חיפוש

dsdsdsd
טיפולי הומאופתיה

הומאופתיה – איזון הוא הכל בחיים

"הזבל של אחד הוא הזהב של אחר" זה עיקרון שמתקיים גם בהומאופתיה – שיטת טיפול עתיקה שיודעת להשיב לגוף את האיזון שאבד בעזרת תרופות בטוחות לשימוש שמורכבות דווקא מחומרים שגורמים לתסמיני מחלה באדם בריא. איך זה קורה? מדריך

ד"ר מוטי לוי

ד"ר מוטי לוי

מהי הומאופתיה?

שיטת טיפול שהומצאה בגרמניה לפני יותר מ־200 שנה ועובדת לפי העקרון "דומה בדומה ירפא". הכוונה בעקרון הזה הוא שחומר שגורם לתסמינים בעבור אדם בריא אחד יכול לשמש כתרופה הומאופתית ומסוגל לרפא את אותם התסמינים באדם חולה. ההומאופתיה נפוצה בכל העולם, ואפילו בית המלוכה הבריטי משתמש בה כבר 150 שנים.

תרופה הומאופתית מתבססת על עיקרון המנה המינימלית – מינון מינמלי של תרופה כדי להשיג השפעה רבה בלי תופעות לוואי. כאשר רוקחים תרופות הומאופתיות מוהלים את החומר הפעיל פעמים רבות, ובין כל דילול  מוסיפים טלטול במטרה להשאיר את התכונות המרפאות ולסלק את אלו הרעילות.  

כחלק מתחומי הרפואה המשלימה, גם ההומאופתיה מסתכלת על האדם כמכלול, היא קושרת בין גוף ונפש, ומסבירה כי מחלה היא ביטוי של חוסר איזון שנוצר בגוף, כדי לרפא אותה יש לאבחן לעומק, לראות איפה הוא נוצר, לפעול כדי להחזיר את האיזון וכך נשיג פתרון מלא, לא רק לתסמינים ולכאבים של המחלה אלא לשורש הבעיה.

איך זה עובד?

את הטיפול ההומאופתי עושים בשני שלבים, הראשון הוא אבחון. המטפל מתשאל את המטופל על הבעיה הרפואית ועל ההרגלים וההעדפות שלו,על אורח החיים ועל עולמו הפנימי. התשאול מאוד מקיף ולעיתים למי שנפגש לראשונה עם התחום נראה לא שייך לכאורה לבעיה שבעטיה המטופל פנה, אבל זה רק לכאורה, כל מידע שהמטפל מבקש מסייע לו לדייק את ההתאמה לתרופה הנדרשת.

בשלב השני המטפל מבצע את התאמת הרמדי (התרופה ההומאופתית) מתוך הממצאים שעלו בתשאול. רמדי כזה יכול להגיע בצורה של כדורים קטנים או בנוזל. המטרה של הטיפול היא להתערב בבעיה הרפואית בשלב מוקדם ככל האפשר וכך להעלות את הסיכוי להצלחה. 

תרופות הומאופתיות נחשבות בטוחות לשימוש ולא ממכרות, מייצרים אותן משילוב של חומרים מעולם החי, הצומח וממינרלים שונים.

כאשר פונים לטיפול בהומאופתיה יש לקחת בחשבון שמדובר במקרים רבים של סדרת טיפולים שיכולה להימשך גם מספר חודשים (יש פרק זמן ארוך בין טיפול לטיפול).

​איך פונים לטיפול בהומאופתיה?

בקלות. מתייעצים און־ליין עם המומחים של כללית רפואה משלימה, בונים תוכנית טיפולים ויוצאים לדרך.  

רוצים לדעת עוד על טיפולים משלימים לילדים?

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

לאתר כללית רפואה משלימה

זה כואב?

לא.

כמה זמן נמשך הטיפול?

טיפול ראשון הכולל אבחון מקיף אורך כ־45 דקות, ואילו טיפולי ההמשך קצרים יותר ומסתיימים לאחר 30 דקות.

איזה מידע יש למסור למטפל בפעם הראשונה?

הטיפול בהומאופתיה מתבסס על האבחון שעושים במפגש הראשון, לכן חשוב להביא למפגש הזה כל מידע רפואי שישפוך אור על המצב שלכם – החל מהיסטוריה רפואית, מחלות, רגישויות, אלרגיות ותרופות ועד הרגלי חיים – שינה, תזונה ופעילות גופנית שאתם נוהגים לעשות.

בהמשך הטיפול חשוב ליידע את המטפל על כל שינוי במצב הבריאותי שלכם.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

תרופות הומאופתיות מומלצות לאנשים שסובלים מזיהומים חוזרים בדרכי הנשימה, דלקות אוזניים, או דלקות בדרכי השתן. הן טובות לטיפול באסתמה ובמחלות עור, בהפרעות קשב וריכוז, בסטרס,בפחדים, בבעיות הורמנליות ותסמונת PMS וגם במגוון בעיות במערכת העיכול.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

זה משתנה מאוד בין מטופל למטופל. בכל טיפול רושם המטפל תרופות הומאופתיות למטופל ובטיפול הבא בוחנים יחד את ההשפעה של התרופות. מטופלים רבים חשים בשיפור אחרי טיפול אחד או טיפולים בודדים.

האם הטיפול מתאים לילדים?

כן.ילדים מאוד אוהבים את הטיפול.

למי הטיפול לא מתאים?

הטיפול מתאים לכולם.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לרוב לא. לעיתים רחוקות יכולים המטופלים להרגיש החמרה זמנית בסימפטומים ביום שלאחר הטיפול כתוצאה מריאקציה של הגוף לטיפול – זה נחשב דווקא סימן טוב שכן הגוף מגיב לחומר וזה מתחיל להניע תהליכי ריפוי.


ד"ר מוטי לוי, הוא הרופא הראשי של רשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש