חיפוש

dsdsdsd
בחור יושב מול המחשב ומחייך

מתבגרים ומשתנים: ניתוחים פלסטיים לבני נוער

בגיל ההתבגרות שמים דגש רב על המראה החיצוני ובני נוער רבים בוחרים לשדרג את הופעתם באמצעות ניתוחים פלסטיים. מה מתאים להם?

ד"ר עמוס לויאב

ד"ר עמוס לויאב

המראה החיצוני חשוב תמיד, אך תופס חלק נכבד בתפישת הביטחון העצמי בגיל הנעורים. עובדה זו, יחד עם שיפור ניכר בבטיחות הניתוחים הן מבחינת התוצאה והן בבטיחות ההרדמה וההתאוששות, מביאות יותר ויותר בני נוער לבקש טיפול רפואי־אסתטי לשיפור המראה שלהם. אין הבדל בין המינים ברצון לשפר את המראה, אך בעוד שבנות מרבות להגדיל את החזה, בנים מעוניינים להצמיד את האוזניים ולעצב את האף. אלה הניתוחים שפופולאריים אצל בני נוער ומתאימים לגילם:

ניתוח אף

ניתוח לשינוי מראה האף הוא הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר, שכן האף הוא האיבר שקובע את מראה הפנים יותר מכל איבר אחר. ניתן לבצע ניתוח אף החל מגיל 16, גיל שבו המתבגר מסיים את התפתחותו והפנים מתעצבים למראם הסופי. סף הגיל נקבע גם כדי להבטיח שהמנותחים יהיו בוגרים דיים כדי לעבור את השינוי.

הניתוח, המתבצע תחת הרדמה כללית או מקומית, מתמקד בשיוף של הסחוסים שמהם בנויות עצמות האף הבולטות ואורך שעה עד שעתיים. בסיום הניתוח מונח קיבוע גבס על האף למשך שבוע. לאחר הסרתו נותרת נפיחות היורדת בהדרגה ונחשף במקביל מראה האף המעוצב.

הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא הפופולרי ביותר בין הניתוחים שמבקשות לעבור צעירות בגילאי 30-17. הניתוח נעשה בהרדמה כללית ונמשך כשעה, ובמהלכו מוחדרים שתלי סיליקון אל המישור שמתחת לשריר החזה או מאחורי השד עצמו מעל השריר. התפרים נספגים לאחר כשבועיים. על המנותחת ללבוש חזיית ספורט מספר שבועות לאחר הניתוח כדי לשמר את עיצוב השד.

הקטנת חזה

ניתן לעשות ניתוח הקטנת חזה מגיל 17, אז מסיימים השדיים את התפתחותם ומקבלים את המראה הסופי. יש לשקול היטב ביצוע ניתוח הקטנת חזה לפני הריונות וילדים, מפני שבמקרים רבים המנותחת לא תוכל להניק לאחר ניתוח מסוג זה. מדובר בניתוח מורכב שאורך 4-2 שעות ובו מזיזים את הפטמות ומעצבים מחדש את מראה השד. הניתוח מהווה הצלה של ממש לנערות עם חזה ענק הגורם לקשיים בחיי היומיום, לכאבים ולשינויים בעמוד השדרה.

א־סימטריה בשדיים

א־סימטריה של השדיים מתבטאת בהבדלים בגודל, בנפח, בצורה ו/או במיקום הפטמות. לרוב, ישנו שד אחד מפותח ובעל מראה תקין, ושד אחד קטן יותר. כמו בניתוחי החזה האחרים, גם א־סימטריה של השדיים רצוי לנתח רק לאחר גיל 17 בסיום ההתפתחות המינית וצמיחת השד. ניתוחים אלו מבוצעים לעיתים גם בגילאים צעירים יותר במצבים של אֽ־סימטריה חריגה. במקרים אלה רצוי  לערב בקבלת ההחלטה פסיכולוג.

הקטנת חזה לבנים (גינקומסטיה)

ניתוחים להקטנת חזה נפוצים בקרב נערים מתבגרים הסובלים מגינקומסטיה - התפתחות של חזה נשי אצל בני נוער וגברים מסיבות שונות, לעיתים עקב שינויים הורמונליים. התופעה ברוב המקרים, חולפת מעצמה עד גיל 20, למרות זאת, בני נוער רבים הסובלים מגינקומסטיה מתקשים להשלים עם מראם, בעיקר בשל הלחץ החברתי, ונמנעים מלקחת חלק בפעילויות חברתיות כמו רחצה בים ופעילויות ספורטיביות.

לפני החלטה על ניתוח יש להתייעץ עם אנדוקרינולוג שיבצע סקירה הורמונלית. הניתוח אורך כשעה וחצי עד שעתיים ומתבצע בהרדמה כללית. במהלך הניתוח מסירים את רקמת השד העודפת, ובמקרים מסוימים משלבים גם שאיבת שומן מהאזור.

הצמדת אוזניים

ילדים המוטרדים ממראה אוזניהם עושים כל מה שאפשר כדי להסתיר את האוזניים הבולטות, למשל על ידי חבישת כובעים או גידול שיער ארוך. ניתוח הצמדת אוזניים שכיח מאוד בגילאי הילדות, 12-6, כי מבנה האוזניים מתקבע סופית בשנים אלה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה־שעתיים. במהלך הניתוח מבצעים חתך מאחורי האוזן, שדרכו מתבצע הניתוח כולו, לאחר הניתוח חובשים את אזור החתכים למשך שבוע לפחות, אך ניתן לקבע את האוזניים בעזרת סרט הזעה של ספורטאים עד לחלוף הנפיחות וקבלת התוצאה הסופית.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אתסטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש