חיפוש

dsdsdsd
מילוי שפתיים

בפה מלא: טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים

נפח השפתיים יורד עם הגיל, אבל יש גם נשים שנולדו עם שפתיים דקות והן מעוניינות לעבות אותן. בעל מקרה, לא מומלץ לעבות לפני גיל 18. ואיך נראים כמו אנג'לינה? בעזרתם של חומרי מילוי טבעיים או מלאכותיים

ד"ר דין עד־אל, ד"ר עמוס לויאב

מתי עושים טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים?

טיפול לעיצוב ולמילוי שפתיים עושים משיקולים אסתטיים בלבד, וההחלטה אם לבצע אותו היא אישית. הטיפול מיועד לכל מי שרוצה בשפתיים בשרניות או מלאות יותר.

באיזה גיל אפשר לעשות את הטיפול?

ירידת נפח השפתיים היא תופעה שקשורה לגיל, ולכן הביקוש לטיפול הוא בעיקר בקרב נשים בנות 40 ומעלה. עם זאת, נשים שנולדו עם שפתיים דקות במיוחד מבקשות לעיתים לעשות את הטיפול לפני גיל 40. לא מומלץ לעבות שפתיים לפני גיל 18.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הטיפול?

לקראת הטיפול יש להיפגש עם הרופא כדי להציג לו את העיצוב שרוצים להשיג ולהחליט יחד איתם באילו חומרי מילוי לבחור. ישנם חומרי מילוי מסוגים שונים, ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. לאחר שמחליטים על חומר מילוי מסוים יש לוודא שהגוף אינו מפתח כלפיו תגובות אלרגיות.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אסתטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

באיזו שיטה ירדימו אותי?

עיצוב ומילוי שפתיים נעשה בהרדמה מקומית, הניתנת באמצעות זריקה או באמצעות משחה מאלחשת.

מה יעשו לי בטיפול?

במהלך הטיפול מזריקים חומרי מילוי לשפתיים כדי לעבות אותן. 

חומצה היאלורונית הוא החומר שנעשה בו השימוש המרבי והוא ידוע גם בשמות המסחריים "רסטילן", "ג'ובידרם". החומצה ההיאלורונית היא מרכיב טבעי בסחוס וברקמות החיבור של בעלי חיים. לאחר שהיא מוזרקת לגוף היא מחזיקה בו מעמד בין חצי שנה לשנה. החומצה היא החומר היחיד שניתן להמסה במידת הצורך.

כמה זמן נמשך הטיפול?

בין כמה דקות לחצי שעה.

איך ארגיש לאחר הטיפול ולמה לצפות?

אחרי הטיפול ייתכנו שטף דם תת־עורי, נפיחות מקומית והיווצרות של גושים. כל התסמינים האלה חולפים בדרך כלל בתוך זמן קצר: בין כמה שעות לכמה ימים.

מהם הסיבוכים האפשריים של הטיפול?

הסיבוכים העיקריים ייתכנו משימוש בשני חומרי מילוי לשפתיים: "ביו־אלקמיד" וסיליקון.

השימוש ב"ביו־אלקמיד" כרוך בשני סיבוכים אפשריים: זיהום ותזוזה אפשרית של השתל במשך השנים. כדי למנוע את האפשרות לזיהום נוהגים לתת אנטיביוטיקה למי שמעצבת שפתיים באמצעות הזרקת "ביו־אלקמיד". אשר לאפשרות של תזוזת השתל - כשהדבר קורה, לרוב מדובר בתזוזה קלה שאינה מחייבת התערבות לתיקון המראה של השפתיים, אולם לעיתים נדרש גם טיפול תיקוני.

כשחומר העיבוי הוא סיליקון, הסכנה העיקרית היא שיתפתחו בשפתיים גושים נוקשים. התופעה הזאת, שנקראת סיליקונומה, מתרחשת אצל כ־10% מהמטופלים. סכנות נוספות הכרוכות בשימוש בסיליקון הן נדידה של החומר בגוף ותגובה אלרגית. עם זאת, הקפדה על הזרקת כמויות קטנות של סיליקון במרווחי זמן גדולים מקטינה את הסיכון לסיבוכים כתוצאה מהשימוש בחומר הזה.

האם יהיו עליי הגבלות לאחר הטיפול?

בשל נפיחות באזור השפתיים תיתכן אי־נוחות קלה באכילה בשעות הראשונות שלאחר ההליך.

מתי "אחזור לעצמי"?

התשובה לשאלה הזאת תלויה במידה רבה בחומר שהוזרק לשפתיים. אם החומר שהוזרק הוא "ביו־אלקמיד", הרי כמה ימים לאחר שהנפיחות הראשונית מתפוגגת, ניתן ליהנות מהעיצוב החדש של השפתיים ולחזור לשגרת היום־יום.

אם החומר שהוזרק הוא סיליקון, בונות השפתיים סביבו רקמה, והיא שגורמת לעיבוי. ככל שנבנות רקמות עבות יותר, כך הופכות השפתיים לבולטות יותר. נדרשים כמה טיפולי הזרקה ולפחות שלושה חודשים עד שרואים את התוצאה הסופית.

לאחר טיפול בחומרי המילוי הטבעיים שנלקחים מהגוף, המטופלים "חוזרים לעצמם" מיד לאחר ירידת הנפיחות, דהיינו לאחר כמה ימים. אולם החומרים האלה נספגים בהדרגה ולעיתים הספיגה היא מהירה מאוד, והאפקט שהושג נעלם בתוך כמה שבועות. לעיתים הספיגה היא איטית, כך שהמראה המלא של השפתיים נשמר במשך כמה חודשים. בכל מקרה מדובר בחומרים שמחייבים לחזור על הטיפולים שוב ושוב - אם רוצים לשמר את המראה של השפתיים המלאות.


ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ד"ר דין עד־אל הוא מומחה בכירורגיה פלסטית ברשת מרפאות כללית אסתטיקה ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש