חיפוש

dsdsdsd
טיפולי אסתטיקה בגיל השלישי

טיפול זהב: אסתטיקה בגיל השלישי

הגוף מזדקן, אבל הנפש נשארת צעירה. רבים בגיל השלישי רוצים להתאים את המראה להרגשה, ובוחרים בניתוחים ובטיפולים אסתטיים שיעצרו את גלגלי הזמן

ד"ר עמוס לויאב, ד"ר דין עד־אל

תהליך ההזדקנות מתחיל בלידה - מרגע שאנחנו נולדים מתחיל תהליך איטי והדרגתי של התבגרות והזדקנות. אם נוסיף לזה את כוח המשיכה, את קרינת השמש ואת לחץ החיים השוחק - נקבל את תסמונת הפנים המתבגרות. התסמונת כוללת שינוים רבים של הפנים, המצח והעפעפיים.

באופן כללי יש שני סגנונות של ניתוחים פלסטיים: ניתוחים "משני צורה", כמו ניתוחי אף והגדלות שדיים, וניתוחים "משמרי גיל", כמו מתיחת פנים וניתוחי עפעפיים. הניתוחים בגיל השלישי נועדו בדרך כלל לתקן את פגעי הזמן בלי לשנות את הצורה.

ניתוח למתיחת פנים

מתוך כלל הניתוחים המיועדים לטיפול בשינויים שחלים עם הגיל, החשוב והעיקרי שביניהם הוא ניתוח למתיחת הפנים והצוואר.

בסוף שנות השלושים כבר מתחילים קמטי הצחוק החינניים של זוויות הפה להעמיק, ולפתע הם מחוברים לאף. בשנות הארבעים מאבד העור מגמישותו והופך פחות אלסטי. ככל שהשנים חולפות, מתרופף עור הפנים, קו הלסת היפה והברור של הנעורים נעלם חלקית והעור נאסף משני צדדי הסנטר.

בסוף שנות הארבעים ובשנות החמישים והשישים, כריות הלחי שוקעות כלפי מטה ונותנות לפנים צורה ריבועית האופיינית יותר לגיל העמידה. צניחת הלחיים גורמת למשיכת העפעפיים התחתונים המקבלים צורה משולשת. קמטי ההבעה הולכים ומעמיקים ונוספים להם קמטוטים עדינים של עור הפנים. בקרב אנשים רזים הצוואר מקבל מין מיתרים וקפלים, בעוד שבאנשים מלאים יותר הצוואר מתעבה ומתרופף. התהליך יכול לקבל תאוצה ואפילו נפילת מדרגה אצל נשים בגיל המעבר עם הפסקת המחזור. בגברים התהליך דומה, אך הוא הדרגתי יותר.

ניתוח למתיחת הפנים והצוואר נועד לתקן את השפעת כוח המשיכה על ידי מתיחת העור והשרירים לכיוון הנגדי, כלפי מעלה. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית או כללית ונמשך מספר שעות.

הניתוח מתבצע באמצעות חתכים המתחילים באזור הרקה במקביל לקו השיער ומסתיימים בקו העורף. דרך חתכים אלה מותחים כלפי מעלה את שרירי הלחי כדי להחזיר למקומה את כרית השומן של הלחי, מותחים את העור ומורידים את העודף.

במהלך הניתוח המנתח עשוי להוסיף חתך קטן מתחת לסנטר למתיחה של שרירי הצוואר. בנוסף ניתן במידת הצורך להוציא או לשאוב עודפי שומן באזור הצוואר על מנת לתת את הקווים והזוויות הרצויים.

במקרים מסוימים, על פי החלטת המנתח, מבצעים מתיחת צוואר והחלק התחתון של הפנים  בלבד, ואז החתכים באזור הרקה קצרים יותר.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אתסטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

ניתוח להרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים גם הוא מבוקש מאוד בגיל המבוגר. כאשר העיניים צלולות, מאירות ויפות כל תדמית האדם מקבלת נופך של רעננות ונעורים עם הילה של בריאות. למרבה הצער, אזור העיניים הוא האזור הראשון בפנים שמשתנה עם ההתבגרות. השינויים כוללים צניחה של הגבות, צניחת עור העפעפיים העליונים עם צניחה ובלט של שק הדמעות. המשך ההתבגרות מביא לרפיון עור הפנים וצניחה של הלחיים, עקב כך, נמשך עור העפעפיים והם מקבלים צורת משולש. בלט שומן מארובת העין יוצר שקיות של העפעפיים התחתונים ונותן מראה של כבדות. כל השינויים הללו יוצרים תמונה של עיניים עייפות, עצובות או כועסות.

הניתוח, שנמשך יותר משעתיים, נועד לפתור את בעיית העודפים של העור, להרחיק שומן עודף או להחזירו ולקבעו בתוך ארובת העין משם הוא יצא. לעיתים מרחיקים חלק עודף או מתקנים רפיון של השריר הטבעתי הממוקם סביב העין. הניתוח דורש מיומנות וניסיון רב מצד המנתח. מדובר, למעשה, בארבעה ניתוחים נפרדים - אחד לכל עפעף. 

למה להילחם בגלגלי הזמן?

הזמן חולף במהרה, ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנו בגיל 70 כשהנפש נשארת צעירה ורק הגוף משתנה. רוב הנשים שבוחרות לשדרג את המראה בגיל השלישי מספרות שהן פשוט חשות צעירות יותר ממה שהן נראות ושהן היו רוצות להיראות כפי שהן מרגישות.

בגיל השלישי גם ישנם הרבה אירועים חשובים או כאלה שבהם פוגשים בני משפחה או חברים שהכירו אותנו כשהיינו צעירים - חתונות של הילדים, חתונת זהב, יום הולדת 70 או פגישת מחזור - השאיפה של רבים היא שאלה שהכירו אותם בצעירותם, יראו אותם במיטב.

האם ישנם סיכונים בניתוחים ובטיפולים אסתטיים בגיל המבוגר?

אנשים בריאים בגיל השלישי יכולים לעבור כמעט את כל הניתוחים שצעירים יכולים לעבור. עם זאת, כמובן שיש לבדוק כל מקרה לגופו. ברשת מרפאות כללית אסתטיקה מקפידים כבר בפגישות הייעוץ להפעיל סינון, תוך בחינה מדוקדקת של המקרה. אבל, בהחלט ניתן להתאים טיפולים קוסמטיים גם ללקוחות שסובלים מבעיות רפואיות.


ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ לחץ/י כאן >>

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש