חיפוש

dsdsdsd
גז צחוק בטיפולי שיניים

מה מצחיק בטיפול שיניים?

גז צחוק משמש לטיפול בילדים (וגם במבוגרים) שחרדים מטיפולי שיניים או סובלים ממוגבלויות שונות שמקשות על הטיפול. הוא יעיל ובטוח לשימוש

ד"ר רולי ברקוביץ

ד"ר רולי ברקוביץ'

מהו גז צחוק ומתי משתמשים בו?

גז צחוק (Nitrous oxide) הוא גז הנמצא בכמויות קטנות באוויר. הגז  הוא  חלש  ומעודן. שיטת השימוש במרפאת השיניים היא תמיד בשילוב עם חמצן באחוז גבוה מאחוז החמצן הנמצא באוויר, לכן השיטה בטיחותית מאוד.

משתמשים בו לטיפול בילדים קטנים עם יכולת מוגבלת לשתף פעולה, בילדים החרדים מטיפול שיניים או שנושאים טראומה מביקור במרפאת שיניים  בעבר. הטיפול נעשה גם במקרים של מטופלים עם מגבלות רפואיות, פיזיות או נפשיות (חולי לב, אסתמתיים, בעלי רפלקס הקאה מוגבר ועוד). הוא מתאים גם במקרים של עומס טיפולים גדול. רופא שמשתמש בגז צחוק חייב לעבור הכשרה מיוחדת לכך.

 זה מצחיק?

 צחקוקים מופיעים רק בריכוזים גבוהים של נייטרוס אוקסיד, וזה מצביע על השפעת יתר. למעשה, השם "גז צחוק" נובע משימוש לא חוקי ולא בריא בגז הנייטרוס ללא חמצן (במועדונים למשל).

 מאיזה גיל אפשר לעשות את הטיפול בגז צחוק?

אפשר לטפל בעזרת גז צחוק החל מגיל שנתיים. חשוב לקחת בחשבון שנדרש שיתוף פעולה מינימלי מצד המתרפא, לכן בגילאים הצעירים מאוד הוא לא תמיד מספיק.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הטיפול?

יש להימנע מארוחה כבדה וממוצרי חלב בשעות שלפני הטיפול, על מנת למנוע בחילות והקאות. גז הצחוק נשאף במהלך הטיפול דרך מסכה שמונחת על האף, לכן יש לוודא שהילד אינו מגיע לטיפול כשהוא מנוזל ויכול לנשום דרך האף.

מה יעשו לי?

מניחים מסכה על האף, שדרכה שואפים את הגז. תוך כמה דקות אפשר לחוש בהשפעת הגז. מה מרגישים? הילד יריח ריח מתקתק ונעים, ירגיש תחושת  חמימות  והרפיה, יחוש דגדוג באצבעות ובשפתיים ותחושה קלה של ריחוף.

הילד יהיה כל הזמן בהכרה מלאה, כשהוא שומר על כל הרפלקסים, משתף פעולה עם הצוות ויחד עם זאת רפוי, כך שניתן לבצע עבודה נינוחה ובטוחה בפיו.

איך ארגיש לאחר הטיפול ולמה לצפות?

השפעתו של הגז נפסקת מיד עם הסרת המסכה בסיום הטיפול.

מהם הסיבוכים האפשריים של הטיפול?

שימוש נכון בגז צחוק הוא בטיחותי לחלוטין, ואין כל סיבוכים.

האם יש הגבלות לאחר הטיפול?

הילד יכול לשתות מיד בסיום הטיפול ואף לאכול מאכלים רכים שאין צורך ללעוס אותם (למשל, מעדנים).

ד"ר רולי ברקוביץ היא מומחית לרפואת שיניים לילדים ואחראית תחום רפואת שיניים לילדים ברשת כללית סמייל

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש