חיפוש

dsdsdsd
שבוע ההנקה בכללית

שבוע ההנקה 2019 בכללית: לוח האירועים

אירועי שבוע עידוד ההנקה 2019 יוצאים לדרך, בסימן משפחה תומכת בהנקה. סדנאות, הרצאות, כיתות לימוד ועוד מגוון רחב של אירועים מחכים לכן בבתי החולים ובמרפאות שלנו ברחבי הארץ. סקר של כללית: 84% מהאימהות התחילו להיניק, אבל 73% מהן הפסיקו במהלך חופשת הלידה

צוות אתר כללית

חלב אם הוא אחת המתנות היפות ביותר שאת יכולה להעניק לתינוק שלך, אבל לפעמים הדרך לשם רצופה אתגרים וקשיים רבים. ההחלטה האם להיניק את התינוק היא שלך, אבל תמיכה והעצמה מבן הזוג או מבת הזוג, מהמשפחה ומהסביבה, מגבירה את הסיכוי להצלחת ההנקה, מקילה על ההתמודדות של האם ומסייעת לה להתמודד עם העומס הרגשי והפיזי.

כללית, כארגון הבריאות הגדול בארץ, תומכת גם היא במשפחה המיניקה: כמדי שנה בחודש יולי אנחנו בכללית חוגגים את "שבוע עידוד ההנקה", ובמהלכו תוכלו ליהנות ממגוון רחב של אירועים שיתקיימו בבתי החולים של כללית ובמרפאות שלנו ברחבי הארץ.

הפעילויות בכללית כוללות, בין היתר, כיתות לימוד, סדנאות, הרצאות ועוד. האירועים מיועדים לאימהות מיניקות ולאימהות שבדרך.

לחצו כאן לצפייה בלוח האירועים של שבוע ההנקה במרפאות כללית ברחבי הארץ (מומלץ לצפות בקובץ במחשב נייד או נייח).

שימו לב: מומלץ לוודא ישירות מול המקום שבו אמורה להיערך הפעילות המצוינת כי היא אכן מתקיימת במועדה

בנוסף, מתקיימים אירועים במרפאות נוספות ובבתי החולים של כללית ברחבי הארץ. מומלץ לבדוק טלפונית במקומות הקרובים אליכם.

שבוע ההנקה בכללית

בנוסף, מתקיימות לאורך כל השנה פעילויות תמיכה והדרכה שנעשות בטיפות חלב, במרכזי בריאות האם של כללית וגם בטלפון.

אנו מקיימים מספר רב של פעילויות על מנת לסייע לאישה הבוחרת להניק:
1. פעילויות בתקופת ההריון: קורסי הכנה להנקה, שיעורים ייעודיים בנושא הנקה במסגרת קורס הכנה ללידה והדרכה להנקה על ידי אחיות במרכזי בריאות האישה - במסגרת ליווי הריון.

2. לאחר הלידה, היולדות מקבלות סיוע ראשוני להנקה כבר בחדר הלידה על ידי המיילדות וגם במחלקות השונות - שם ניתנות הדרכות המשך בנושא הנקה והדרכות קבוצתיות ופרטניות לקראת השחרור מבית החולים.

חשוב לציין כי גם בפגיות ישנן יועצות הנקה ייעודיות וכן צוות אחיות הפגייה שמלווה את משפחת הפג מהלידה בנושא ייצור ושימור חלב אם וכן מעבר להנקה אצל פגים על שלביו השונים.

3. לאחר ההגעה הביתה, כהמשך למעקב גדילה והתפתחות התינוק, ניתנות הדרכות פרטניות וקבוצתיות בנושאים שונים הקשורים להנקה: ניהול הנקה לאחר שחרור מבית החולים, מעקב אחר התינוק היונק, מעבר להנקה אצל הפג, הנקת תאומים ויותר, הנקה בשילוב מוצקים, חזרה לעבודה ושימור הנקה וגמילה מהנקה. ההדרכות ניתנות במרפאות השונות בקופה ואף נפתחו לאחרונה מספר מרפאות הנקה.

בנוסף לתמיכה זו בהנקה , ניתן גם להיעזר בצוות האחיות במוקד *2700 וכן בשירותי ייעוץ עד הבית על ידי יועצות הנקה מוסמכות במסגרת ביטוח מושלם.

במשך כל השנה ניתן לקבל ייעוץ טלפוני בנוגע לבעיות וקשיים בהנקה מאחיות מוסמכות שהוכשרו לכל הנושאים הקשורים לתקופה שהחל מתכנון ההריון ועד גיל שנה.

לקבלת שירות בתחום הנקה ניתן להתקשר למוקד כללית בטלפון  2700*, שלוחה 5 (24 שעות ביממה).

לאחר ההדרכה הראשונית, אם תזהה האחות כי יש צורך בהדרכה נוספת מעמיקה יותר, או אם תבקש האישה סיוע נוסף,  תיצור איתה מדריכת הנקה מוסמכת קשר טלפוני בתוך 24 שעות.

84% מתחילות להיניק, אבל אז...

לרגל שבוע עידוד ההנקה ערכה כללית, באמצעות מכון מדגם, סקר בו השתתפו 1,551 אימהות לקוחות כללית לתינוקות עד גיל שנה. 

מנתוני הסקר עולה כי 84% מהיולדות היניקו או שילבו הנקה עם הזנה בתמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) כשחזרו הביתה. כ־57% מהיולדות היניקו בלעדית.

73% מהאימהות שהיניקו הפסיקו לעשות זאת במהלך חופשת הלידה (עד 3.5 חודשים מיום הולדת התינוק) - מדובר בעלייה לעומת שנים קודמות. 20% מהנשים הפסיקו להיניק כשהתינוק היה בגיל 6-4 חודשים ו־7% בלבד המשיכו להיניק גם לאחר שהתינוק היה בן חצי שנה.

עוד עולה כי סוג הלידה משפיע על ההנקה: 73% מהנשים שילדו בלידה רגילה היניקו אחרי הלידה לעומת כ־27% בלבד שהיניקו לאחר ניתוח קיסרי. כמו כן, נמצא שיעור גבוה יותר של הנקה באימהות לילד שני (70%) לעומת ילד ראשון (55%).

בקרב אימהות שהיניקו בעבר והפסיקו להיניק, 37% אמרו כי הפסיקו להיניק בשל מחסור בחלב אם; 16% הפסיקו בשל קשיים בהנקה; 13% הפסיקו בשל חזרה לעבודה או למסגרת לימודית; 7% הפסיקו כי חוו כאבים בהנקה; 6% בשל מצב בריאותי; ורק 5% מהנשים הפסיקו כי העדיפו הזנה בתמ"ל.

רוצה ללמוד? יש את אתר כללית!

למטה תמצאי מספר מדריכים בנושא הנקה. רוצות עוד? לחצו כאן

1. איך אני יכולה לדעת שההנקה שלי מוצלחת

2. שאיבת חלב אם

3. אחסון חלב אם

4. מדריך תזונה בהנקה

5. מיתוסים על הנקה

מעדיפה את זה בסרטונים? בבקשה!

"אין כמו אמא" - מדריך ההנקה המצולם של כללית ויועצת ההנקה המוסמכת IBCLC, ד"ר ג'ינה וייסמן (8 פרקים)

הנה טעימה:

איך לשלב הנקה וקריירה?

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש