חיפוש

dsdsdsd
אישה עם חיוך גדול מחזיקה את השפתיים

העיקר שתצאו עם חיוך

חיוך מושלם הוא אחד המפתחות להצלחה בעבודה ובאהבה ולהרגשה הטובה. איך משיגים אותו?

ד"ר חגי סלוצקי

עוד לפני שהוצאנו מילה מהפה, החיוך שלנו משדר את רגשותינו ומחשבותינו לעולם. הוא מקרין שמחת חיים, חום ופתיחות – תכונות שנחשבות אוניברסלית תכונות אטרקטיביות.

מה עושה את החיוך יפה?

זהו שילוב מנצח של שפתיים, חניכיים ושיניים. חיוך נאה לא מחייב בהכרח סימטריה מלאה של השיניים, אלא מראה הרמוני ומסודר של השיניים ביחס לשפתיים ולחניכיים. אם נרד לפרטים טכניים, ההרמוניה הזו תראה כך – השיניים החותכות הקדמיות העליונות יהיו תמיד רחבות וארוכות יותר מהשיניים החותכות העליונות הצידיות ולניבים יהיה מראה אופייני ומוארך יותר.

איך להשיג את החיוך המושלם?

שיניים
מראה הרמוני של השניים בלסת ניתן להשיג בראש ובראשונה בעזרת יישור שיניים. יישור היום לא חייב להיות עם פלטות או סמכים בולטים, יש אפשרות להסתיר את הסמכים ולהפוך את היישור לבלתי נראה.

צבע השיניים משתנה במהלך כל חיינו מסיבות שונות – התבגרות, תרופות, תה, קפה ועישון.

צבעים שהם תוצר של גורמים חיצוניים ניתן להסיר בטיפול אצל שיננית, על ידי מירוק השיניים והסרת המשקעים. כל עוד השיניים בריאות ותקינות אין לחשוש מהסרת האבנית או חומרי ההכתמה אחרים, שכן השן היא החומר החזק בטבע.

הבהרה של השיניים ניתן לבצע בעזרת מגוון שיטות וחומרים, בבת או במרפאה. טיפול במרפאה מהיר ואורך מפגש אחד בלבד. לעומת זאת, השפעת השיטות הביתיות אורכת מספר שבועות.

מעבר לצבע, צריך להתייחס גם אל הצורה של השיניים. שיניים קצרות או צרות מלידה, או כאלה שנשחקו או נשברו במהלך החיים, יפגעו בהרמוניה של הפה כולו.

ציפוי שיניים הוא פתרון מוצלח לבעיה זו. הציפוי נעשה בעזרת חומרי שחזור מורכבים, כמו אלה המשמשים לשחזור מקרי עששת. שיטה אחרת לשיפור מראה השן היא ציפויי חרסינה דקים ועדינים המודבקים על השיניים. לכל אחת מהשיטות האלה יתרונות וחסרונות שאותם יציין רופא השיניים בפני המטופל. הכלל הוא שככל שהשינוי המתבקש רחב יותר, הנטייה היא לבחור בציפוי חרסינה.

ומה יהיה על החיוך אם חסרות שיניים? גם כאן יש מגוון פתרונות - יישור שיניים, שיקום על גבי שתלים, תותבת חלקית קבועה ("גשר") וכתר. חומרי השיקום המודרניים מקנים היום מראה טבעי יותר הדומה למשנן הטבעי.

חניכיים
החניכיים צריכות להיות בריאות, כלומר בצבע ורוד ועדין. כדי למנוע דלקת, יש לשמור על היגיינת הפה על ידי שימוש קפדני ויומיומי בעזרים מקובלים כמברשת שניים, קסמים וחוט דנטלי.

פיגמנטציה בחניכיים נובעת לרוב מגנטיקה משפחתית. אפשר לטפל בה באמצעות לייזר. סיבות אחרות לפיגמנטציה, הניתנות אף הן לטיפול, הן השתקפות שיניים כהות או שאריות חומרים שנלכדו ברקמה.

נסיגת חניכיים ניתן למנוע על־ידי שמירה על היגיינת הפה. אם הנזק כבר נעשה, ניתן לעבור השתלת חניכיים, לשנות את מיקום החניכיים ביחס לשיניים או את מתאר השן.

מבנה
חיוך החושף במידה רבה את החניכיים נובע משפה קצרה או ממיקום השיניים בלסת. ניתן לשנות זאת על ידי יישור שיניים. לחלופין, אפשר לערוך ניתוח לשינוי מיקום השפה או לעבור ניתוח חניכיים לשינוי מתארם. במקרים חריגים גם ניתוח אורתודונטי לשינוי מקום הלסת ביחס לגולגולת יכול לעזור.

למה בכללית סמייל?

מגוון הטיפולים האלה ניתנים תחת קורת גג אחת ברשת מרפאות השיניים של כללית סמייל, מניקיון השן על ידי שיננית עד לניתוחים מורכבים. החיסכון בזמן, המחירים האטרקטיביים ואיכות הטיפול של כללית סמייל יגרמו לך לחייך כבר בזמן הטיפול ועוד שנים רבות אחריו.

ד"ר חגי סלוצקי הוא מומחה ברפואת שיניים ציבורית ורופא השיניים הראשי ברשת מרפאות כללית סמייל

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש