חיפוש

dsdsdsd
דיקור סיני

דיקור סיני לילדים

דיקור המרידיאנים, ערוצי האנרגיה בגוף, משפיע על זרימת הצ'י (אנרגיית החיים) ומאזן את תפקוד האיברים. עוצמת האנרגיה של הילדים ביחס לגופם גדולה מאוד מזו של המבוגרים ולכן השפעת הדיקור עליהם חזקה יותר

בני מרמור

מהי שיטת הדיקור הסיני?

השם הלועזי לדיקור סיני, אקופונקטורה (Acupuncture), מורכב מהמילים הלטיניות Acus (מחט) ו-Pungere (לדקור). עדויות לשימוש בדיקור סיני קיימות כבר משנת 1751 לפני הספירה, אך שיטת הטיפול הזאת קיבלה תאוצה בסביבות 200 לפני הספירה. באותה תקופה הרופאים בסין שיכללו את השיטה ומיפו את ערוצי האנרגיה ונקודות הדיקור המסייעים לאזן בין הגוף לבין הנפש.

איך פונים לטיפול בדיקור סיני?

בקלות. מתייעצים און־ליין עם המומחים של כללית רפואה משלימה, בונים תוכנית טיפולים ויוצאים לדרך.

רוצים לדעת עוד על טיפולים משלימים לילדים?

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

לאתר כללית רפואה משלימה

לפרטים ולקביעת פגישת ייעוץ >>

על פי התיאוריה הסינית, אנרגיית החיים, הצ'י, זורמת בערוצים (מרידיאנים)  קבועים לאורך ולרוחב הגוף. לדיקור במרידיאנים יש את היכולת להשפיע על זרימת הצ'י בגוף ולאזן את תפקוד האיברים. משמעות הדיקור סיני היא לשמור על איזון - איזון ברמה הפיזיולוגית, השכלית והרגשית.

אנו יודעים לפי מחקרים שחל שינוי בתפקוד המוח ובכימיה של הדם בזמן ולאחר הטיפול, אבל המנגנון המדויק שהמחט מפעילה עדיין לא ברור.

עוצמת האנרגיה של הילדים ביחס לגופם גדולה מאוד מזו של המבוגרים. לכן, טיפול באקופונקטורה הוא בעל השפעה חזקה ביותר על ילדים.

לפי הרפואה הסינית, ילדים שונים ממבוגרים בכמה תחומים: חילוף החומרים אצל ילדים מהיר יותר, ולכן הם עלולים לפתח יותר מחלות. מערכת החיסון, מערכת הנשימה ומערכת העיכול אצל ילדים הן חלשות יחסית, ומקורן של רוב המחלות נובע מפגיעה באחת ממערכות אלו.

עם זאת, ככל שהגוף צעיר יותר ונקי יותר - יכולת ההחלמה שלו גדולה יותר. יעילותו של הדיקור בטיפול בילדים ובתינוקות הוכחה במשך אלפי שנים ברפואה הסינית ובעשורים האחרונים גם במחקרים שנעשו במערב.

דיקור יפני - יש דבר כזה

דיקור יפני

איך זה עובד?

השלב הראשון של הטיפול הוא האבחון. תהליך האבחון נעשה על ידי התבוננות בילד, בדיקת דופק מיוחדת, בדיקת לשון ותשאול ההורים. לאחר שנקבעת אבחנה, מוצעת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

הדיקור בילדים מתחשב במאפיינים המיוחדים של הגיל הצעיר ובמגבלות שהוא מציב. הטיפול נעשה באמצעות דיקור קל במספר קטן של נקודות בגוף על ידי מחט עדינה במיוחד וסטרילית. לתינוקות מומלץ לעסות את אזור הדיקור מעט, ולאחריו להחדיר את המחט לשנייה ולהוציא. ככל שהילד גדול יותר, או המצב אקוטי יותר, נשאיר את המחט יותר זמן בגוף, 20־60 שניות.

זה כואב?

בדרך כלל הילד לא חש במחט. יש ילדים החשים בדקירה עדינה, ובהמשך אפשר לחוש תחושה של דגדוג או הירדמות מקומית, אך רוב הילדים לא ירגישו דבר מיד לאחר הוצאת המחט.

כמה זמן נמשך הטיפול?

משך המפגש הוא 20־30 דקות. הפגישה הראשונה תהיה ארוכה יותר בשל הצורך בקבלת מידע רפואי.

איזה מידע למסור למטפל בפגישה הראשונה?

מסור למטפל את כל הפרטים הקשורים למצב בריאותו של הילד - רקע רפואי, בדיקות והדמיות. ברוב המצבים ניתן לטפל בילד גם ללא מסמכים רפואיים, אבל בהמשך מומלץ מאוד, ואף במצבים מסוימים חייבים, לבצע בדיקות או להשלים את תמונת המצב במסמכים רפואיים קיימים.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

דיקור סיני, יכול לסייע  לטיפול בדלקות אוזניים, בנזלת כרונית, בהתקררות, באסתמה, בבעיות במערכת העיכול, בהרטבת לילה, באלרגיות, בכאבי ראש, בבעיות מוטוריות שונות, בטונוס שרירים, בבעיות התפתחות ובבעיות רגשיות כמו מתח, חרדה, בכי לילה וחוסר שקט. נוסף על כך עשוי הדיקור הסיני לסייע בהקלה על תופעות לוואי של תרופות שונות.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצב?

השפעת הטיפול ניכרת תוך זמן קצר יחסית. תוך 3־5 טיפולים יכולים לראות שינוי רציני, כמובן בהתאם למצב הרפואי.

למי הטיפול לא מתאים?

כיון שבדיקור אנו מחדירים מחטים, מטופלים הסובלים מפוביה למחטים עלולים להיכנס למצבי לחץ וחרדה. אסור להכריח ילד להידקר אם הוא מגיב בצורה קיצונית, מפני שאז יכול להיווצר נזק נפשי וגם יעילות הטיפול פוחתת שכן ברגע שהילד לחוץ והיסטרי מערכות גופו לא יקבלו את הגירוי באופן אופטימלי.

בתינוקות עד גיל שלוש עדיפות ראשונה תהיה טיפול בטווינא. במצבים אקוטיים כמו חום גבוה, קוצר נשימה, פריחות וגירויים בעור ניתן לשלב מחטים.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

הטיפול מגרה את מערכות הגוף לפעול. ניתן בהחלט לראות ילדים עייפים לאחר הטיפול זה, ויש לאפשר להם לנוח או לישון. במצבים של עומס פנימי ניתן לראות סביב המחט הילה אדומה שתיעלם תוך כמה דקות לאחר הטיפול.

בני מרמור Dipl. C.M. I.A.TCM הוא מומחה ברפואה סינית ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש