חיפוש

dsdsdsd
שומעים? אפשר להצמיד את האוזניים

שומעים? אפשר להצמיד את האוזניים

אוזניים בולטות אפשר לתקן כבר מגיל מוקדם, 6-5, אז האוזן מגיעה כמעט לגודלה המלא. הניתוח פשוט ומהיר והתיקון הוא לכל החיים

ד"ר עמוס לויאב, ד"ר דין עד־אל

מהו ניתוח להצמדת אוזניים ומתי עושים אותו?

ניתוח הצמדת אוזניים נועד לתקן אוזניים בולטות ולא אסתטיות. התופעה של אוזניים בולטות שכיחה בקרב 5% מהאוכלוסייה, ללא הבדל בין בנים לבנות. הסיבות לה הן גנטיות, מדובר בתופעה העוברת בתורשה. הניתוח נעשה מסיבות אסתטיות בלבד, ואין לכך שום השפעה על מצב השמיעה. כיום נהוג לבצע ניתוח להצמדת אוזניים בכללית אסתטיקה מוקדם ככל האפשר כדי למנוע סבל מיותר מילדים הסובלים מהצקות ומהעלבות של ילדים אחרים.

מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח להצמדת אוזניים מתאים מגיל 6-5, שכן בגיל זה רוב סחוס האוזן מפותח לחלוטין והאוזן הגיעה כמעט לגודלה המלא. אין מניעה לבצע את הניתוח בכל גיל.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הניתוח?

הלקוח או הוריו (אם מדובר בילד צעיר) נפגשים עם הרופא לפני הניתוח. הרופא יברר את מצבו הבריאותי של המועמד לניתוח. לאחר מכן הרופא יבצע בדיקת סימטרייה באוזניים ואבחון הסיבה לבלט.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אסתטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

מה יעשו לי בניתוח?

המנתח מבצע חתך במקום נסתר לעין, לרוב מאחורי אפרכסת האוזן, ומסיר עודפי סחוס ועור באזניים לפי צורך. מדובר בניתוח פשוט ומהיר. מבוגרים יכולים להסתפק בהרדמה מקומית עם טשטוש, ואילו ילדים יזדקקו להרדמה כללית. לאחר הניתוח תופרים את החתך וחובשים את האוזניים, עם או בלי סרט הצמדה.

כמה זמן נמשך הניתוח?

הניתוח נמשך שעה וחצי עד שעתיים.

איך ארגיש אחרי הניתוח ולמה לצפות?

ייתכנו שטפי דם, בצקות ומעט כאבים. יש להימנע ממאמצים בשבועיים הראשונים ומשכיבה על האוזניים בימים הראשונים. אם אתם דואגים להישארות של צלקת, אל דאגה - החתך בניתוח ממוקם בדרך כלל מאחורי האוזן ואינו נראה לעין. התיקון האסתטי הוא לכל החיים ואין צורך בניתוח נוסף.

מהם הסיבוכים האפשריים של הניתוח?

חוסר סימטריה בין האוזניים, חזרה של בלט אוזן מצד אחד או משני הצדדים, כאבים, שטפי דם וחוסר תחושה, נמק של עור ו/או של סחוסי האוזן. כל הסיבוכים נדירים ביותר.

האם יהיו עליי הגבלות לאחר הניתוח?

אחרי הניתוח הולכים שבועיים־שלושה עם סרט הזעה של ספורטאים על האוזניים. כמו כן, לא רצוי לישון על האוזן ולא ניתן לחפוף את הראש עד להסרת החבישה.

מתי "אחזור לעצמי"?

כשבוע לאחר הניתוח.


ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש