חיפוש

dsdsdsd
רופא במהלך ניתוח במרכז הרפואי בילינסון

בילינסון מובילים בהשתלות איברים בישראל

איך מציינים 50 שנים של השתלות איברים ו־5,000 השתלות מכל הסוגים? בית החולים בילינסון של כללית עם המספרים מאחורי נקודת הציון ההיסטורית

צוות אתר כללית

מערך ההשתלות בבילינסון הוא הגדול והמוביל בישראל, והוא מציין השנה 5,000 השתלות איברים ומעל ל־50 שנות ניתוחי השתלות איברים.

בבית החולים מתבצעות כל סוגי השתלות האיברים (לב, ריאות, כבד, כליה, לבלב, מעי וקרנית) ובהיקף הגדול ביותר בישראל.

נוסף על כך, בית החולים בילינסון אחראי לפריצות דרך רבות בתחום ההשתלות, לדוגמה: השתלת הלב הראשונה בישראל, השתלת הכליה הראשונה בארץ וגם השתלות כליה מוצלבות, השתלות כבד מהחי והשתלות של לב מלאכותי.

כל אלה הביאו מטופלים מכל הארץ למערך ההשתלות שלנו, ואנחנו בתגובה מבטיחים להמשיך ולהתפתח.       

5,000 השתלות, מעל ל־50 שנות השתלה - בילינסון במספרים:

• כ־40 השתלות כבד מבוצעות בבילינסון בכל שנה.
• כ־220 השתלות כליה בשנה, מהן יותר מחצי (120) מתורם חי.
• 50% מהשתלות הלב בישראל מבוצעות בבילינסון.
• כ־25 השתלות לב מלאכותי מבוצעות בבילינסון בשנה - 50% מהשתלות הלב המלאכותי בישראל.
• כ־50% מהשתלות הלבלב בישראל מבוצעות בבילינסון.
• כ־130 השתלות קרנית בוצעו השנה.
• 617 השתלות ריאה בוצעו עד היום.
• בילינסון הוא בית החולים היחיד בישראל שמבצע השתלות מעי במבוגרים.

מובילים בעולם ההשתלות

תחום השתלת האיברים הוא אחד המורכבים והמאתגרים ביותר ברפואה, הן מבחינת המיומנויות הרפואיות הנדרשות והן בשל הרגישויות האתיות הכרוכות בביצוע ההשתלות. ולכן, מערך ההשתלות בבילינסון כולל משתילים, רופאים, רופאי טיפול נמרץ, רופאים מרדימים, אחיות, צוותי חדר ניתוח, צוותי מעבדה וצוותים רבים נוספים. כתוצאה מכל אלה, ההישגים הרפואיים של בית החולים בתחום השתלות האיברים משתווים לאלה של מרכזים מובילים בעולם.

"ההתקדמות העצומה שחלה בפיתוח לב מלאכותי מאפשרת לנו כמנתחים, להציע לחולים פתרון בזמן אמת - השתלת לב מלאכותי כגישור עד להשתלה או להחלמה או כתחליף קבוע ללב אדם" אומר פרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב-חזה. "אני צופה שבעתיד נשתיל פחות לבבות אנושיים והרפואה תלך לכיוון של השתלת לבבות מלאכותיים שיהוו תחליף מצוין ללב שכשל".

איך מציינים 5,000 השתלות?​

לכניסה לאתר השתלות האיברים של בילינסון 

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בהשתלות איברים הודות לתרומות מן החי ולתרומות אלטרואיסטיות. צוות מערך ההשתלות פועל סביב השעון ויכול לבצע גם השתלה מיידית אם הוא נדרש לכך.

"אני מרגיש כמו אראלה ממפעל הפיס"

עבור אדם שחי עם מחלות ריאה שהביאו אותו להיות מרותק למיטה או מחובר לחמצן, השתלה יכולה להיות כמעט לידה מחדש. "לראות חולה כזה לפתע קם לתחייה, זורק את החמצן ואת מכשיר האינהלציה, זו השמחה הגדולה ביותר שיכולה להיות לי כרופא." מספר פרופ' מרדכי (מוטי) קרמר, מנהל מערך ריאות. "עבורי אין זכות גדולה מזו - לפעמים אני מרגיש כמו 'אראלה ממפעל הפיס' - אני מבשר לחולים שנמצא בעבורם איבר להשתלה ולא משנה היכן האיבר הזה נמצא, בארץ או בחו"ל. לכל מקום בעולם אני טס עם רשימת הממתינים כדי שבכל רגע אוכל לתת מענה לקראת ההשתלה."

ומה הלאה?

העלייה בתרומות איברים מהחי הביאו את מערך ההשתלות ואת בית החולים לבנות קומת מרפאות למושתלים, לשפץ ולהרחיב את מחלקת השתלות האיברים ולשדרג את הציוד הטכנולוגי המתקדם לחדרי הניתוח.

לכן, אנחנו עורכים אירוע גאלה שנתי של עמותת ידידי בית החולים בסימן השתלות ובו נגייס כספים למען מערך ההשתלות בבילינסון.  

אנחנו מזמינים אותך להציץ אל העולם של השתלות האיברים, להכיר כמה מן המושתלים שזכו לקבל את החיים שלהם מחדש, ולפגוש את הצוות שקם בבוקר כל יום לעבודה כדי להציל חיים, לכניסה לאתר ההשתלות לחץ/י כאן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש