חיפוש

dsdsdsd
אישה מותחת את הגב למטופלת בשיאצו

שיאצו: בכוח האצבע

שיאצו מבוסס על הפעלת לחץ של האגודלים, אבל לא רק – גם הידיים, המרפקים ואפילו הרגליים משתתפים בטיפול. הוא לא מן הטיפולים שנועדו לפנק, אלא לרפא. זה לא אומר שהוא לא נעים, להפך – הפעלת הלחץ יוצרת תחושה של חיבוק לכל איבר ועושה טוב לגוף וגם לנפש

בני חיון

בני חיון

מהי שיטת השיאצו?

פירוש המילה "שיאצו" הוא "לחץ של אצבע". השיטה התפתחה ביפן בתחילת המאה ה־20 בסביבה שבה חיו תושבי חוץ מהולנד, מה שהביא לשילוב של ידע שהיה קיים במזרח עם טכניקות מערביות. בשלב מאוחר יותר קשר אחד מתלמידיה, אדם בשם מסונגה, את השיאצו גם לאבחנה ולטיפול באמצעות אנרגיה ומרידיאנים.

מרידיאנים הם מסלולים אנרגטיים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף. כשהם סובלים מעודף אנרגיה או מאידך מחוסר אנרגיה, האיזון בגוף מופר. כך למשל, לחץ או שרירים תפוסים עלולים לגרום לחסימה באנרגיה, והתוצאה היא ירידה בחיוניות, כאבים נקודתיים במקום החסום ואף התפתחות של מצב דלקתי, מחלת חום וכדומה. טיפול שיאצו נועד לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ועל ידי כך לשקם את התחושה ואת הבריאות הכללית.

 טיפולים משלימים - יש גם לילדים.

איך מטפלים בלדקות אוזניים, מה עושים כדי למנוע אלרגיות ואילו פתרונות יש להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז? מדריך שלם על טיפול משלים

לאתר כללית רפואה משלימה

איך זה עובד?

בעבר הייתה השיטה מבוססת, כשמה, על הפעלת לחץ של האגודלים, מה שנכון גם היום. אלא שעם השנים החלו לשלב בטיפול בשיאצו גם הפעלת לחץ באמצעות הידיים, על ידי הנעת המרפקים וכפות הרגליים. הפעלת הלחץ אינה נעשית כתוצאה מלחיצה על שריר אלא מהתנועה והתנוחה של הטיפול.

כדי להגיע למקסימום טווח תנועה והזזה של המטופל בנוחות, נהוג לבצע  שיאצו בדרך כלל על מזרן רחב על הרצפה או על מיטת טיפולים. הטיפול נעשה כשהמטופל לבוש בלבוש ארוך ומלא – רצוי לבוש נוח כמו חולצת טריקו, טרנינג וגרביים.

זה כואב?

אם מטרת הטיפול היא רגיעה והנאה הטיפול יהיה בהתאם – מענג. טכניקת הפעלת הלחץ יוצרת תחושה של חיבוק לכל איבר ואיבר, עושה טוב לגוף ולנפש ומביאה לאיזון ולרגיעה - "לב השיאצו הוא הלב של אמא", אומרים ביפן.

אם המטרה היא קידום הריפוי של בעיה רפואית, הטיפול עלול לעיתים להיות מעט כואב.

כמה זמן נמשך הטיפול?

משך הפגישה הוא 45 דקות. מומלץ להגיע לטיפול שבועי. עסוקים? גם טיפול פעם בחודש ייטיב עמכם ויאפשר לכם להרגיש חיוניים, מלאי כוח ואנרגיה, רגועים וקורנים. לכאבי גב בדרך כלל נדרשת סדרה של 12-10 טיפולים. 

 איזה מידע למסור למטפל בפגישה הראשונה?

המטפל ירצה לדעת את כל ההיסטוריה הרפואית שלכם - ניתוחים, גם ניתוחים קוסמטיים, תרופות, שברים, תאונות, פציעות, ריאקציות שהיו לכם לטיפולים בעבר.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

שיאצו עוזר לסובלים מכאבי ראש ומיגרנות, מכאבי צוואר וגב ומבעיות שלד בכלל, לעייפות, לבעיות עיכול שונות, להפחתת מתחים וחרדות ול"מילוי המצברים" ברוגע, באיזון, בשלווה ובשמחה.

הטיפול מומלץ גם בהריון תקין, ומיטיב עם כאבים בגפיים ומשפר את זרימת הדם ואת התחושה הכללית.

הרפואה הטובה ביותר היא הרפואה המונעת. מה זה אומר? שצריך וחשוב להגיע לטיפול כשאתם חשים ברע, תפוסים, חסומים, סובלים מבעיות עיכול, גב ושלד, אבל עוד יותר רצוי שתגיעו כשאתם במיטבכם – כדי לתחזק את הגוף, לנקות רעלים וחומצות שהצטברו ולפזר חסימות.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

בתוך 6-4 טיפולים בדרך כלל ניתן לראות שיפור - ירידה בשכיחות ובעוצמה של הסימפטומים ושיפור בטווח התנועה.

האם הטיפול מתאים לילדים?

הטיפול מתאים לכל גיל.

למי הטיפול לא מתאים?

הטיפול פחות מתאים במצבים דלקתיים חריפים ובמצבים של מחלת חום אקוטית כמו שפעת, בהתאם לקביעת המטפל. אם יש כאבים או התכווצויות שרירים שהם תוצאה של חסרים תזונתיים, הטיפול לא יעזור.

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לעיתים נדירות יש ריאקציות לטיפול, שמתבטאות בהחמרה מסוימת בסימפטומים. זה חלק מתהליך ההחלמה, ולאחר מכן צפוי שיפור לעומת המצב של לפני הטיפול.

טיפ: מטפל נכון יעשה את ההבדל בין טיפול מקצועי שירפא אתכם לבין טיפול שממנו תצאו מאוכזבים ואולי אף עם בעיה גדולה מזו שאיתה הגעתם. בחרו את המטפל שלכם בחוכמה, וגשו למרפאות המוכרות. מטפלי שיאצו מקצועיים הם אלה שלמדו לפחות שנתיים בבתי ספר מוכרים.

בני חיון הוא מרכז תחום שיאצו ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש