חיפוש

dsdsdsd
רפואה משלימה

הומוטוקסיקולוגיה: לנקות את הרעלים

הגוף שלנו מפריש רעלים באופן טבעי, אז למה לא לנצל את זה כדי להיפטר מהפסולת ולהחלים ממחלות? הומוטוקסיקולוגיה מעודדת את הגוף לעשות את העבודה שלו טוב יותר

ד"ר מוטי לוי

ד"ר מוטי לוי

מהי שיטת ההומוטוקסיקולוגיה?

השיטה פותחה לפני כ-90 שנה על ידי ד"ר  האנס הנריך רייקביק מגרמניה, שביצע סינתזה בין המדע הקונבנציונלי לבין ההומאופתיה. המונח הומוטוקסיקולוגיה בנוי מצירוף של הומו=אדם וטוקסיקולוגיה=רעילות. על פי גישה זו, האורגניזם האנושי חשוף במשך כל שנות קיומו למגוון רחב של רעלנים (טוקסינים) שאיתם הוא מתמודד בדרך כלל בהצלחה ומפריש אותם מהגוף באמצעות הכבד, הכליות, העור, מערכת הנשימה וכד'.

​איך פונים לטיפול בהומוטוקסיקולוגיה?

בקלות. מתייעצים און־ליין עם המומחים של כללית רפואה משלימה, בונים תוכנית טיפולים ויוצאים לדרך.  

רוצים לדעת עוד על טיפולים משלימים לילדים?

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

לאתר כללית רפואה משלימה

שיטת הומוטוקסיקולוגיה בכללית רפואה משלימה, לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ >> 

טוקסינים יכולים להיווצר ממקור פנימי (אנדוטוקסינים) כתוצאה ממטבוליזם לא תקין, או ממקור חיצוני כמו חיידקים, וירוסים, פרזיטים, חומרים כימיים, צבעי מאכל, חומרים משמרים, דשנים, תרופות וטראומות מסוגים שונים.

במצבים קיצוניים כמות הרעלנים הללו גדולה יותר מהיכולת של האורגניזם להתמודד איתם, ואז הגוף משתמש באמצעים חריפים כדי לנטרל את האיום. האמצעים החריפים הללו מתבטאים במחלה.

הומוטוקסיקולוגיה משתמשת בעיקרון הניקוי או הניקוז. בדרך כלל במצבי מחלה שונים (בעיקר במצבים כרוניים) יש צורך לעודד ולשפר את הפעילות של מערכות ההפרשה בגוף, כדי לאפשר לגוף להיפטר מהר יותר מפסולת שהצטברה בו ולהחלים מהר יותר מהמחלה.

הומוטוקסיקולוגיה רואה במחלה תהליך חיובי שעלינו לעזור לו להתבצע בצורה הטובה ביותר והקלה ביותר מבחינתנו. אם נדכא את התהליך ולא נטפל בו כיאות, אנו עלולים להפוך מחלה אקוטית לתהליך כרוני ממושך.

איך זה עובד?

הגישה הטיפולית ההומוטוקסיקולוגית ממליצה על הפסקת החשיפה וההכנסה של הטוקסינים לגוף. יש כמה דרכים לעשות זאת - שינוי בתזונה, פעילות גופנית, הימנעות מחשיפה למצבים קיצוניים וסיוע לאורגניזם בסילוק הטוקסינים על ידי עידוד הפעולה של מערכות ההפרשה בגוף בעזרת תרופות הומאופתיות מנקזות.

דוגמא: שילוב הומאופתי של הצמחים SOLIDAGO, BERBERIS ואחרים פועל כנקז מצוין לכליות, ויכול לשפר משמעותית, עד למניעה מוחלטת, של מצבים כמו דלקות חוזרות בדרכי השתן ואבנים בכליות.

אחד הפיתוחים המעניינים של השיטה הוא השימוש באנזימים שונים הקיימים באופן טבעי בגופנו, לאחר שעברו הכנה הומאופתית. הרעיון מאחורי פיתוח זה מתבסס על העובדה שרמת השימוש בחמצן ברקמות המעורבות בתהליכי מחלה ניוונית יורדת באופן משמעותי ככל שמצב המחלה חמור יותר עקב פעילות חלשה של האנזימים המעורבים בתהליך.

המטפל בהומוטוקסיקולוגיה מבצע תשאול מעמיק לגבי הבעיות שמהן סובל המטופל, התזונה שלו, הרגלים שונים ועוד. לאחר התשאול וקבלת כל החומר הרפואי הרלוונטי, כמו בדיקות דם ושתן, מותאם הטיפול באופן אישי לפונה. לדוגמא: ילד עם נטייה לדלקות אוזניים חוזרות יקבל דיאטה מתאימה, תרופות הומוטוקסיקולוגיות "מנקות" ותרופה המחזקת את העמידות שלו בפני מחלות.

זה כואב?

לא.

כמה זמן נמשך הטיפול?

סדרת הטיפולים נמשכת חודש עד שלושה חודשים. במקרים כרוניים הטיפול עשוי להיות ממושך יותר.

איזה מידע למסור למטפל בפגישה הראשונה?

מסור למטפל מידע על הבעיות שמהן אתה סובל, התזונה שלך, הרגלים שונים וחומר רפואי רלוונטי.

לאילו מצבים בריאותיים ההומוטוקסיקולוגיה יכולה לסייע?

הטיפול ההומוטוקסיקולוגי משפר או מרפא מגוון רחב של מצבים, ובהם דלקות פרקים, אלרגיות, רמת כולסטרול גבוהה בדם, טחורים, בעיות פוריות, בעיות במערכת העיכול, כאבי ראש, סחרחורות ועוד.

ניתן להקל גם במצבים קיצוניים, כמו בטיפולי כימותרפיה או בטיפולים תרופתיים מורכבים.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

בדרך כלל השיפור מתחיל כחודש לאחר תחילת הטיפול. חשוב להבין כי הטיפול דורש התמדה בנטילת החומרים שנרשמו, נטילה מקוטעת ולא רציפה לא תביא לתוצאות המיוחלות.

האם הטיפול מתאים לילדים?

מאוד.

למי הטיפול לא מתאים?

הטיפול מתאים לכולם, כולל חולים מורכבים, תינוקות או נשים בהריון.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לעיתים נדירות יכולה להופיע תגובה לחומר הנושא של הכדורים (לקטוז).

ד"ר מוטי לוי הוא הרופא הראשי של רשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש