חיפוש

dsdsdsd
אישה מודדת שמלת כלה עם חברות

בואי כלה

ביום חתונתן מבקשות כלות להיות הכי יפות באולם. מה את יכולה לעשות כדי להיראות מיליון דולר ולמצוא חן גם בעיני החמות לעתיד

ד"ר עמוס לויאב

ד"ר עמוס לויאב

יום החתונה הוא אחד הימים החשובים בחיים. יש נשים שלאורך שנים מתכננות את ערב הכלולות שלהן - השמלה, התסרוקת, הפרחים, המוסיקה, האוכל. כדי שתיראי זוהרת בערב הנוצץ הזה, כדאי לקחת בחשבון גם את מראה הפנים המהווה את כרטיס הביקור הראשוני שלך.

נשים רבות נוטות לחשוב שאיפור מכסה הכל, אולם האמת היא שאיפור לא מכסה פגמי עור ולעיתים אף מבליט חטטים, קמטים וקמטוטים. בערב הכלולות נוטים בני המשפחה לחייך לרוב, מה שלא עושים בדרך כלל מול המראה בבית ובסופו של דבר מתגלים לא פעם בצילומים עיניים נפולות וקמטוטים מבגרים בצידי הפה ובין הגבות.

אז מה עושים? קודם כל, לא מחכים לרגע האחרון. רוב הטיפולים מצריכים זמן החלמה ויש כאלה המתקיימים בסדרות. לכן חשוב מאוד להתחיל ולתכנן את הטיפולים סמוך לערב שבו התקבלה ההחלטה המשמחת להינשא.

בכללית אסתטיקה ממליצים תחילה, רצוי חצי שנה מראש, להגיע לייעוץ עם רופא מומחה בתחום, ולבנות תוכנית טיפולים בהתאמה אישית לכלה לעתיד, בהתאם לצרכיה. אילו טיפולים מומלץ לעשות לפני החתונה ומתי?

6-4 חודשים לפני החתונה

• טיפולי הבהרה לכתמים: סדרת טיפולים בלייזר האורכת 4-3 מפגשים. בטיפולים אלה מבהירים כתמי פיגמנטציה ואחרים מאזור הפנים ומאזור מפתח החזה והידיים. הטיפולים נערכים בהפרש של שבועיים זה מזה ויש להניח לעור להגיע לגוון הרצוי. קחי בחשבון פרק זמן של חודשיים־שלושה עד לסיום הטיפולים ולקבלת התוצאה המיטבית.

• הסרת נגעים: הסרת נקודות חן, שומות ונגעים שונים מאזור הפנים היא לא רק עניין של אסתטיקה, אלא גם עניין בריאותי. כאשר מדובר בהסרה שטחית, ולא בניתוח מסיבה רפואית, מיד לאחר הסרת הנגע יהיה באזור פצע שיגליד תוך שבוע עד עשרה ימים. לאחר מכן הגלד ינשור ויוותר כתם ורוד עד אשר לאט־לאט יחזור לגוון העור. קחי בחשבון 4-3 חודשים לקבלת תוצאה אופטימלית, כולל זמן לתיקונים במידת הצורך.

• טשטוש צלקות אקנה, עור מחוטט, כתמים וסימני מתיחה:  בדרך כלל, הסוואה וטיפול בצלקות שונות באמצעות לייזר אורכת חודשיים עד חצי שנה. פחות מכך – לא כדאי לטרוח. קחי בחשבון סדרה של 7-3 טיפולים (תלוי בסוג הטיפול ועוצמתו) שיש להמתין ביניהם כחודש בממוצע, וכן זמן תגובה לטיפולים כדי לראות שיפור. אם תגיעי 7-5 חודשים לפני החתונה, זה הזמן הטוב ביותר.

• פילינג כימי: פילינג רפואי, עמוק, המטפל בקמטים עמוקים, קמטוטים וכתמים הוא הליך משמעותי (בדומה לניתוח פלסטי ממש) הדורש זמן החלמה ממושך. ההחלמה ממנו עשויה לארוך חודש ולעיתים אף יותר. הפילינג העמוק מטפל בעור מרובה קמטים, קמטוטים באזור הלחיים וסביב הפה, מסייע לקמטים הבינוניים בסנטר ומטפל גם בכתמים. פילינג כזה מומלץ לבצע רחוק עד כמה שניתן מהאירוע (לפחות 4-3 חודשים). חשוב לדעת שניתן כיום בטכנולוגיות לייזר חדשניות להשיג תוצאות טובות לבעיה של קמטים וקמטוטים. פעולות אלו לא דורשות לרוב זמן החלמה כה ממושך - וייתכן שיתאימו לפני החתונה יותר מפילינג עמוק.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אתסטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

3-2 חודשים לפני החתונה:

• פילינג קל ובינוני: טיפולים לשדרוג מרקם העור, כתמים וקמטוטים, הנעשים בעומקים שונים בהתאם לצורך ולמצב העור. לעור עייף שאינו סובל מצלקות או קמטים מומלץ פילינג קל. פילינג בינוני יטפל במרקם עור מעט יותר בעייתי, יפתור בעיות של קמטוטים קלים, כתמים וחוסר אחידות של העור ויעודד את העור להתחדש וליצור קולגן. בשני המקרים, יש להניח לעור לנוח כמה שבועות, אם כי הפילינג אינו מצריך הליך ניתוחי וההחלמה בשני המקרים קצרה וקלה יותר. קחי בחשבון חודשיים לפני החתונה.

חודש-חודש וחצי לפני החתונה:

• הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי: זהו החלק הקל של הטיפולים ועקרונית גם שבועיים לפני החתונה יספיקו  כדי לשדרג את המראה. אולם, כדאי לקחת מרווח ביטחון כדי שיהיה לעור מספיק זמן להחלים במקרה שבו יהיה במקום שטף דם קטן או נפיחות שיידרשו לה שבוע־שבועיים להיספג.

הזרקות בוטוקס לאזור המצח יחלישו את פעולת השריר, ויקנו למצח ולאזור סביב העיניים מראה חלק ובוהק ואף תוספת של הרמה קלה. הזרקות של חומרי מילוי לשני צידי האף כלפי הפה, סביב השפתיים, בסנטר ובצידי הלחיים ומטה יעלימו את המראה הצנוח כלפי מטה, מה שמשווה מראה עצוב לעיתים. הם יעניקו לפנים הרמה, יפתחו את העיניים, יישרו קמטים וחריצים ויאפשרו למלא נפח ולהצעיר את מראה הפנים.

בעזרת חומרי מילוי ניתן ממש לעצב את הפנים, למלא שפתיים ולעמעם צלקות במהירות יחסית וללא תופעות לוואי משמעותיות.

כיוון שההזרקות בוטוקס מחזיקות מעמד  6-4 חודשים ואילו הזרקות של חומרי מילוי מחזיקות מעמד קרוב לשנה, אין בעיה לעבור אותן גם חודש וחצי או אפילו יותר לפני החתונה. כך, גם יש לנפיחות זמן לרדת ולחומרים יש זמן למקסם את עצמם ולהעניק לפנים את המראה הסופי המבוקש. חשוב לזכור כי יש להשאיר זמן לתיקונים למקרה שהתוצאה המבוקשת לא תהיה משביעת רצון.

• מילוי ועיצוב שפתיים: במקרים שהשפתיים אינן סימטריות, שפה עליונה או תחתונה דקה, ניתן לעבור תהליך של עיבוי שנעשה באמצעות חומרי מילוי זמניים כמו חומצה היאלורונית, כחודש לפני החתונה לפחות.

דחיתן את הטיפולים והחתונה כבר קרובה?
כדאי להתלבט עם הרופא המנוסה אם  לטפל כעת. במרפאות כללית אסתטיקה תקבלי ייעוץ והכוונה מקצועיים, שיאפשרו לך לקבל החלטה מושכלת לפני האירוע הגדול. 

גם האמא רוצה להיראות טוב?

עיקר הטיפולים בגילאים המבוגרים מתמקד בקמטוטים ובקמטים ולכן אלמנט הזמן חשוב אף יותר. מעבר לזה שהטיפולים הנדרשים לעור מבוגר הם טיפולים שלוקחים זמן, העור המבוגר רגיש יותר וזקוק ליותר זמן על מנת לשקם את עצמו משטפי דם ומנפיחויות. לכן, מומלץ לאמהות להגיע כמה חודשים לפני הערב הגדול כדי שיהיה להן די זמן להטבה ולהחלמה ויוכלו ללוות את בתן לחופה גאות וזוהרות.

ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש