חיפוש

dsdsdsd

למה לעשות שינוי אסתטי?

ניתוחים קוסמטיים וטיפולים אסתטיים, שנחשבו בעבר עניין אינטימי שלא מדברים עליו ושרק עשירים יכולים ליהנות ממנו, הפכו פופולאריים ונגישים לכלל האוכלוסייה. מהם החידושים בתחום? ומה קרה לאידיאל היופי בשנים האחרונות?

ד"ר עמוס לויאב

ד"ר עמוס לויאב

אם בעבר ניתוחים קוסמטיים וטיפולים אסתטיים היו מבוצעים בסודי סודות, נחשבו פרט אינטימי והיו נגישים רק לשכבה סוציו-אקונומית גבוהה, כיום מדובר בהליכים סטנדרטיים, מקובלים ובטוחים, הנמצאים בהישג ידה של רוב האוכלוסייה. לפי סקר עדכני של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מבוצעים בישראל כ-40,000 ניתוחים פלסטיים מדי שנה. הניתוח הנפוץ ביותר, 10,000 ניתוחים לשנה, הוא ניתוח להגדלת חזה.

בשביל מה צריך את זה?

ביטחון עצמי
כולם מסכימים שהיופי הפנימי הוא חשוב ביותר, אבל אין להתכחש לחשיבות שאנשים מייחסים למראה החיצוני. רושם ראשוני קובע, ומראה אסתטי בהחלט פותח דלתות. כולנו רוצים להיראות טוב, אבל לא כולנו בורכנו בנתונים טבעיים מדהימים, ולפעמים הגיל פשוט עושה את שלו.
ניתוחים קוסמטיים וטיפולים אסתטיים יכולים לשפר את מה שהטבע נתן ולשנות את מראה הפנים והגוף ואת ההרגשה. רבים מרגישים כי אילו יכלו לשנות את איך שהם נראים, או רק פרט מסוים במראה שמפריע להם במיוחד, הביטחון העצמי שלהם היה נוסק. ניתוח אסתטי אמנם לא יכול לשתול ביטחון עצמי, אבל הוא בהחלט תורם לשיפור ההרגשה ועשוי לסלול את הדרך לשיפורים נוספים.

 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ לחץ כאן 

 


רמת הבטיחות עלתה
ההתפתחויות הטכנולוגיות הורידו באופן משמעותי את אחוז הסיבוכים למינימום האפשרי. בזכות הניסיון הרב שנצבר בתחום, תהליך התמקצעות בלתי פוסק, טכנולוגיות וטכניקות הרדמה בטוחות ומתקדמות - החשש מניתוחים קוסמטיים, שנהג להרתיע רבים בעבר, פחת משמעותית.

המחירים ירדו
הביקוש ההולך וגובר לטיפולים ולניתוחים אסתטיים סייע להורדת מחירים משמעותית וטיפולים כמו הזרקות והצערת עור הפנים הפכו נגישים במיוחד.

אפשר גם בלי ניתוח
השכלולים הטכנולוגיים בעשור האחרון מאפשרים לבצע מספר רב של טיפולים במרפאה, ולא בחדר הניתוח, ובכך להקטין את הצורך בניתוח או לדחות אותו. לדוגמא: הזרקות בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי,  והצערה וחידוש העור  בטכנולוגיית  לייזר  וגלי רדיו. ניתן כיום גם לבצע במרפאה סדרת טיפולים שיביאו למיצוק הגוף והצרת היקפים, בלי שהמטופלים ייצאו ממעגל חייהם במשפחה ובעבודה, ללא "ימי מחלה", ללא מחטים, הרדמות או חבישות.

מגוון טיפולים רחב
ניתן לחלק את  הניתוחים הקוסמטיים  לשני תחומים: ניתוחים שנועדו לתקן שינויים שמתרחשים עם הגיל, כמו מתיחת פנים, מתיחת פעפיים ומתיחת בטן, וניתוחים שנועדו לתקן נתון אנטומי, כמו ניתוח אף הגדלת חזה או שאיבת שומן. בעוד שניתוחים מתבצעים בחדרי ניתוח בלבד, הטיפולים האסתטיים  מבוצעים במרפאה, ללא צורך בחדר ניתוח, טיפול פולשני או הרדמה. כללית אסתטיקה מקפידה על שימוש בחומרים ומכשור הטכנולוגי שקיבלו אישור של משרד הבריאות, ה-CE האירופאי ו/או ה-FDA האמריקאי.

מה נשים רוצות, ומה גברים?

מכל ההיצע הזה, מה נשים הכי רוצות? אידיאל היופי הוא דבר חמקמק ומשתנה עם האופנה. לפני כמה מאות שנים אידיאל היופי הנשי היה אישה מלאה עם סנטר כפול וקפלים בבטן ובמותניים, כפי שאפשר לראות בתמונות של ציירים קלאסיים כמו רנואר. בשנות ה-60 של המאה הקודמת הדוגמנית טוויגי, שהייתה גבוהה ורזה, נתנה את הטון העולמי וכולן רצו להיראות כמוה. משנות ה-80 כוכבות כמו דולי פרטון, פמלה אנדרסון ואחרות, סימנו מגמה של חזה נשי שופע. מאז ועד היום הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר בארץ ובעולם נותר ניתוח להגדלת שדיים. לא משנה אילו תהפוכות עובר מודל היופי, מתברר ששד מלא ממשיך להיתפס כסמל לנשיות לאורך השנים.

ומהם הניתוחים הפופולאריים בקרב גברים? מתברר כי גברים חזקים בתחום המתיחות - מתיחת עפעפיים, מתיחת פנים מתיחת בטן וכמובן ניתוחי אף.

מה הולך בטיפולים? כל טיפול במרפאה שאינו דורש ניתוח הוא להיט בקרב הנשים, אך הפופולאריות שלהם הולכת וצוברת תאוצה גם אצל גברים.

הטיפולים הנפוצים כוללים הסרת קמטים על ידי הזרקת בוטוקס, מילוי קמטים על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית, הצערת עור הפנים בטכנולוגיות שונות כמו גלי רדיו ולייזר, מיצוק הגוף, הקטנת הצלוליט והצרת היקפים משמעותית.

חידושים אחרונים בתחום

אחד החידושים האחרונים בתחום הניתוחי הוא מילוי קמטים ופגמים בעור והגדלת שד על ידי השתלות שומן. השומן נשאב מהבטן ומהירכיים ומוחדר לחזה או לפנים.

בתחום הטיפולי החידושים מתמצים בחומרי מילוי מתקדמים, בעיקר חומצה היאלורונית בעלת צמיגות רבה המאפשרת הזרקות לשקעים ולפגמים גדולים בעור, כמו צלקות, או שינוי מבנה אנטומי, כמו הבלטה של הסנטר ועצמות הלחיים.

ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, רופא ראשי ברשת מרפאות כללית אסתטיקה ויו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית
 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ לחץ כאן 

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש