חיפוש

dsdsdsd

אודות המרכז לבריאות הנפש שלוותה

במרכז לבריאות הנפש שלוותה ניתנים כל השירותים הנדרשים לטווח רחב של בעיות נפשיות, בהן מצבי משבר לסוגיהם, הפרעות חרדה, דיכאון והפרעה דו קוטבית, הפרעות אכילה, הפרעות כפייתיות, הפרעות פוסט-טראומטיות והפרעות פסיכוטיות

בהוד השרון, במתחם כפרי מטופח, שוכן המרכז לבריאות הנפש שלוותה. המרכז הוא חלק מקבוצת שירותי בריאות כללית והוא מסונף לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.

המרכז הוקם בשנת  1956 ומאז ועד היום פועלת בו מסגרת ייחודית, המשלבת בין גישות טיפוליות שונות, תוך התייחסות כוללת לצרכי המטופל ומשפחתו.

החזון של שלוותה

חזונם של המייסדים, ובראשם פרופ' רות יפה ז"ל, היה להקים מוסד מיוחד בו יושם דגש על פיתוח דרכי טיפול מתקדמות, המתבססות על הבנה מעמיקה ומורכבת של נפש האדם. חשיבה רבה ניתנה לעיצוב הסביבה הטיפולית ולהשריית אווירה המקדמת ריפוי, החלמה ושיקום.

שלוותה היה אחד ממרכזי בריאות הנפש הראשונים, שאימצו את הגישה הקהילתית למתן שירותי בריאות נפש. הוקמו מרפאות קהילתיות, ושירות יעוץ פסיכיאטרי במרפאות קופת חולים, ומוסדו קשרי עבודה הדוקים עם גורמי השיקום הקהילתיים.

בשלוותה ניתנים כל השירותים הנדרשים לטווח רחב של בעיות נפשיות, ובהן מצבי משבר לסוגיהם, הפרעות חרדה, דיכאון והפרעה דו קוטבית, הפרעות אכילה, הפרעות כפייתיות, הפרעות פוסט-טראומטיות והפרעות פסיכוטיות.

אשפוז בשלוותה

אגף האשפוז מורכב ממחלקת מיון והשהיה, שלוש מחלקות לאשפוז פסיכיאטרי למבוגרים, מחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר ומחלקה לטיפול יום.

השירות האמבולטורי של שלוותה מכיל מרפאת ילדים ונוער, מרפאת מבוגרים, מרפאה פסיכו-גריאטרית, וכן מרפאות קהילתיות ברעננה ובתל-מונד ומרכז גשר בכפר סבא לטיפול בקהילה בבני נוער במצבי משבר.

הגישה הטיפולית בשלוותה היא רב־מקצועית וכוללת לצד הטיפול הרפואי, שיטות מתקדמות בסיעוד חולי הנפש, בפסיכולוגיה, בעבודה סוציאלית ובריפוי בעיסוק. הטיפול הפסיכיאטרי מתעדכן בהתאם לגישות הביולוגיות המתקדמות ביותר. טיפולים נפשיים ניתנים מתוך גישות שונות בהתאם לצרכי המטופל, וכוללים טיפול פרטני, משפחתי וקבוצתי. נעשה שימוש רב בטיפולי הבעה ויצירה, כגון טיפול באמנות, בתנועה, במוסיקה ובדרמה ובאמצעי טיפול בלתי מילוליים, כגון טיפול במשחק, גינון טיפולי וטיפול באמצעות בעלי חיים.

מחקר בשלוותה

מערך המחקר בשלוותה פועל בשילוב עם מרכזי מחקר מובילים בארץ ובחו"ל. המעבדה לחקר התפקוד הרגשי והקוגניטיבי נמצאת בחזית מחקרי המוח והנפש, ובמסגרתה נבדקות גישות טיפוליות חדשניות, המבטיחות כי גם בעתיד תישמר רמה מקצועית מעולה ויינתן הטיפול הטוב ביותר.

האימרה "לדעת, לחשוב, להרגיש, להבין" מבטאת  את הערכים המקצועיים של שלוותה: רמה עליונה של ידע אקדמי ומדעי, פתיחות חשיבתית, רגישות אנושית גבוהה והבנה מעמיקה של העצמי והזולת.

למעבר לאתר שלוותה לחץ/י כאן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש