חיפוש

dsdsdsd
אישה בטיפול מילוי קמטים

הכל תלוי בטיב המילוי: מיתוסים על הזרקות ומילויים

כמה מיתוסים מופרכים וכמה עובדות נכונות ששווה לדעת בדרך לפנים ללא קמטים

ד"ר רון יניב

ד"ר רון יניב

"​בוטוקס הוא חומר שנוי במחלוקת ועלול לסכן את מראה הפנים שלכם"

 לא נכון

בוטוקס הוא אומנם רעלן, אולם הכמויות המוזרקות לעור קטנות מאוד, חודרות לעומק של ס"מ אחד בלבד ואינן מגיעות למערכת הלימפה או הדם. הבוטוקס נותר באזור המטרה ולא מתפזר הלאה.

בוטוקס נחשב כיום לטיפול הנפוץ ביותר והבטוח ביותר בקרב טיפולי האסתטיקה באזור הפנים. הבוטוקס הפך למותג ולשם גנרי (כמו במבה או פלאפון), ולא פעם מייחסים לו בטעות את תכונותיהם של חומרי המילוי הקבועים ואת הבעיות שלהם. לא פעם מופיעים בבלוגים או באתרים שונים תגובות של גולשים שמזהירים כי השימוש בבוטוקס בלתי הפיך וגורם לגושים – מה שאינו נכון. נוסף על כך, יש מי שבוחרים לטפל במקומות מפוקפקים ולא מקצועיים, מה שגורם לא פעם לתוצאות הרות אסון ולהוצאת שם רע לבוטוקס, שלא באשמתו.

"היום זה כבר לא סיפור, וכל רופא יכול לבצע הזרקת חומרי מילוי"

לא נכון

למרות שהחוק מתיר לרופאים מתחומים שונים לעסוק בתחום, הרי שבדרך כלל אין להם הכשרה מקיפה והתעמקות רבת שנים בנושא העור. כדי להגיע לתוצאות הנכונות והטובות ביותר, מומלץ כי תפקידו את הפנים שלכם בידיים טובות אצל המומחים בתחום - רופאי עור וכירורגים פלסטיים העוברים התמחות מתאימה לאורך שנים.

"אם מזריקים בוטוקס, לא צריך חומרי מילוי אחרים"

לא נכון

לכל אזור בפנים, יש את הטיפול שמתאים לו. בוטוקס מיועד בעיקר לחלק העליון של הפנים - לטיפול בקמטי הזעף בין הגבות, קמטי המחשבה במצח והקמטים בצידי העיניים - מה שמכונה "קמטי המניפה". הזרקת הבוטוקס מרפה את השריר באזור, מחלישה את פעולתו ומונעת את התכווצות השריר, מה שיוצר מראה חלק ואסתטי.

חומצה היאלורונית מצוינת בעיקר לאזור התחתון בפנים - למילוי הקמטים היורדים מהאף לפה, הקמטוטים מעל ובצידי השפתיים (כשזוויות הפה נוטות כלפי מטה). זוהי חומצה טבעית שנמצאת בגוף ומהווה חלק מהרקמות שלנו, ועל כן נחשבת לחומר ידידותי שהגוף יודע לזהות וגם לפרק.

"עדיף לחסוך כסף ולהשתמש בחומרי מילוי קבועים"

לא נכון

חומר מילוי קבוע, סיליקון למשל, הוא חומר ש"הרומן" של המטופלת איתו הוא לנצח. מרגע שהזרקת סיליקון הוא נותר לתמיד בפנייך. יש כמובן יתרון בהזרקה חד־פעמית (שנעשית בכמה טיפולים, עד לקבלת התוצאה הסופית המבוקשת), מהבחינה הכספית ומבחינת הטרחה מצד המטופלת. אבל, הסיליקון הוא חומר זר לגוף שהחדרתו גורמת לגוף לייצר סביבו עיבוי. לעיתים, עיבוי זה אינו מפריע למטופלת, אולם לעיתים נוצרות עקב כך גראנולומות, מעין גושים תפוחים, או שהחומר נודד בגוף. תופעות אלה יכולות לקרות גם 15 שנה ויותר מיום ההזרקה.

צריך גם לקחת בחשבון שההזרקה יכולה להיראות נפלא כשאת בת 25 או 35, אולם דמייני איך היא תיראה על פנייך בעוד 20 שנה, כאשר בפרק הזמן הזה עוברים על הפנים שינויים נוספים. לכן, עדיף לבחור בגרסה הזמנית, ולא בזו שתגרום לך להתחייב לנצח.

"הזרקת בוטוקס לשפתיים תמנע את ההתקמטות שלהן"

 לא נכון

כמו שבוטוקס מחליש את שריר המצח, הוא יחליש את פעולת השריר גם באזור השפתיים, לכן באזור השפתיים מטפלים בחומרי מילוי, כמו חומצה היאלורונית. רק במקרים מיוחדים הרופא מזריק בוטוקס מעל השפה העליונה לצורך שיפור "קמטי הברקוד", אך יש לעשות זאת בזהירות רבה ובכמות קטנה כדי שלא ייווצר מצב שבו המטופלת תמצא עצמה ללא יכולת להזיז את שפתיה.

"ככל שנזריק בוטוקס, התוצאה תהיה פחות אפקטיבית"

לא נכון

ככל שנזריק יותר, מרווח הטיפולים יגדל. עם השנים חלק מסיבי השריר שהוזרקו נחלשים ונוצר מרווח גדל והולך בטווחי ההזרקה, מפעם ב-5-3 חודשים לפעם ב-8-6 חודשים.

"חומצה היאלורונית מסייעת לא רק לשפתיים אלא למצב העור בכלל"

נכון

חומצה היאלורונית מצויה בגופנו ונעלמת ככל שאנו מתבגרים. כיוון שהיא אחראית על גמישות העור ומרקמו, החוסר שלה גורם לעור להיראות מקומט. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי בהזרקת חומצה היאלורונית יוצאים נשכרים גם אזורים אחרים בפנים ושבשימוש חוזר החומר המוזרק מעודד את הגוף לשוב ולייצר קולגן, מה שתורם למראה חי ורענן.

"אנחנו מחליטות איך אנחנו רוצות להיראות"

לא נכון

לכל אחת יש את החלומות לגבי המראה המושלם שלה, אולם חשוב שהרופא הוא שיקבע מה תהיה כמות החומר שתוזרק לפנייך כדי לא ליצור מראה מתוח מדי או פנים "קפואות" שייראו כמו מסכה. שתפי את הרופא בהתלבטויות ובחלומות שלך, והוא יסביר לך מה כדאי להזריק ובאילו אזורים.

לגבי המינון של החומר המוזרק - כל מטופלת היא מקרה לגופה, יש מי שתזדקק ליותר חומרי מילוי ומזרק אחד עלול להיות מעט מדי ולגרום אכזבה מהמראה הסופי. המינון הוא אישי והכמות מוזרקת בהתאם לעומק הקמט. בהכללה גסה - אישה צעירה בת 30 וקצת עם שני קמטים באזור האף והפה תזדקק למזרק אחד או שניים ואילו נשים מבוגרות  יותר יזדקקו ל-3-2 מזרקים בכל אזור.

"ההזרקות דוחות את הניתוח להרמת פנים בכמה שנים"

נכון

הזרקות מעשירות את מרקם הפנים בחומרים ממצקים ומטפחים, ממלאים קמטים ומונעים מהעור להוסיף ולהתקמט (במקרה של בוטוקס). אלא שקיימת חשיבות לעיתוי - ככל שנתחיל מוקדם יותר את הטיפולים, כך נדחה את העמקת הקמטים. בגיל מבוגר התוצאות יהיו פחות טובות ויש אפשרות שכבר לא יהיה טעם לטפל בהזרקות אלא רק לנתח.

"גם גברים יכולים"

נכון

עם הבדל אחד: כיוון ששרירי הפנים של גברים עבים וחזקים יותר מאשר אצל נשים, נהוג בקרב גברים להשתמש ביותר חומרי מילוי ויותר מזרקים.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אסתטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

ד"ר רון יניב הוא רופא מומחה לרפואת עור

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש