חיפוש

dsdsdsd
טיפול למילוי קמטים: המסלול המהיר למראה צעיר

טיפול למילוי קמטים: המסלול המהיר למראה צעיר

עם הגיל באים גם הקמטים. למי שלא רוצה או לא יכולה לעשות ניתוח מתיחת פנים, יש אפשרות פחות פולשנית: הזרקה של חומרי מילוי – טיפול קצר עם תוצאות מיידיות

ד"ר עמוס לויאב, ד"ר דין עד־אל

​מהו מילוי קמטים ומתי עושים את הטיפול הזה?

הופעת קמטים היא תהליך בלתי נמנע. כתוצאה מהידלדלות תאי אלסטין, שומן וקולגן, העור מאבד את גמישותו מאבד מעוביו והופך נרפה. במקביל, הפנים מתחילים להראות סימנים ותוצאות של תזוזות שרירי הפנים. הרקמה הבסיסית השומרת על מראה צעיר וחיוני של העור מתחילה להיפגם ומותירה קווי צחוק וקמטי הבעה באזורים שבהם תנועת השרירים מתרחשת.

קמטי הפנים נחלקים לשני סוגים: פעילים ויציבים. קמטים פעילים הם קמטי הבעה שמופיעים בשליש העליון של הפנים, למשל קמטי הזעף (בין הגבות), הדאגה (במרכז המצח) והצחוק (בצדי העיניים). הם נוצרים כתוצאה מפעילות שרירי הפנים, ולכן כדי לטפל בקמטים אלו מזריקים להם חומרי הרפיה, כמו בוטוקס או דיספורט, שמחלישים את השרירים שגורמים להיווצרות הקמט.

הקמטים היציבים, הם קמטים קבועים, אשר נוצרים עקב צניחת הפנים ברבות השנים ומופיעים בשני השליש התחתון של הפנים: באזורי האף, השפתיים והסנטר. לקמטים הקבועים מזריקים חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית כך שימלאו את השקע באופן סימטרי ואסתטי.

הבחירה בסוג הטיפול תלויה, במצב העור ובעומק הקמטים. בפגישת הייעוץ בכללית אסתטיקה מאבחן הרופא את מצב הקמטים ומתאים את חומר ההזרקה או המילוי.

באיזה גיל אפשר לעשות את הטיפול?

מילוי קמטים אינו קשור בהכרח בגיל אלא במצב הפנים והקמטים.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הטיפול?

נשים או גברים עם מחלות כרוניות, המקבלים טיפולים תרופתיים, צריכים להתייעץ עם הרופא המטפל לפני קבלת הטיפול. מעבר לכך אין הכנות מיוחדות. לחלק מהחומרים יש לערוך בדיקת רגישות לפני הטיפול עצמו.

למה כללית אסתטיקה?

כי בעולם של היום, יש המון גופים שמציעים טיפולים וניתוחים אסתטיים.

לכללית אסתטיקה יש צוות רחב של רופאים ומנתחים פלסטיים מובילים. רק רופא אסתטי או כירורג מומחה בפלסטיקה ואסתטיקה, מיומן ובעל ניסיון עשיר, יכול להפחית בצורה ניכרת את הסיכוי לסיבוכים בכל טיפול כירוגי או פלסטי.

לכללית אסתטיקה שורה של יתרונות רפואיים ואחרים:

  • גב חזק של גוף רפואי
  • רשת מרפאות בפריסה ארצית
  • בתי חולים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר
  • פיקוח מלא ואחריות כללית
  • ציוד בתקן בינלאומי FDA/CE
לאתר כללית אסתטיקה

למעבר לאתר כללית אסטתיקה

מה יעשו לי בטיפול?

טיפול בקמטים פעילים באמצעות הזרקות בוטוקס ודיספורט
אחת האפשרויות הפופולריות ביותר להעלמת קמטים פעילים מתבצעת על ידי טיפול בבוטוקס, הנחשב טיפול מהיר, לא פולשני, כמעט ללא תופעות לוואי ועם משך החלמה מהיר. בוטוקס מורכב מרעלן בוטולינום מסוג A ומוזרק בכמויות זעירות אל סיבי השריר היוצרים את קמטי ההבעה.

ההזרקה גורמת לשיתוק השרירים ומפחיתה משמעותית את עומק הקמטים לתקופה של 6-3 חודשים. הטיפול בבוטוקס אינו מצריך הרדמה. אם הקמטים בין הגבות ובמצח עמוקים מאוד, ניתן להשתמש מלבד בוטוקוס ודיספורט גם בחומרי מילוי.

מילוי קמטים יציבים באמצעות תכשירי חומצה היאלורונית
לקמטים יציבים משתמשים בחומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית. חומצה זו קיימת בגוף שלנו באופן טבעי - ברקמת החיבור, בסחוס ובעור - אך תהליך ייצורה פוחת עם התקדמות הגיל. תכשירים המבוססים על חומצה היאלורונית מבוססים על חומר הנמצא בגוף שלנו, הם יעילים ובטוחים, אינם גורמים לרגישות יתר, ולכן אף אין צורך בבדיקת אלרגיה לפני הטיפול.

טרם הטיפול נעשה בחלק מהמקרים אלחוש מקומי. כשחומרי המילוי מוחדרים לשכבה התת־עורית התוצאות מיידיות. החומרים נספגים בגוף במשך הזמן, כך שיש לחזור על הפעולה מדי חצי שנה עד שנה.

הזרקת רסטילן, הנחשב חומר מילוי הקמטים המוביל בעולם, ממלאת את אובדן הנפח והלחות בעור, שכן הרסטילן משתמש בתכונותיו הטבעיות כדי למשוך מים לעור. במהלך הטיפול מזריקים ג'ל קריסטלי שקוף לתוך העור בכמויות קטנטנות, באמצעות מחט דקה במיוחד. רסטילן מיועד למילוי קמטוטים עדינים וקמטים שטחיים באזורים עדינים, כמו צידי העיניים וקמטוטי עישון בצידי השפתיים.

פרלן הוא חומר מילוי מעט יותר סמיך המורכב מחומצה היאלורונית סינתטית ומיועד לקמטים עמוקים ולמילוי שקעים בלחיים. האפקט שלו ניכר למשך שנה־שנה וחצי.

כמה זמן נמשך הטיפול?

כרבע שעה, הן להזרקת בוטוקס והן לחומרי המילוי.

איך ארגיש לאחר הטיפול ולמה לצפות?

לאחר הזרקת הבוטוקס וחומרי המילוי עלולים להיווצר נפיחות קלה ושטף דם שייספגו ויחלפו לאחר כמה ימים. כמו כן, ייתכן שתחושו כאב או גרד קלים.

מהם הסיבוכים האפשריים?

הסיבוכים נדירים. במקרה של הזרקת בוטוקס עלולה להיות צניחה קלה של העפעף בשל דיפוזיה (חלחול) של חלק מהחומר לעפעף. התופעה חולפת לאחר כמה שבועות.

האם יהיו עליי הגבלות לאחר הטיפול?

לאחר הזרקת חומרי מילוי יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש מספר חודשים.

מתי "אחזור לעצמי"?

כבר למחרת הטיפולים. נפיחות קלה או סימנים כחולים יכולים להישאר מספר ימים.

ד"ר עמוס לויאב הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, הרופא הראשי של רשת כללית אסתטיקה ויושב ראש האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

ד"ר דין עד־אל הוא מומחה בכירורגיה פלסטית ברשת מרפאות כללית אסתטיקה וראש המחלקה לכירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש