרי.
נושא פופולרי נעוץ עם הודעות שקראת. נושא נעוץ עם מספיק צפיות או תגובות כדי להפוך לפופולרי.
נושא נעול עם הודעות שלא קראת. נושאים נעולים אינם מאפשרים תגובות.
נושא נעול עם הודעות שקראת. נושאים נעולים אינם מאפשרים תגובות.

כאשר אני צופה בפורום, אני לא רואה קישורי אשכולות/הודעות. למה?

פורום עשוי שלא להציג קישורי אשכולות אם אין אשכולות בפורום, או אם הופעלו מסננים בפורום ואם במקרה כזה אף קישור אשכולות אינו תואם את הסינון שהופעל. דוגמה למסנן היא סינון להצגת קישורי אשכולות חדשים מתאריך מסוים, כגון קישורי אשכולות חדשים בשבועיים האחרונים.

הרגע שלחתי הודעה, למה אני לא רואה אותה?

מנהלי קהילת הפורומים יכולים להחליט, כי כל ההודעות בפורום מסוים מחייבות אישור מנהלים לפני פרסומן, ובמקרה כזה הפורום הופך ל"פורום מונחה ומנוהל". לאחר שליחת הודעה בפורום מונחה ומנוהל, ייתכן שתקבל/י הודעה לפיה ההודעה שלך ממתינה לאישור. לאחר שמנהלי הפורום יאשרו את ההודעה, היא תפורסם. מנהלי הפורום עשויים לבחור שלא לפרסם את הודעתך או לערוך בה שינויים.

מהם הסמלים השונים המופיעים בסמוך לקישורי האשכולות?

הסמלים המופיעים בסמוך לקישורי אשכולות בעת צפייה בפורום מציינים מצבים שונים. באפשרותך להעביר את הסמן מעל לסמלים אלה כדי לראות אילו מצבים / סוגים שונים של קישורי אשכולות קיימים.

מהו קישור אשכולות מסוג הכרזה?

הכרזה היא סוג מיוחד של הודעה המוצגת תמיד בראש הפורום למשך פרק זמן מוגדר מראש. מטרתה של ההכרזה היא להגדיל את הנראות של נושאים מסוימים.

מהו קישור אשכולות דביק?

נושא דביק הוא הודעה מיוחדת, הגורמת להודעה להימצא בראש הפורום למשך פרק זמן שצוין מראש. נושא דביק דומה להכרזה, אלא שהכרזה מוצגת במופרד מקישורי אשכולות אחרים ולרוב אינה מאפשרת תגובות.

מהו קישור אשכולות נעול?

קישור אשכולות נעול הוא הודעה מיוחדת שאינה מאפשרת תגובות. לאחר שמנהלי הפורום או משתמשים מורשים נועלים הודעה או קישור אשכולות, שליחה נוספת של הודעות אסורה.

האם ניתן למיין קישורי אשכולות בעת הצפייה בפורום?

כן, באפשרותך למיין קישורי אשכולות בעת צפייה בפורום לפי עורך, תגובות, צפיות והודעה אחרונה. מיון ברירת המחדל בפורום הוא הצגה של קישורי האשכולות החדשים ביותר תחילה (הודעה אחרונה ומטה). כדי למיין, פשוט לוחצים על הכפתור "אפשרויות הפורום" המוצג בראש כל פורום מצד שמאל. בוחרים בסדר המיון הרצוי ולוחצים על הכפתור "ביצוע!".

מהו הסמל 'XML' בתחתית הפורום?

סמל ה-XML קשור להזנת RSS עבור הפורום. RSS מאפשר ליישומים אחרים להירשם להודעות של פורום.

מהו פס המלבנים האדום או ירוק המופיע ליד שם המשתמש/ת בעת הצפייה בהודעה?

סמל זה מציין את המצב המקוון של "יוזר" (משתמש או משתמשת). סמל ירוק משמע שהיוזר היה פעיל באחרונה (לרוב בפרק זמן של 15 הדקות האחרונות). סמל אדום משמעו שהיוזר לא היה פעיל לאחרונה. באפשרותך להעביר את הסמן מעל סמל זה כדי לקבל פרטים אודות פעילות היוזר בעבר.

אני לא מצליח/ה למצוא או להיכנס לפורום שאני יודע/ת שהוא קיים.

אם את/ה מנסה לגשת לפורום שגלשת בו בעבר, אך כעת את/ה מקבל/ת שגיאת "פורום לא ידוע", ייתכנו שתי סיבות: הסיבה הראשונה - הפורום שאליו את/ה מנסה לגלוש הוגדר "פורום פרטי" ואת/ה לא נמנה על קהילת הגולשים המורשים שלו; הסיבה השנייה - הפורום בוטל.

שליחת הודעה

האם ניתן להשתמש בשפת HTML?

כן ולא. אינך יכול להקליד HTML ישירות לעורך. אם את/ה משתמש/ת ב-Internet Explorer, עורך ברירת המחדל ליצירה של הודעות חדשות הוא Rich Text Editor, אשר יפרמט את ההודעות באופן אוטומטי באמצעות HTML. אם את/ה שולח/ת הודעות עם דפדפן אחר, שאינו Internet Explorer, המערכת תעשה שימוש בתיבת טקסט רגילה של HTML. כדי לסמן הודעות, ניתן להשתמש ב-BBCode.

מהו BBCode?

BBCode הוא תחביר מיוחד לעיצוב הודעות בטקסט רגיל.

האם ניתן להוסיף קבצים מצורפים להודעות?

כן, אולם זה מחייב הרשאה של מנהלי קהילת הפורומים. המנהלים יכולים להפעיל אפשרות זו באופן אישי. אז כדאי להיות נחמדים אליהם...

מהם סמלי הבעה?

סמלי הבעה הם סמלים גרפיים שניתן לצרף לגוף הודעה כדי להוסיף לה "רגשות" (אמוטיקונים). דוגמאות נפוצות לכך הן השימוש בסמיילים (פרצופים מחייכים) בתוכן הודעות. קהילת הפורומים מאפשרת שימוש בסדרה מוגדרת מראש של סמלי הבעה, אך המנהלים יכולים להוסיף סמלים נוספים.

איך שולחים הודעה חדשה לפורום?

באפשרותך לשלוח הודעה חדשה לפורום במספר דרכים בהתאם לאופן שבו הגדיר המנהלים את הפורום. בעת הגלישה בפורום, את/ה אמור/ה לראות כפתור המסומן "הודעה חדשה". לחיצה על כפתור זה פותחת טופס לכתיבת הודעה חדשה ושליחתה. אם הזדהית לפורום, ההודעה תציג את הכינוי שלך בקהילת הפורומים ("יוזר" או "ניק") באופן אוטומטי. אם לא הזדהית לפורום, תוכל/י לבחור את הכינוי שתישא ההודעה. אם מנהלי הפורום הגדירו את הפורום "פורום למשתמשים רשומים בלבד" - לא תוכל/י להעלות אליו הודעות אנונימיות. אם את/ה לא רואה את הלחצן "הודעה חדשה". ייתכן שאין לך מספיק הרשאות - גם אם הזדהית - כדי לשלוח הודעה לפורום זה, אפילו אם את/ה יכול/ה לצפות בפורום.

איך מגיבים להודעה קיימת?

באפשרותך להגיב להודעה קיימת באמצעות הכפתורים "הוספת תגובה" המופיע על ההודעה, או באמצעות הכפתור "צטט/י", המופיע בתצורת "אפשרויות נוספות". אם את/ה לא רואה את הכפתורים האלה במהלך הצפייה בהודעה, או שאין לך הרשאות להגיב או שההודעה אינה מאפשרת תגובות.

איך עורכים הודעות?

אם מנהלי הפורום הגדירו את הפורום או את התפקיד באופן המתאים, והעניקו לך הרשאה מתאימה, תוכל/י לערוך הודעות של גולשים בפורום. במקרה זה יופיע כפתור "ערוך/ערכי" בתצורת "אפשרויות נוספות", או בתפריט "Moderate", המצוי אף הוא בתצורת "אפשרויות נוספות. לחיצה על אחת מאפשרויות אלה תאפשר לך לערוך את הודעות שלהן יש לך הרשאת עריכה.

איך מוחקים הודעות?

אם מנהלי הפורום הגדירו את הפורום או את התפקיד באופן המתאים, והעניקו לך הרשאה מתאימה, תוכלי/י למחוק הודעות של גולשים בפורום. במקרה זה יופיע כפתור "מחק/י" בתצורת "אפשרויות נוספות", או בתפריט "Moderate", המצוי אף הוא בתצורת "אפשרויות נוספות". לחיצה על אחת מאפשרויות אלה תאפשר לך למחוק הודעות שלהן יש לך הרשאת מחיקה. אם ההודעה הנמחקת מכילה תגובה אחת או יותר, תוכל/י למחוק אותה רק אם ניתנה לך הרשאה מתאימה. במקרה כזה תוכל/י לבחור אם למחוק גם את "צאצאי" ההודעה.

כמה מילים בהודעה שלי הוחלפו בתווי ***. אתם צוחקים עלי?

לא. כנראה שפשוט השתמשת במילים אסורות לשימוש בפורום. מה שנקרא - נפלת על מסנן. מילים מסוימות, הנחשבות מעליבות לגולשים אחרים או בלתי-מתאימות לשימוש בפורום מסוננות ומוחלפות בתו "*".

איך מוסיפים חתימה להודעות?

עיין/י בתשובה לשאלה "איך מוסיפים חתימה להודעה?" במקטע "פרופיל משתמש והגדרות משתמש".

איך מוסיפים סמל Avatar להודעות?

עיין/י ב"מהו סמל Avatar?" וב"איך מגדירים את סמל ה-Avatar?" במקטע "פרופיל משתמש והגדרות משתמש".

קבוצות והרשאות משתמשים

מהן הרשאות?

הרשאות קובעות מה את/ה מורשה או לא מורשה לעשות במהלך הגלישה בקהילת הפורומים של הכללית. ההרשאות המוענקות לך שולטות בכל ההיבטים של הגלישה בקהילת הפורומים.

מהו מנהל או מנהלת?

מנהל או מנהלת הם רמת ההרשאה הגבוהה ביותר בקהילת הפורומים של הכללית. כברירת מחדל, למנהל/ת יש הרשאות מלאות לבצע כל פעולה, לדוגמה להנחות הודעות, לאשר משתמשים, לערוך ולמחוק הודעות וכן להרחיק משתמשים מהפורום.

מהו מנחה או מנחת דיון, או מנהל או מנהלת פורום?

מנחה הוא רמת ההרשאה השנייה הגבוהה ביותר בשרת הקהילות. כברירת מחדל, מנחה רשאי לבצע מספר בלתי מוגבל של משימות בפורום מסוים או בסדרה של פורומים. אלה כוללות אישור, העברה, מחיקה ועריכה של הודעות, או הרחקה של משתמשים. אם נתקלת בבעיה כלשהי בפורום מסוים, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא המנחה. מנחים שייכים לקבוצות שונות, המוגדרות על ידי המנהלים.

מהו תפקיד או קבוצת משתמשים?

קבוצת משתמשים, הידועה גם כתפקיד, היא קיבוץ של משתמשים משותפים למטרה של הקצאת הרשאות. בנוסף להקצאה של הרשאות משותפות, תפקיד יכול לשמש גם להצגה של תמונה עבור משתמש באותו תפקיד. תפקידים הופכים את משימת הניהול וההנחיה של קהילת הפורומים לקלה יותר, כיוון שניתן להקצות תפקידים למשתמשים, ולאחר מכן ההרשאה מיושמת באופן גורף, בהתבסס על תפקידים אלה.

איך מצטרפים לתפקיד או לקבוצת משתמשים?

משתמשים מוקצים לקבוצות משתמשים על-ידי מנהלי קהילת הפורומים. אם ישנה קבוצה מסוימת שאליה רצונך להצטרף, שלח/י הודעה פרטית או דואר אלקטרוני לאחד מחבריה לקבלת מידע נוסף.

הודעות פרטיות

מהי הודעה פרטית?

הודעה פרטית היא כמו הודעת דואר אלקטרוני אך מתבצעת בתוך שרת הקהילות. אם מנהלי הקהילה אפשרו את משלוח ההודעות הפרטיות בפורום, באפשרותך לשלוח הודעה פרטית למשתמשים אחרים באתר שרת הקהילות, הגלויה רק בפניהם. המערכת לעולם אינה מגלה לנמען/ת ההודעה מידע פרטי כלשהו אודותיך שלא בחרת לגלות מרצונך, כמו למשל כתובת הדואר האלקטרוני שלך.