חיפוש

dsdsdsd
הומאופתיה לילדים: טיפול קצר לטווח ארוך

הומאופתיה לילדים: טיפול קצר לטווח ארוך

ההומאופתיה לא מתייחסת למחלה אלא לחולה. אופיו של הילד, הרגליו ומבנה הגוף שלו משמשים את ההומאופת בקביעת הטיפול המתאים. ילדים מגיבים לטיפול בצורה טובה ומהירה, וגם תינוקות יכולים להיעזר בו

ד"ר מוטי לוי

ד"ר מוטי לוי

מהי שיטת ההומאופתיה?

ההומאופתיה, שיטה בת 200 שנה, מתייחסת לאדם כשלם – גוף, נפש, רוח. המחלה שממנה סובל החולה אינה "ישות בפני עצמה" אלא ביטוי של חוסר הרמוניה בגוף, הפרה של האיזון.

הטיפול ההומאופתי מבוסס על מספר עקרונות, שהחשובים שבהם:
עיקרון הדמיון: "דומה בדומה מרפא" (הומאו=דומה, פתיה=המחלה). לפי עיקרון זה, חומר שיכול לגרום להופעת סימפטומים אצל אדם בריא, מסוגל לרפא סימפטומים דומים באדם חולה.
עיקרון המנה המינימלית: יש לתת מינון מינימלי של תרופה הומאופתית כדי להשיג השפעה מרבית וללא כל תופעות לוואי. התרופות ההומאופתיות עשויות מחומרים במינונים מינימליים, שנמהלו באופן סדרתי פעמים רבות כדי להשיג השפעה מרבית ללא תופעות לוואי.

איך פונים לטיפול בהומאופתיה?

בקלות. מתייעצים און־ליין עם המומחים של כללית רפואה משלימה, בונים תוכנית טיפולים ויוצאים לדרך.

רוצים לדעת עוד על טיפולים משלימים לילדים?

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

לאתר כללית רפואה משלימה

לפרטים ולקביעת פגישת ייעוץ >>

איך זה עובד?

התאמת התרופה לילד מתבצעת באופן פרטני, לאחר תשאול מעמיק שלו ושל ההורים. ההתאמה מתבצעת על פי התרשמות מאופיו של הילד, הרגלים, מבנה גוף, דרך החשיבה ומרכיבים רבים נוספים בעולמו של הילד.

ככל שהתרופה מתאימה יותר למגוון הנתונים של הילד, כך סיכויי ההצלחה של הטיפול גדלים. לדוגמה, תרופה שמכינים מכלנית הנקראת Pulsatilla תתאים לטיפול בילד ביישן הנפגע בקלות, שעבורו התנתקות מהבית ומהמשפחה מהווה מצב כמעט טראומטי. לילד כזה יהיה קשה ללכת לגן או לבית הספר, והוא יחפש תואנות שונות כדי להישאר בקרבת ההורים.

התרופות ההומאופתיות מיוצרות מחומרים מעולם החי, הצומח וממינרלים. הן מכוונות להפעיל את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בגוף, כדי שיוכל להתמודד עם מחוללי המחלה השונים. החלמה משמעותה היעלמות של הסימפטומים וחזרה למצב מאוזן והרמוני.

ילדים מגיבים בצורה הטובה והמהירה ביותר לטיפולי רפואה משלימה, בשל חילוף חומרים מהיר יותר בהשוואה למבוגרים.

זה כואב?

לא.

כמה זמן נמשך הטיפול?

משך המפגש הראשון הוא עד 45 דקות, והמפגשים הבאים - עד חצי שעה. סדרת הטיפולים יכולה להימשך מספר חודשים.

איזה מידע למסור למטפל בפגישה הראשונה?

מסרו למטפל על ההרגלים של ילדכם, אורח חיים שלו והחלומות. ככל שהתשובות יהיו ברורות יותר, יהיה קל יותר למטפל למצוא את החומר המתאים ביותר לילד.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

תינוקות יכולים להיעזר בהומאופתיה לבעיות של קושי ביניקהרפלוקס, גזים, הפרעות שינה, פריחות על העור, בקיעת שיניים קשה, עצירות ושלשולים.

ילדים רבים שסבלו מדלקות אוזניים חוזרות בדרגות חומרה שונות נרפאו בעזרת טיפול הומאופתי, ללא צורך באנטיביוטיקה.

ההומאופתיה נותנת מענה גם לדלקות גרון, מחלות חום, בעיות בדרכי הנשימה, אסתמה, אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) ובעיות עור אחרות, בעיות במערכת העיכול, הפרעת קשב וריכוז, חרדות ובעיות התנהגות שונות.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

השיפור יכול להופיע תוך שבוע ולעיתים גם אחרי מספר חודשים. יעילות הטיפול תושפע משלב המחלה ומצב המטופל. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה טובים יותר.

למי הטיפול לא מתאים?

הוא מתאים לכולם.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לאחר הטיפול יש לעיתים רחוקות החמרה זמנית של הכאב שמופיעה לרוב למחרת הטיפול ונמשכת יום־יומיים נוספים. תופעה זו נקראת ריאקציה והיא נחשבת לסימן טוב לכך שהטיפול הצליח לנגוע בנקודות הנכונות ולהפעיל תהליכים.

ד"ר מוטי לוי הוא הרופא הראשי של רשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש