חיפוש

dsdsdsd
טיפולים אסתטיים לחופש הגדול

דווקא עכשיו: 5 טיפולים פלסטיים ואסתטיים שאפשר לבצע בחופש הגדול

הקטנות והצקות מצד ילדים ובני נוער יכולות לגרום עם השנים לבעיות נפשיות ולהרס הביטחון העצמי של חבריהם ללימודים. לכן ניתן לנצל את חופשת הקיץ כדי לבצע טיפולים שיעזרו לילדים להרגיש מלאי ביטחון ושלמים יותר עם גופם לקראת השנה החדשה

ד"ר תמיר שי

ד"ר תמיר שי

בבית הספר, לכל מה שחושבים אחרים יש משקל כבד בהרבה מאשר בבגרות. ילדים ונערים נוטים כידוע להקניט אחרים בשל הפגמים שלהם, מה שעלול לגרום לפגיעה בביטחון ובהערכה העצמית בתקופה שנחשבת מאוד קריטית לגיבוש האופי ולעיצובו.

לפי הנחיות משרד הבריאות נערים בני 17 ומעלה רשאים לבצע ניתוחים אסתטיים, ובמקרים עם הצדקה רפואית (כמו תיקוני אוזניים ואף למשל) אפשר לבצע ניתוחים כאלה גם בגיל צעיר הרבה יותר.

החדשות הטובות הן שאנחנו חיים בתקופה שבה קל הרבה יותר להתגבר על פגמים שמפריעים לנו, גם בגילים צעירים, בעזרת ניתוחים פלסטיים או טיפולים אסתטיים שונים. חשוב להבין כי לא תמיד הפתרון לבעיה יימצא בקליניקה. לפני שפונים לניתוח, חשוב להבין האם באמת יש בו צורך, או שניתן לשפר את התחושות של הילד בעזרת ייעוץ של פסיכולוג או יועץ מנוסה בתחום.

אם גם ההורים וגם הילד מסכימים על ניתוח – כדאי לנצל דווקא את תקופת הקיץ כדי לבצע אותו. החופש הגדול יכול להיות תקופה טובה להתאוששות ולשיקום – בלי שהילד ייחשף לתגובות חבריו לספסל הלימודים או יידרש להיעדר מהמסגרת לתקופה ממושכת.

לפני שמחליטים – קובעים פגישה עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית בכללית אסתטיקה

פגישת ייעוץ לניתוחי קיץ

בנוסף, חשוב להבין היטב מה כולל הטיפול שהילד או הילדה עומדים לבצע. הנה כל מה שחשוב לדעת על כמה מהטיפולים הפופולריים ביותר בקרב ילדים ובני נוער:

ניתוח אף – החל מגיל 17 (למעט במקרים חריגים)

יותר ויותר בני נוער פונים בשנים האחרונות למרפאות האסתטיקה כדי לעצב מחדש את האף ולתקן פגמים שמפריעים להם. כיום מדובר בטיפול קל באופן יחסי, בטח בהשוואה לעבר, וגם ההתאוששות ממנו קצרה יחסית.

את ניתוח האף ניתן לבצע החל מגיל 17, או בשלב מוקדם יותר במקרים של חבלות באף, בעיות נשימה או סטייה של המחיצה באף. הניתוח מבוצע באחת משתי גישות מרכזיות:

הגישה הסגורה – זהו ניתוח אף פשוט שבמהלכו מבצעים חתך קטן בחלקו הפנימי של האף כדי להפחית צלקות וסיבוכים. ניתוח כזה מאפשר לתקן פגמים קלים במראה האף ומתאים במיוחד לבני נוער הודות לתקופת החלמה קצרה יותר.

הגישה הפתוחה – זהו ניתוח המאפשר להשיג שינוי משמעותי של מראה האף. במהלכו מבצעים חתך חיצוני באף כדי להשפיע בצורה יעילה יותר על המבנה והצורה שלו.

משך ההחלמה תלוי כמובן בסוג הניתוח, אך גם בגורמים נוספים. אולם בכל מקרה, תקופת השיקום לא צפויה לעלות על חודש ולכן מומלץ לבצע את הניתוח בתחילת חופשת הקיץ. הטיפול כמובן כרוך גם בסיבוכים שחשוב לקחת בחשבון. כדי להפחית את הסיכון, חשוב לבחור במנתח פלסטי או מומחה לאף-אוזן-גרון עם מיומנות וניסיון עשיר בביצוע הליכים אלו.

ניתוח הקטנת חזה לנערים – החל מגיל 17 (למעט במקרים רפואיים)

חוסר איזון הורמונלי בגיל ההתבגרות ונטייה להשמנה עלולים להוביל לחזה מוגדל בקרב בני נוער. זוהי בעיה נפוצה שברוב המקרים אינה מסכנת את הבריאות, אך עלולה מן הסתם לגרום ללא מעט מבוכה ותסכול.

ניתוח לטיפול בחזה גברי מוגדל (גניקומסטיה) ניתן לבצע החל מגיל 17, או בגיל צעיר יותר אם רופא ילדים או פסיכולוג קבעו כי יש בו צורך מוכח.

בחלק מהמקרים, הקטנת החזה יכולה להעיד על מצב רפואי שמחייב בירור מעמיק. לכן, לפני שמטפלים בה באמצעים כירורגיים, יש לבצע בירור מעמיק של המצב הרפואי. הבירור כולל בדיקת פרופיל הורמונלי, הדמיית אולטרסאונד לחזה ובדיקות סקר נוספות. לאחר ששללנו מצבים רפואיים שיכולים לגרום לתופעה, ניתן יהיה להתפנות לטיפול הפלסטי בחזה.

ניתוח גניקומסטיה כולל בדרך כלל כריתה של בלוטת שד מוגדלת ושאיבה ממוקדת של רקמות שומן ושד מאזור החזה. זהו טיפול פשוט יחסית שניתן לשלב גם עם הסרת עודפי עור מהאזור כדי לשפר עוד יותר את מראה החזה.

תקופת ההחלמה מהטיפול נחשבת קצרה יחסית עם סיכון קל לתופעות לוואי או לסיבוכים משמעותיים. אולם בשבועות שאחרי טיפול ייתכן כי הנער יידרש לחגור חגורה על החזה כדי לשפר את התוצאה הסופית. החגורה יכולה לגרום למבוכה מסוימת וזו סיבה נוספת לשקול לבצע את הטיפול בתקופת הקיץ, כשהנער לא נמצא במסגרת וחשוף לתגובות הסביבה.

ניתוח הצמדת אוזניים – החל מגיל 5

את הטיפול הזה ניתן לבצע גם בילדים והוא אף נפוץ ביותר בקרב תלמידי בית הספר היסודי. אוזניים בולטות אמנם לא משפיעות על הבריאות, אך הן יכולות להיות מוקד לתשומת לב שלילית שעלולה לגרום לבעיות ביטחון אצל הילד.

את הניתוח ניתן לצבע גם בגיל צעיר מאוד – אפילו לפני שהילדים מתחילים ללמוד בבית הספר. מדובר בהליך די פשוט שמבוצע ברוב המקרים בהרדמה כללית. במהלכו מבצעים חתך בחלקה האחורי של אפרכסת האוזן, אשר דרכו מבצעים שינויים בסחוס האוזן כדי להצמיד אותה אל הראש.  

ההתאוששות מהטיפול יחסית מהירה ושיעור הסיבוכים בו נמוך יחסית. עם זאת, נדרשים כמה שבועות של מנוחה לפני שהילד יכול לחזור לפעילות מלאה. לכן מומלץ לבצע את הניתוח כשהילד לא נמצא במסגרת.

שביעות הרצון מהטיפולים האלו בדרך כלל גבוהה ביותר והורים רבים מעידים על ביטחון עצמי גבוה ופחות קשיים חברתיים אצל ילדיהם בתום תקופת ההתאוששות.

טיפול באקנה ובפיגמנטציה – ללא מגבלת גיל

כיום ניתן לטפל ביעילות בהופעה של כתמים ופיגמנטציה ובצלקות אקנה בטכנולוגיות שונות לרבות פילינג (קילוף העור), לייזר או בעזרת משחות ייעודיות. הטיפולים האלו אינם מוגבלים לגיל מסוים וניתן לבצע אותם גם בקרב ילדים או בני נוער צעירים הסובלים מהבעיה הנפוצה. למידע נוסף כדאי להתייעץ עם המומחים של כללית אסתטיקה.

טיפול בהזעת יתר – ללא מגבלת גיל

הזעה היא פעולה חשובה שעוזרת כידוע לקרר את הגוף ולהגן עליו, אך חלק מהילדים, הנערים וגם המבוגרים נוטים להזיע יותר מאחרים, בצורה שמשפיעה לרעה על התפקוד, על ההרגשה הכללית ולפעמים גם על המצב החברתי.

כדי לטפל בבעיה ניתן לבצע הזרקה של בוטוליניום טוקסין (חומר המוכר בשוק בשמות כמו קסאומין דיספורט ובוטוקס) בבית השחי ובכפות הידיים. לא מדובר בפעולה כירורגית אלא בטיפול פשוט ומהיר שמבצעים תוך שימוש בחומר מאלחש בלבד וללא הרדמה.

טיפול בהזעת יתר לא כרוך בתופעות לוואי בולטות למעט אי־נוחות ונפיחות קלה שעלולות להופיע באזור ההזרקה ולחלוף לאחר כמה ימים לכל היותר. מטופלים מעידים על שביעות רצון גבוהה מההליך ועל שיפור באיכות החיים.

עם זאת, משך ההשפעה של הטיפול נחשב קצר יחסית ובדרך כלל עומד על בין חצי שנה לתשעה חודשים.


ד"ר תמיר שי הוא מנתח פלסטי בכללית אסתטיקה ובבית החולים בילינסון מבית כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש